Vought F-8E Crusader 1/72 - Academy

Tutaj prowadzimy relacje z budowy konkursowych modeli.

Vought F-8E Crusader 1/72 - Academy

Postprzez Moses » piątek, 27 listopada 2020, 20:25

Ostatni rasowy myśliwiec zimnej wojny, ostatni stworzony z myślą o walce manewrowej za pomoca działek, podczas gorącego konfliktu wietnamskiego, służył wsparciem powietrznym naziemnych Marinesów.
Punktem wyjściowym bedzie model Academy, wzbogacony blaszkami Eduarda oraz żywicami quickboosta. Do tego dojdzie żelazo od Mastera i musze dokupić koła od Res Kita.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2012, 01:00
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: Vought F-8E Crusader 1/72 - Academy

Postprzez Moses » sobota, 28 listopada 2020, 00:29

Na początek mało twórcza robota. Pousuwałem zgodnie z instrukcją Eduardową elementy które będą wymienione na fototrawione. Dodałem także kawałki hipsu aby powiekszyć zagłówek bo był za cienki. Pousuwałem wszystkie niepotrzebne panele które zastąpione zostaną blaszkami.

Obrazek

NA dziś to tyle
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2012, 01:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Vought F-8E Crusader 1/72 - Academy

Postprzez Moses » piątek, 4 grudnia 2020, 00:44

Jak ja nie cierpie blaszek, pocieszające jest to..... nie, nie ma pocieszenia. 4 dni siedziałem i malowałem później blaszkowałem, i to jeszcze nie koniec, bo trochę blaszek dojdzie jeszcze po zamknięciu połówek kadłuba. Na obecną chwilę kokpit wyglada tak

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na półkę za fotelem idzie jeszcze blaszka , ale dopiero po zamknięciu kokpitu w kadłubie (i jeszcze troche blaszek).

Przy okazji był to mój pierwszy kontakt z malowanymi blaszkami. Ogólnie fajna sprawa ale
Nie trzymaja kolorów (szary jest za jasny), farba ochodzi podczas zaginania.

Także ten...
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2012, 01:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Vought F-8E Crusader 1/72 - Academy

Postprzez Moses » sobota, 5 grudnia 2020, 13:39

Mały ale znaczący progres. Ogarnąłem wszystkie częsci które bedzie trzeba wpakowac do kadłuba. Próbowałem nałożyć kalkomanie na hak, skonczyło sie jednak na namalowaniu pasków farbami. Muszę zrobic próbę kalkomani z bimodelową "3", bo sa tragiczne, a wolałbym ewnetualną zmianę koncepcji malowania teraz, niż przy nakładaniu kalkomanii, w szczegółnosci ze alternatywne malowanie wymaga innego przygotowania do malowania.

Obrazek

Wrzuciłem wszystko w kadłub, dodałem trochę żelaza na przód, mam nadzieje że wystarczy
Obrazek

Kadłub zamknięty, bez większych problemów, idzie odpoczywać na 24h
Obrazek
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2012, 01:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Vought F-8E Crusader 1/72 - Academy

Postprzez Moses » poniedziałek, 7 grudnia 2020, 23:14

​Gdy szpahla na kadłubie utwardzała się wziałem się za skrzydła, po pierwsze zaznaczyłem markerem obszar klap który trzeba odciąc. Niestety w zestawie Quickboosta nie ma żadnej instrukcji, wiec wszystko trzeba robić na podstawie zdjeć. 
Obrazek 

po odcięciu klap (na lewym skrzydle trochę mi się pilnik obsunął więc trzeba było dosztukować )dokleiłem garba,  (hmm coś zdjęcia mi dziś nie chcą wyjść...)
Obrazek 

Wróciwszy do kadłuba, zeszlifowałem szpachlę, jak widać w nie potzreba było jej za wiele. Następnie poprawiłem zatarte linie podziału, 
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2012, 01:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Vought F-8E Crusader 1/72 - Academy

Postprzez Moses » sobota, 2 stycznia 2021, 17:28

Obijałem się ostatnio strasznie, więc mało zrobione. Pomalowałem wnęki podwozia, a zarazem zrobiłem też i podwozie, dodatkowo pomalowałem tez wnękę pod skrzydłem

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2012, 01:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Vought F-8E Crusader 1/72 - Academy

Postprzez Aleksander » sobota, 2 stycznia 2021, 18:20

Jakoś nie lubię tego samolotu, ale podoba mi się Twój warsztat i z przyjemnością podpatruję.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7982
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Vought F-8E Crusader 1/72 - Academy

Postprzez Moses » niedziela, 3 stycznia 2021, 00:38

Dziękuje Aleksandrze :)
Tymczasem dziś niewiele, ogarnąłem sloty i klapy. Aby nie było za łatwo, sloty wewnętrzne powinny być wysunięte o 25 stopni, zewnętrzne o 27 stopni. Klapy o 20 stopni a klapolotki o 40stopni. Poki co narazie wszystko na taśmę aby zobaczyć czy dobrze lezy, jutro mazne surfacerem , czy dobrze wygląda. Klapy i sterolotki dokleje natomiast juz po pomalowaniu.
Postanowiłem też co do uzbrojenia AA. Na fotografii którą dysponuje maszyna nie ma żadnego podwieszenia, co daje mi pole wyboru. Jako że jestem fanem wszelakich niesymetrycznych układów, miodem na moje oczy były zdjecia na których widać było Sidewindery razem z wyrzutniami LAU, a także niesymtryczne podwieszenia jeden pylon po jednej stronie kadłuba i dwa po drugiej. Dlatego u mnie po lewej stronie będą dwie wyrutnie Zuni a z prawej jeden Sidewinder.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2012, 01:00
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Warsztat rzemieślniczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości