AH-1Z VIPER DREAMMODEL 1:72

Tutaj prowadzimy relacje z budowy konkursowych modeli.

Re: AH-1Z VIPER DREAMMODEL 1:72

Postprzez tommyk » czwartek, 11 listopada 2021, 23:17

Jak zapowiedziałem tak się dzieje. Gonimy z robotą.
Dziś odstawiłem na bok kadłub i zająłem się wirnikami oraz sidewinderami. Pierwsze kroki poczynione.
Czarny na spodzie łopat też zróżnicowany ale białym tle nic nie widać. Może jutro uda mi się znaleźć kawałek ciemnego i wtedy będzie lepiej.
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 462
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 20:42

Reklama

Re: AH-1Z VIPER DREAMMODEL 1:72

Postprzez tommyk » sobota, 13 listopada 2021, 21:26

Dzieje się. Już bliżej niż dalej.
Skończyłem zasadnicze malunki. Położyłem kalki i wash. Malowanie pudełkowe. Mi wydawało się najbardziej atrakcyjne.
Obrazek
Nie mogłem się też powstrzymać i złożyłem na sucho.
Obrazek
Jak rozbierałem to urwałem lewy statecznik ale już naprawione. Rozwierciłem i osadziłem rurkę z Albion jako trzpień.
Największy stres to będzie zdejmowanie masek. Brrr.
ObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 462
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 20:42

Re: AH-1Z VIPER DREAMMODEL 1:72

Postprzez Łukasz_K » sobota, 13 listopada 2021, 23:33

Czerwone oznaczenia na szarym śmigłowcu? Będzie petarda.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4811
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: AH-1Z VIPER DREAMMODEL 1:72

Postprzez tommyk » środa, 17 listopada 2021, 15:04

Ostatnie dwa dni to walka z lufą od Mastera. Pierwsze podejście (wersja u góry) to porażka bo jak zmontowałem podstawę i łącznik pośredni to okazało się, że lufy nie mieszczą się w otwory ostatniego, końcowego łącznika. Przed montażem nie sprawdzałem, czy wszystkie otwory mają prawidłowe wymiary a potem okazało się, że były za wąskie. Poza tym przyjąłem złą kolejność montażu.
Miałem jeden dzień aby rzecz przemyśleć i wczoraj zrobiłem drugie podejście (wersja u dołu). Najpierw jeszcze przed wycięciem z blaszki sprawdziłem otwory we wszystkich łącznikach i tam gdzie to było konieczne, delikatnie je rozwierciłem igłą lekarską a potem przeszlifowałem. W mojej ocenie optymalna kolejność to montaż dwóch luf w środkowym łączniku, potem montaż łącznika u szczytu, dołożenie trzeciej lufy i na końcu montaż kręgu podstawy. Tu na końcu zwracam uwagę, że to co wydaje się na pierwszy rzut oka otworem montażowym wcale nim nie jest i także trzeba delikatnie rozwierać mikrootwory obok.
Proszę się ze mnie nie nabijać, że to pokazuję w ramach warsztatu :) ale po pierwsze taka jest jak rozumiem idea warsztatu na forum, a poza tym choć to element naprawdę mikry (na zdjęciach producenta można porównać z zapałką :) ) to do tego z moim wzrokiem za każdym razem było naprawdę sporo pracy.
To co widać z tyłu kręgu podstawy to jakaś reszta blue tack'a (do usunięcia), którego używałem do przytrzymania podczas montażu.
Obrazek
ObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 462
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 20:42

Re: AH-1Z VIPER DREAMMODEL 1:72

Postprzez tommyk » piątek, 31 grudnia 2021, 17:21

Rzutem na taśmę jeszcze w starym roku.
Zostały jakieś tam drobne kosmetyki ale finałowy montaż zakończony.
Model nierówny. Opiszę wszystko w galerii. Ta już będzie noworoczna bo zaraz trzeba iść prasować koszulę na wieczór :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Korzystając z okazji wszystkiego najlepszego wszystkim forumowiczom w nadchodzącym Nowym Roku :) . Oby był lepszy niż mijający co niby nie powinno być trudne ale obserwując rzeczywistość może okazać się niemożliwe... :mrgreen:
ObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 462
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 20:42

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat konkursowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości