Tornado IDS, Revell 1:48

Tutaj prowadzimy relacje z budowy konkursowych modeli.

Tornado IDS, Revell 1:48

Postprzez mlusiak » niedziela, 15 listopada 2020, 17:19

Po stronie zła pojawiły się pierwszę okręty, więc czas wytoczyć siły przeciwokrętowe.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Będzie w malowaniu Norm76 (Basaltgrau u góry, Lichtgrau na dole) Marinefliegergeschwader 1 (MFG1).

Chcę go zrobić z Kormoranami pod brzuchem, a reszta dość standardowo jak na Luftwaffe. 1500l zbiorniki na wewnętrznych pylonach razem z AIM-9L, BOZ-EC i Tornado Self Protection Jammer na zewnętrznych. W takieh konfiguracji można było je widzieć w połowie lat 80 jak na tych zdjęciach z Aviano i Mildenhall z 1984 roku. Nie mam wybranego konkretnego egzemplarza.

Obrazek
Obrazek

Pierwszy raz będzie trochę dodatków. Zobaczymy jak sobie poradzę z tą żywicą i blaszkami.

Zestaw dość lubiany na forach z tego co przeglądałem. Wszystko zafoliowane i nieruszone, mogę zrobić inbox jeżeli jest zainteresowanie. Mam też bliźniaczego GR.4. Zestawy są prawie identyczne. IDS ma jedną ramkę więcej z niemieckimi zasobnikami foto i TSPJ, GR. 4 ma lasery które były pod nosem w Brytyjskich i Saudyjskich Tornadach i większe zbiorniki których używali głównie Brytyjczycy. Przy odrobinie kreatywnego podejścia można z każdego z tych zestawów zbudować IDS, GR.1 i GR.4.
mlusiak
 
Posty: 218
Dołączył(a): niedziela, 6 lipca 2014, 00:15
Lokalizacja: Gdynia, PL | Lund, SE

Reklama

Re: Tornado IDS, Revell 1:48

Postprzez mlusiak » sobota, 13 lutego 2021, 23:32

Jak zwykle prokrastynowałem i męczyłem się z kokpitem, ale w końcu udało się to złożyć do kup. Teraz będzie trzeba zbudować kadłub wokół tego. Wygląda to na dośc skomplikowane puzzle.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
mlusiak
 
Posty: 218
Dołączył(a): niedziela, 6 lipca 2014, 00:15
Lokalizacja: Gdynia, PL | Lund, SE

Re: Tornado IDS, Revell 1:48

Postprzez Aleksander » niedziela, 14 lutego 2021, 08:03

Imponujacy ten kokpit. Mam nadzieję, że reszta samolotu też będzie taka fajna.
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Tornado IDS, Revell 1:48

Postprzez mlusiak » piątek, 5 marca 2021, 23:01

Na froncie Tornado też drobne postępy. Zamknąłem kadłub wokół kokpitu, tak wszystko w miare dobrze się dopasowało. Chyba będzie trzeba tylko troszke szpachli. W następnej kolejności wloty powietrza i burty.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
mlusiak
 
Posty: 218
Dołączył(a): niedziela, 6 lipca 2014, 00:15
Lokalizacja: Gdynia, PL | Lund, SE

Re: Tornado IDS, Revell 1:48

Postprzez mlusiak » piątek, 12 marca 2021, 20:37

Doszły burty, trochę RedBulla i wyrosły skrzydła. Na razie na sucho. Powoli te puzzle składają się do kupy. Jak na razie wszystko dość dobrze pasuje.

Obrazek
Obrazek

Bardzo się zdziwiłem, że Starfigtherjest porównywalny rozmiarowo. Myślałem, że będzie sporo mniejszy.
Obrazek

Powoli muszę się zastanowić nad konfiguracją. Taki jak niżej wygląda dynamicznie i model pozwala na taką konfigurację. Ale w sumie lubię na półce modele w dość czystej konfiguracji. W tej chwili rozważam głównie czy opuszczać klapy'slaty, czy wszystko schowane.
Obrazek
mlusiak
 
Posty: 218
Dołączył(a): niedziela, 6 lipca 2014, 00:15
Lokalizacja: Gdynia, PL | Lund, SE

Re: Tornado IDS, Revell 1:48

Postprzez Łukasz_K » sobota, 13 marca 2021, 08:11

Opuszczaj.
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Tornado IDS, Revell 1:48

Postprzez RAV » sobota, 13 marca 2021, 12:53

Do takiej konfiguracji, jak na zdjęciu, musiałbyś posadzić załogantów w kabinie, bo to jest hamowanie na dobiegu.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tornado IDS, Revell 1:48

Postprzez mlusiak » sobota, 13 marca 2021, 12:56

Tak, zdaję sobie z tego sprawę :)
mlusiak
 
Posty: 218
Dołączył(a): niedziela, 6 lipca 2014, 00:15
Lokalizacja: Gdynia, PL | Lund, SE

Re: Tornado IDS, Revell 1:48

Postprzez mlusiak » niedziela, 28 marca 2021, 11:09

Trochę się martwiłem czy ten kadłub-puzzle zejdzie się do kupy, ale się udało. Tu i tam będzie potrzeba minimalnie szpachli, ale generalnie bardzo dobrze się to spasowało. Tradycyjnie porównanie rozmiarów do Starfightera.

Obrazek
Obrazek
mlusiak
 
Posty: 218
Dołączył(a): niedziela, 6 lipca 2014, 00:15
Lokalizacja: Gdynia, PL | Lund, SE


Powrót do Warsztat rzemieślniczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości