2nd Armored Division US pomoc w malowaniu

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwym umundurowaniu, ekwipunku czy uzbrojeniu czy też szukasz dokumentacji - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

2nd Armored Division US pomoc w malowaniu

Postprzez Bubi » środa, 16 maja 2012, 18:49

Witam.

Zna ktos ten zestaw ?

Obrazek

Trafiło mi się 2 pozorantów. Nie spotkałem sie z takim mundurem. Chyba że na Pacyfiku. Jakie kolory są zalecane ?
Ewentualnie jakies stronki podgladowe. Nie wiem jak to znaleźć gdyz nie mam pojęcia o nazwie tego kamo.

Pozdrawiam
Krzysiek
Bubi
 
Posty: 176
Dołączył(a): piątek, 5 grudnia 2008, 20:24
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: 2nd Armored Division US pomoc w malowaniu

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » środa, 16 maja 2012, 19:34

Bubi napisał(a):Nie spotkałem sie z takim mundurem. Chyba że na Pacyfiku.

Bo to były niemal identyczne kamuflaże. W Europie przez krótki czas używała ich właśnie 2 Dyw. Panc., ale że inne oddziały amerykańskie każdego żołnierza w kamuflażu traktowały jako Niemca, szybko je wycofano. Na Pacyfiku pozostały do końca wojny.

Bubi napisał(a):Jakie kolory są zalecane ?
Ewentualnie jakies stronki podgladowe. Nie wiem jak to znaleźć gdyz nie mam pojęcia o nazwie tego kamo.

Jak zwykle trzeba mieszać, albo wykorzystać kalki Shinisegumi.
Jeśli chodzi o zdjęcia, możesz spokojnie wzorować się na mundurach USMC albo na komuflażu "beo gam" z czasów wojny wietnamskiej.

Obrazek
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 19:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: 2nd Armored Division US pomoc w malowaniu

Postprzez Mauser » poniedziałek, 4 lutego 2013, 13:29

Jest to kamuflaż duck hanter (łowca kaczek)
Mauser
 
Posty: 76
Dołączył(a): wtorek, 1 stycznia 2013, 19:26

Re: 2nd Armored Division US pomoc w malowaniu

Postprzez robert.bednarczyk » poniedziałek, 4 lutego 2013, 14:55

Cześć. Nie wiem na ile pomogę ale w tym temacie zaprezentowałem kilka swoich figurek z Dragona sprzed lat - są tam trzy fotki żołnierza w takim kamo - zdjęcia w sporym powiększeniu więc coś tam na nich widać.
viewtopic.php?f=26&t=28111

W początkowej fazie walk w Normandii takich mundurów używała 2 Dywizja. Okazało sie jednak, że ze względu na kamo byli niekiedy brani przez swoich za Niemców więc te mundury zostały wycofane. Przepisu na farby nie pamiętam za diabła - dobierałem kolory mieszając. Wtedy malowałem Humbrolami. Wydaje się, że efekt jest zbliżony do oryginału. Pozdrawiam. RB.
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 13:05


Powrót do Figurki - umundurowanie, ekwipunek, uzbrojenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości