Hurricane z wizerunkiem żurawia, 1:72

Tutaj prowadzimy relacje z budowy konkursowych modeli.

Re: Hurricane z wizerunkiem żurawia, 1:72

Postprzez zegeye » wtorek, 21 grudnia 2021, 10:39

Łukasz_K napisał(a):Hmm, skoro w huraganie dali szkiełko na ramce, czemu nie ma go w FM2 czy P51?


Jest takie szkiełko i w jednym i w drugim wymienionym przez Ciebie modelu.
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1702
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 15:03
Lokalizacja: warszawa

Reklama

Re: Hurricane z wizerunkiem żurawia, 1:72

Postprzez Łukasz_K » wtorek, 21 grudnia 2021, 11:06

Mnie się rozchodzi o te 3 kolorowe, chyba że masz na myśli że sam mogę sobie je nawiercić ( zresztą przy FM2 tak zrobiłem) i wyciągnąć z dołączonej przezroczystej ramki?
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Hurricane z wizerunkiem żurawia, 1:72

Postprzez zegeye » wtorek, 21 grudnia 2021, 15:40

Łukasz_K napisał(a):Mnie się rozchodzi o te 3 kolorowe,



Ok, ja myślałem o innych. Te trzy kolorowe mają dość małą średnicę klosza. Trudno to odlać w przezroczystym plastiku, choć być może jest to możliwe.
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1702
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 15:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Hurricane z wizerunkiem żurawia, 1:72

Postprzez abtb » wtorek, 21 grudnia 2021, 19:27

zegeye napisał(a): Te trzy kolorowe mają dość małą średnicę klosza. Trudno to odlać w przezroczystym plastiku, choć być może jest to możliwe.


Hasegawa w swoich 104kach daje światła pozycyjne odlane ze "szkła" A średnica tych światełek to ok 1-1,2mm i są w formie stożka.
Ale podobno Japończycy posiadają mityczne wtryskarki o mocy 100 diabłów :mrgreen:
abtb

Zimna Wojna 1
 
Posty: 1240
Dołączył(a): poniedziałek, 3 grudnia 2018, 08:43
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Hurricane z wizerunkiem żurawia, 1:72

Postprzez grzesiek83 » piątek, 24 grudnia 2021, 23:32

Nie miałem w ręku pozostałych modeli więc ciężko mi się wypowiadać. Jeśli światła w nich są "plastikowe" to w sumie nic nie stoi na przeszkodzie by je przerobić. Nie powinno to być trudne zadanie.

Przed świętami udało mi się skończyć składać Hurricana, teraz pozostało zamaskować niektóre elementy i można malować.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Elementy podwozia, śmigło z kołpakiem, rury wydechowe, maszt antenowy i rurkę pitota pomaluję osobno. Trochę z wygody i trochę z obawy przed przypadkowym złamaniem.

Obrazek

Z dodatków dodałam tylko żywiczne rury wydechowe. Osłony przed owiewką wykonałem z blaszki miedzianej z pomocą szablonów umieszczonych w instrukcji. We własnym zakresie dodałem tylko cięgna steru kierunku.

Chciałbym również złożyć Wszystkim życzenia zdrowych i wesołych świąt. A uczestnikom konkursu życzę aby każdemu udało się ukończyć swój model w terminie.
grzesiek83

Zimna Wojna 4
 
Posty: 146
Dołączył(a): wtorek, 29 stycznia 2013, 22:39

Re: Hurricane z wizerunkiem żurawia, 1:72

Postprzez grzesiek83 » poniedziałek, 28 lutego 2022, 20:39

Ostatni dzień konkursu więc wypada pokazać jakiś postęp w budowie. Czasu miałem ostatnio mało na modelarstwo więc i relacja z budowy na tym ucierpiała. Pomimo to udało się szczęśliwie doprowadzić budowę do szczęśliwego końca.

Budowa szła dobrze do momentu rozpoczęcia malowania. Sam nie wiem czemu ale nie odtłuściłem modelu przed malowaniem, efekt była taki, że przy zdejmowaniu maskowania farba pięknie schodziła całymi płatami. Poprawki trochę zajęły czasu i po pokryciu lakierem błyszczącym model wyglądał tak.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Odkąd pamiętam to zawsze miałem problem z kalkami Techmodu, zawsze musiałem jakąś popsuć. Dlatego miłym zaskoczeniem było to że tym razem wszystkie położyłem bez żadnych kłopotów.

Obrazek
Obrazek

Nie mam dalszych zdjęć z budowy. Po kalkach przyszedł czas na wash, potem lakier półmatowy, delikatne brudzenie i na koniec lakier matowy i złożenie wszystkiego w całość.

Obrazek

Dziękuję wszystkim za oglądanie mojego warsztatu i zapraszam do galerii.
viewtopic.php?f=892&t=92080
grzesiek83

Zimna Wojna 4
 
Posty: 146
Dołączył(a): wtorek, 29 stycznia 2013, 22:39

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat konkursowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości