Straż pożarna RAF - umundurowanie - prośba o pomoc.

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwym umundurowaniu, ekwipunku czy uzbrojeniu czy też szukasz dokumentacji - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

Straż pożarna RAF - umundurowanie - prośba o pomoc.

Postprzez robert.bednarczyk » wtorek, 22 maja 2012, 15:34

Witam szanownych Kolegów i proszę o pomoc. Pracuję nad dioramą w 1/48 z udziałem wozu straży pożarnej RAF Crossley i załogą - a w zasadzie tkwię w martwym punkcie bo pomimo usilnych poszukiwań w inetrecie zdołałem zebrac zaledwie trzy marne fotki strażaków - chodzi mi w szczególności o umundurowanie i wyposażenie robocze, kombinezony ochronne, mile widziane byłyby też jakieś fotki z akcji gaśniczych itp. idt. Wiem, że temat może być trudny gdyż zdecydowanie niszowy - może jednak ktoś gdzieś na coś trafił, a może ma temat przerobiony. Z góry dziękuję za pomoc. Robert Bednarczyk - Lublin.
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 14:05

Reklama

Re: Straż pożarna RAF - umundurowanie - prośba o pomoc.

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 22 maja 2012, 15:58

Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9951
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Straż pożarna RAF - umundurowanie - prośba o pomoc.

Postprzez robert.bednarczyk » wtorek, 22 maja 2012, 16:20

Bardzo serdeczne dzięki i ukłony :D - już jestem bogatszy w wiedzę bo fotek z dwóch pierwszych linków nie znałem. Te z czerwonymi Crossleyami i czerwonymi hełamami strażaków znam i raczej odrzucam - z tego co wiem takie malowanie w RAF nie występowało - po wybuchu wojny prawie wszystkie pojazdy przemalowano z szaroniebieskiego na zielony. Wielkie podziekowania i równie wielka prośba o jeszcze. Serdeczności. RB.
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 14:05

Re: Straż pożarna RAF - umundurowanie - prośba o pomoc.

Postprzez Kret69 » poniedziałek, 11 czerwca 2012, 15:24

Nie taki niszowy, ale polecalbym kontakt na forum http://airfixtributeforum.myfastforum.org/index.php

Jest tam pewna grupa modelarzy "siedzacych w temacie", co prawda w 1/76, w tym pan ktory robi makiete calego lotniska.

Zaczalbym od zadania pytania tam. Mi pomogli w zakresie sanitariuszy/kierowcow karetek z tego okresu, a takze umundurowania home front.

Pozdrawiam serdecznie

Krzysztof
Kret69
 
Posty: 156
Dołączył(a): czwartek, 11 sierpnia 2011, 15:39

Re: Straż pożarna RAF - umundurowanie - prośba o pomoc.

Postprzez robert.bednarczyk » wtorek, 31 lipca 2012, 21:20

Późne ale szczere podziękowania. Parę tygodni nie byłem na forum. RB.
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 14:05


Powrót do Figurki - umundurowanie, ekwipunek, uzbrojenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości