Wessex HU.5, 1/72 Italeri

Tutaj prowadzimy relacje z budowy konkursowych modeli.

Re: Wessex HU.5, 1/72 Italeri

Postprzez alex_stela » czwartek, 11 lutego 2021, 13:42

Trochę to trwało, ale jakoś udało mi się te dziury po masztach wyprowadzić. Następnie Wessex dostał trochę cieniowania, trochę brudu i sporo lakieru satynowego. No i charakterystyczne wydechy, które uczyniły go jeszcze brzydszym. :D W międzyczasie wykończyłem też "wiatraki" i zabrałem się za drobnicę.

Obrazek

Po zdjęciu masek z oszklenia okazało się, że o ile główna szklarnia wyszła nawet cacy, to po wewnętrznej stronie okien przedziału transportowego oraz bocznych szyb kabiny pilotów zgromadziło się sporo zamgleń "niewiadomoskąd" (raczej nie od kleju CA, bo od czasu maskowania nie używałem takowego, a całość była dość szczelnie zamknięta - może zbyt szczelnie?). Z tym raczej już nic nie zrobię, bo dojścia do tych elementów od środka nie ma. Będę musiał z tym żyć... :-/

Pozostało mi "zwashowanie" krawędzi oszklenia oraz zamontowanie kół i anten, co do najtrudniejszych zadań raczej nie należy. Dużo większym wyzwaniem będzie rozciągnięcie podwójnych linek anten pomiędzy masztami po obu bokach kadłuba. Jak tylko się z tym uporam, to po założeniu wirników będę mógł walkę z Wessexem zakończyć.

cdn.
JUŻ SKOŃCZONE MODELE

Na warsztacie:
JAS-39C Gripen, 1/72 (REV) 70%; Liberator Mk.VI, 1/72 (ACA) 10%; M-346 Bielik, 1/48 (KIN) 0%

Obrazek Obrazek ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
alex_stela

Zimna Wojna 1
 
Posty: 234
Dołączył(a): wtorek, 8 września 2009, 13:38
Lokalizacja: Ustroń - Śląsk Cieszyński

Reklama

Re: Wessex HU.5, 1/72 Italeri

Postprzez alex_stela » piątek, 12 lutego 2021, 23:32

Przespałem się i doszedłem do wniosku, że jednak nie mogę żyć z zamglonymi od wewnątrz szybkami. "Wybiłem" więc jedną z nich, poczyściłem co trzeba i jakimś cudem wkleiłem z powrotem bez większego trudu:
Obrazek

Podniosło mnie to na duchu, więc poszedłem za ciosem i założyłem podwozie:
Obrazek

Olinowanie po bokach kadłuba (wbrew wcześniejszym obawom) też nie sprawiło większego trudu:
Obrazek

dołożyłem więc resztę drobiazgów:
Obrazek
Obrazek

Teraz już tylko montaż wirników (w zasadzie to osadzenie tylnego, bo główny po prostu włożę w dziurę), ostatnie pudrowania, lekkie poprawki i... chyba jutro galeria :shock:
JUŻ SKOŃCZONE MODELE

Na warsztacie:
JAS-39C Gripen, 1/72 (REV) 70%; Liberator Mk.VI, 1/72 (ACA) 10%; M-346 Bielik, 1/48 (KIN) 0%

Obrazek Obrazek ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
alex_stela

Zimna Wojna 1
 
Posty: 234
Dołączył(a): wtorek, 8 września 2009, 13:38
Lokalizacja: Ustroń - Śląsk Cieszyński

Re: Wessex HU.5, 1/72 Italeri

Postprzez Łukasz_K » sobota, 13 lutego 2021, 12:17

Super wyszedł
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4834
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Wessex HU.5, 1/72 Italeri

Postprzez alex_stela » sobota, 13 lutego 2021, 16:06

Nie wiem, czy super, ale nawet zadowolony jestem. :P

Zapraszam do galerii:
https://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=885&t=90747
JUŻ SKOŃCZONE MODELE

Na warsztacie:
JAS-39C Gripen, 1/72 (REV) 70%; Liberator Mk.VI, 1/72 (ACA) 10%; M-346 Bielik, 1/48 (KIN) 0%

Obrazek Obrazek ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
alex_stela

Zimna Wojna 1
 
Posty: 234
Dołączył(a): wtorek, 8 września 2009, 13:38
Lokalizacja: Ustroń - Śląsk Cieszyński

Re: Wessex HU.5, 1/72 Italeri

Postprzez vincent » wtorek, 16 lutego 2021, 17:14

Przepiękny model. Czy może Pan powiedzieć jaką farbą były malowane rury wydechowe?
Jestem nowy, nie dziw się kiedy widzisz że próbuję założyć hełm na lewą stronę lub okopać się w wodzie.
Avatar użytkownika
vincent
 
Posty: 106
Dołączył(a): czwartek, 11 lutego 2021, 13:13

Re: Wessex HU.5, 1/72 Italeri

Postprzez alex_stela » środa, 17 lutego 2021, 08:23

vincent napisał(a):Czy może Pan powiedzieć jaką farbą były malowane rury wydechowe?

Zostały pomalowane na kolor piaskowy i pokryte delikatną warstwą Airframe Aluminium z Alclada. Części przy kadłubie dodatkowo pomalowane lakierem błyszczącym, a części zewnętrzne lekko przydymione ciemnoszarym matowym.
JUŻ SKOŃCZONE MODELE

Na warsztacie:
JAS-39C Gripen, 1/72 (REV) 70%; Liberator Mk.VI, 1/72 (ACA) 10%; M-346 Bielik, 1/48 (KIN) 0%

Obrazek Obrazek ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
alex_stela

Zimna Wojna 1
 
Posty: 234
Dołączył(a): wtorek, 8 września 2009, 13:38
Lokalizacja: Ustroń - Śląsk Cieszyński

Re: Wessex HU.5, 1/72 Italeri

Postprzez vincent » środa, 17 lutego 2021, 11:57

Dziękuję za informacje! :)
Jestem nowy, nie dziw się kiedy widzisz że próbuję założyć hełm na lewą stronę lub okopać się w wodzie.
Avatar użytkownika
vincent
 
Posty: 106
Dołączył(a): czwartek, 11 lutego 2021, 13:13

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat rzemieślniczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości