Gniot to znaczy "Łoś" PZL 37A "Łoś" 1/72 Plastyk

Tutaj prowadzimy relacje z budowy konkursowych modeli.

Gniot to znaczy "Łoś" PZL 37A "Łoś" 1/72 Plastyk

Postprzez ModelistConstructor » środa, 29 września 2021, 13:18

"Ale staroć, możesz przecież kupić IBG" :-| :-| :-|

Początkowo miałem wystartować z PZL P.11g "Kobuz"z IBG, ale jako, że w mojej szafie przewala się z miejsca na miejsce kilka "Łosi" z Plastyka (dokładnie 4). Coś trzeba z nimi w końcu zrobić, może ten konkurs mnie do tego zmusi. I może też w końcu uda się dobrnąć do końca, bo z forumowymi konkursami różnie bywało. Zapał był wielki, ale później okazywało się, że praca i inne obowiązki powodowały, że budowa kończyła się na przedstawieniu wyprasek... :oops: :oops: :oops:

Obiecałem sobie, że tym razem tak nie będzie. Model zamierzam wykonać raczej w stylu vintage, co jest swego rodzaju szaleństwem (skoro jest na rynku jest dostępnych kilka modeli Łosia w dobrej jakości jak Fly lub IBG, nie zamierzam ryć blach i tego typu rzeczy), ale zamierzam wykorzystać współczesne techniki modelarskie. Oczywiście wprowadzę też kilka zmian, np. dotyczące karabinów, gdyż ciężko na nie się patrzy...

Obrazek

Model to "nowe" wydanie Łosia. Z moim zdaniem brzydszym rysunkiem na pudełku. Wydaje mi się, że model ma troszkę poprawione oszklenie.
Obrazek

Obrazek

Wypraski to tzw. "standard" od prawie 40 lat nic się nie zmieniło ;) Przynajmniej nie są "oblane" olejem jak bywało we wcześniejszych edycjach.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dodatki z jakich skorzystam :P
Obrazek

Planowane malowanie modelu.
Obrazek

Głównym powodem aby jeszcze raz zbudować Plastykowego "Łosia" jest ten model, który wykonałem być może w 2010 lub 2011 roku. Chciałem po prostu sobie przypomnieć, czy model naprawdę jest taki zły. Mnie w tamtych czasach "Łosia" budowało mi się nawet dobrze, aczkolwiek wiele błędów przy jego sklejaniu popełniłem. Zobaczymy jak wyjdzie to tym razem :)
Obrazek
Pozdrawiam serdecznie
ModelistConstructor

Mój blog:http://modelistc.blogspot.com
Facebook:https://www.facebook.com/modelistconstructor/
Avatar użytkownika
ModelistConstructor
 
Posty: 29
Dołączył(a): poniedziałek, 26 czerwca 2017, 21:04

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Gniot to znaczy "Łoś" PZL 37A "Łoś" 1/72 Plastyk

Postprzez dymuwa » czwartek, 30 września 2021, 07:42

Witam!
Temat mi nieobcy, bo sam mam z lat 80-ch niesklejonego "starego" Łosia i planowałem z nim wystartować. Tak że z zainteresowaniem będę oglądał. Gwoli informacji: ukraińska firma Miniworld produkuje zestaw karabinów maszynowych do Łosia :
https://www.hobby.dn.ua/ru/miniworld-mc ... 01378.html
Kupiłem te km-y w tym właśnie sklepie (wychodzi ok. 40 pln z przesyłką). Są jeszcze dostępne zestawy tylko z samych km-ów Vickers-F i samych "Szczeniak". Do mnie dotarły w 3 tygodnie.
Co do masek Pmask mam mieszane uczucia, ponieważ są cięte z dość twardej folii i odklejają się na wypukłych powierzchniach (tak miałem po malowaniu gimnastykować się z Ju-87B)
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
dymuwa

Anim_Ukr
 
Posty: 741
Dołączył(a): piątek, 25 maja 2012, 15:10
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.

Re: Gniot to znaczy "Łoś" PZL 37A "Łoś" 1/72 Plastyk

Postprzez RAV » czwartek, 30 września 2021, 11:44

dymuwa napisał(a):Co do masek Pmask mam mieszane uczucia, ponieważ są cięte z dość twardej folii i odklejają się na wypukłych powierzchniach

W takich sytuacjach pomaga wycięcie środka elementu maski (jeszcze przed odklejeniem jej z zestawu). Naklejamy samą ramkę, która jest już dość wiotka, a dziurę zamalowujemy Maskolem.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gniot to znaczy "Łoś" PZL 37A "Łoś" 1/72 Plastyk

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 30 września 2021, 17:11

...albo podłożenie pod maskę Pmaska taśmy Tamiyi i wycięcie obu po gotowych liniach, potem użycie tylko tamiyowej.

A te ukraińskie kaemy faktycznie są przefiligranowe.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów


Powrót do Warsztat konkursowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości