"Robaczek Świętojański" RFM 1:35

Tutaj prowadzimy relacje z budowy konkursowych modeli.

Re: "Robaczek Świętojański" RFM 1:35

Postprzez grzesiek83 » piątek, 5 listopada 2021, 14:49

Kolejny mały krok naprzód. Udało mi się złożyć w całość wszystkie wózki Shermana.

Obrazek
grzesiek83

Zimna Wojna 4
 
Posty: 146
Dołączył(a): wtorek, 29 stycznia 2013, 22:39

Reklama

Re: "Robaczek Świętojański" RFM 1:35

Postprzez grzesiek83 » wtorek, 16 listopada 2021, 00:45

Udało się prawie zakończyć składanie modelu. Wieża póki co jest w kilku większych częściach ale doklejona jest już cała drobnica z zestawu. Jedynie uchwyty z lewej strony wieży wymieniłem na druciki ponieważ pogubiłem zestawowe blaszki przy próbie ich doklejenia.

Obrazek
Obrazek

Na górę wieży trafi oczywiście "pięćdziesiątka".

Obrazek
Obrazek

Teraz przyszedł czas aby się zmierzyć z gąskami. Póki co jestem na etapie wycinania poszczególnych elementów. Na zdjęciu części wycięte z jednej ramki z czterech.

Obrazek
grzesiek83

Zimna Wojna 4
 
Posty: 146
Dołączył(a): wtorek, 29 stycznia 2013, 22:39

Re: "Robaczek Świętojański" RFM 1:35

Postprzez grzesiek83 » piątek, 17 grudnia 2021, 10:25

Minął miesiąc od ostatniego wpisu, więc czas pokazać jakiś postęp. Ilość części potrzebnych do sklejenia gąsek mogła trochę przerażać ale sam proces ich składania został naprawdę fajnie opracowany przez producenta. Dzięki szablonom załączonym do modelu, gąski skleja się bardzo sprawnie. Zaczynamy od przygotowania elementów do złożenia sześciu ogniw.

Obrazek

Połówki ogniw układamy na szablonie.

Obrazek

I blokujemy kolejną częścią szablonu.

Obrazek

Następnie dokładamy zęby gąsek razem ze sworzniami łączącymi ogniwa. Ważne aby nie wycinać całkowicie elementów, tylko przyłożyć je razem z ramką. Pozwoli nam to na łatwe ich ułożenie i zablokowanie kolejnym elementem szablonu.

Obrazek

Następnie ściągamy element który blokował nam połówki ogniw i doklejamy drugą część ogniwa. W tym kroku ważne jest aby uważać z klejem jeśli chcemy mieć ruchomą gąsiennice.

Obrazek

Po sklejeniu ogniw wyłamujemy ramkę łączącą zęby gąsienicy.
Jeśli wszystko dobrze zrobiliśmy to mamy ruchomy odcinek z sześciu ogniw.

Obrazek

Po połączeniu wszystkich odcinków otrzymujemy złożone gąski i w pełni ruchome co powinno ułatwić ich ułożenie na modelu.

Obrazek

Na koniec obie gąski pomalowałem podkładem od AK. Teraz czekają na dalsze prace.

Obrazek

Ponieważ wnętrze modelu zieje pustką, a model będzie miał otwarte włazy, postanowiłem przynajmniej częściowo wykonać najbardziej rzucające się w oczy elementy wnętrza. Więc od podstaw stworzyłem radiostację:

Obrazek

I zamek działa:

Obrazek
Obrazek

Mogłem złożyć wieżę w całość, czym zakończyłem proces składania modelu. Teraz pozostało jego pomalowanie. Zacząłem od naniesienia czarnego podkładu od Gunze a następnie koloru olive drab z zestawu do modulacji od AmmoMig.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz model czeka na dalsze prace.
grzesiek83

Zimna Wojna 4
 
Posty: 146
Dołączył(a): wtorek, 29 stycznia 2013, 22:39

Re: "Robaczek Świętojański" RFM 1:35

Postprzez grzesiek83 » poniedziałek, 28 lutego 2022, 21:39

Dalsze prace przy modelu Shermana polegały w pierwszej kolejności na pomalowaniu wszystkich mniejszych elementów.

Obrazek
Obrazek

Następnie naniosłem lakier błyszczący i kalki:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Następnie naniosłem washa i złożyłem cały czołg w całość:

Obrazek
Obrazek

Niestety nie mam zdjęć z dalszych prac, które polegały na brudzeniu modelu. Na koniec wszystkich prac model wyglądał tak:

Obrazek

W międzyczasie skończyłem też kilku załogantów:

Obrazek
Obrazek

Dziękuję wszystkim za odwiedzanie warsztatu i zapraszam do galerii:
viewtopic.php?f=892&t=92084&p=1047810#p1047810
grzesiek83

Zimna Wojna 4
 
Posty: 146
Dołączył(a): wtorek, 29 stycznia 2013, 22:39

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat konkursowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości