F-5E Tiger II / Hobby Boss / 1:72

Tutaj prowadzimy relacje z budowy konkursowych modeli.

F-5E Tiger II / Hobby Boss / 1:72

Postprzez Łukasz_K » sobota, 20 lutego 2021, 11:40

No i namówił (Michał Janik w innym wątku, o nierozgrzebywaniu nowych modeli ;o))
Kamov jest na etapie poprawiania ubytków szpachlą (a poprawek jest bezliku) więc w przerwach na doschnięcie wpadłem na pomysł sklejenia czegoś relaksującego (no bo te wszystkie rozgrzebane modele z jakiegoś powodu są rozgrzebane i bynajmniej myśląc o nich nie nasuwa mi się do głowy etykietka relaks :P). Skoro już znalazłem powody do zaczęcia czegoś nowego, krótki przegląd szafy wyłonił odpowiedniego kandydata.

Obrazek

Tym modelem hobby szef się nie popisał, merytorycznie linie podziału leżą (praktycznie gdzie chcą, nie wiem do jakiej wersji tego samolotu mieli plany jak go rysowali, bo w niektórych miejscach jest ich za dużo w innych za mało, a charakterystyczne żaluzje na silniku wogule pominęli, nie wspominając o przynajmniej kilku jak nie kilkunastu panelach inspekcyjnych). Wspominałem już że to ma być relaks? Tak? Więc nie będę się tym przejmował i zostawię jak jest :P. Nadmienić również wypada o szerokości tychże linii, no są ciałopozytywne, serio, są wielgachne. Na szczęście schodzą się do środka i zbierając materiał da się je trochę pocienić.
Na zdjęciu po lewej skrzydło i dół przetarte, po prawej nietknięte.

Obrazek

Ale są i fajne elementy, jak np kokpit, całkiem ładnie zdetalowany, lub wnęki podwozia. Do fotela dodałem pasy i rurę (może ciut za grubą) i na dziś to tyle, relaks.

Obrazek

A, malowanie w dużym prawdopodobieństwie będzie brazylijkie (prześwituje na inboxie, 3 kolorowe).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4819
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Reklama

Re: F-5E Tiger II / Hobby Boss / 1:72

Postprzez abtb » sobota, 20 lutego 2021, 21:07

Że tak powiem - jestem :P
Ciekawe jak sobie z nim poradzisz, bo do wersji brazylijskiej kilka poważnych przeróbek trzeba dokonać. Prosto z pudła się nie da :mrgreen:
A relaksacyjnie to możesz wywalić ten duży baniak na naftę - jest wymiarowo zupełnie od czapy. Małe chyba też.
I coś słyszałem, że Mk.82 też nie trzymają formy. ;o) Z czystych formalności to Sidewindery też wypadało by wymienić na coś sensownego.
Podsumowując - cały "vyzbroy" do kosza :mrgreen:

A z tym szlifowaniem to bardzo dobry plan. Też tak do tematu podszedłem. Trochę to sytuację ogólną ratuje.
Z dodatkowych spraw to trzeba by pocienić krawędzie natarcia i spływu na sterach bo to co daje HB to trochę takie jak deska jest.

Jednym słowem - pełny relaks :P

Tylko jedno poważne pytanie mnie nurtuje. Ale o to się dopytam potem. Jakby co, to broń się genezą powstania samolotu 8-)
abtb

Zimna Wojna 1
 
Posty: 1263
Dołączył(a): poniedziałek, 3 grudnia 2018, 09:43
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: F-5E Tiger II / Hobby Boss / 1:72

Postprzez Łukasz_K » sobota, 20 lutego 2021, 22:24

Jestem Ci bardzo wdzięczny za uwagi ale
Obrazek

To jest relaks, obejrzałem sobie ten statecznik, może, powtarzam MOŻE jak uznam ze to bułka z masłem go poprawię, nad krawędziami już wstępnie sobie darowałem po oględzinach (ba, nawet odpuściłem sobie ich odcięcie) ale skonfrontuję się z nimi jeszcze raz. Baniaki sprawdzę czy mam jakieś złomki, jak nie to idą zestawowe.

abtb napisał(a):Jakby co, to broń się genezą powstania samolotu


Ale że o co chodzi? To seryjny zimno wojenny myśliwiec jest. Jego wcześniejszą wersją był Freedom Fighter! Opchneli go krajom mniej rozwiniętym do obrony przed komunizmem :P A w USA przecież Miga udawał (nawet o tym w filmie jest :-o) no to jak nie zimnowojenny? Tylko pomalowany z ciepłych krajów bo mi się podoba akurat :P
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4819
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok


Powrót do Warsztat rzemieślniczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości