Messerschmitt Me 262A-1a Schwalbe, Revell 1/72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Messerschmitt Me 262A-1a Schwalbe, Revell 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » wtorek, 19 października 2021, 21:53

Miał być inny model w konkursie, ale przeglądnąłem ostatnio trochę zdjęć tej maszyny i się znowu przeniosłem wspomnieniami do czasów małolata kiedy to miałem przyjemność po szkole wieczorami kleić ten model. Malowanie jeszcze nie wybrane. Zastanawiam się nad JV44, ale nie wiem czy się nie zdecyduję na coś bardziej kolorowego bo te z JV44 takie monotonne...

Obrazek
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 954
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 10:12
Lokalizacja: Zabierzów

Reklama

Re: Messerschmitt Me 262A-1a Schwalbe, Revell 1/72

Postprzez Murek » wtorek, 19 października 2021, 22:09

Widzę, że masz oszklenie. Rob Taurus, Pavla? Niestety te zamienniki vacu mają powielony błąd/zły kształt oryginału z Revella. Ja bym też wywalił od razu te owalne elementy we wlotach do silników, stożki wlotowe (?) Hasegawa robi w swoich Schwalbe świetne osłony kabiny - cienkie, dzielone i o prawidłowym kształcie. Stożki wlotowe też ma lepsze... Wolę to napisać na tym etapie budowy niż w galerii ;o)
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Messerschmitt Me 262A-1a Schwalbe, Revell 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » środa, 20 października 2021, 00:31

Dzięki za informację. Osłona Rob Taurus. Zdaję sobie, sprawę że model jest w kilku miejscach nieźle skopany. Niestety z tego co patrzę każdy ma jakieś błędy. Na chwilę obecną skleję co jest i cierpliwie poczekam może się ukaże coś poprawnego. Tutaj dosyć ciekawa dyskusja się wywiązała apropo wszystkich dostępnych na rynku modeli.

https://modelwork.pl/topic/35750-me-262-airfix-opinie/?tab=comments#comment-719401
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 954
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 10:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: Messerschmitt Me 262A-1a Schwalbe, Revell 1/72

Postprzez piotr dmitruk » piątek, 22 października 2021, 20:43

Fajny pająk, ale nie spełnia warunku fanta w konkursie.
Masz jeszcze chwilkę, żeby to zmienić, żeby być fair w stosunku do Kolegów
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9944
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Messerschmitt Me 262A-1a Schwalbe, Revell 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » piątek, 22 października 2021, 20:53

piotr dmitruk napisał(a):Fajny pająk, ale nie spełnia warunku fanta w konkursie.
Masz jeszcze chwilkę, żeby to zmienić, żeby być fair w stosunku do Kolegów


Obrazek
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 954
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 10:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: Messerschmitt Me 262A-1a Schwalbe, Revell 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » piątek, 22 października 2021, 20:58

Nie doczytałem. Nie wiem co mi się ubzdurało, że może być jakikolwiek zwierzak... :roll:
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 954
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 10:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: Messerschmitt Me 262A-1a Schwalbe, Revell 1/72

Postprzez Michał Janik » piątek, 22 października 2021, 21:14

piotr dmitruk napisał(a):Fajny pająk, ale nie spełnia warunku fanta w konkursie.
Masz jeszcze chwilkę, żeby to zmienić, żeby być fair w stosunku do Kolegów


Aaaale o csso chodzi? Może i ja nie doczytałem Czegoś Niezwykle Ważnego?
PS. No tak, już sprawdziłem. Rzeczywiście i ja jestem nie fair, trzeba się będzie poprawić.
Krzysiek Kowalik napisał(a):Nie doczytałem. Nie wiem co mi się ubzdurało, że może być jakikolwiek zwierzak... :roll:

Mi również nie przyszło do głowy że akurat jedynie kot będzie spełniał warunek koszerności. Jawna DYSKRYMINACJA ;-) !

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: Messerschmitt Me 262A-1a Schwalbe, Revell 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » sobota, 23 października 2021, 16:45

Murek napisał(a):Ja bym też wywalił od razu te owalne elementy we wlotach do silników, stożki wlotowe (?)


Nie ma zmiłuj. Trzeba jednak poprawiać albo dorabiać te cycki w środku. Dramat

Obrazek

Tymczasem złożyłem i pomalowałem kabinę

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 954
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 10:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: Messerschmitt Me 262A-1a Schwalbe, Revell 1/72

Postprzez Murek » sobota, 23 października 2021, 17:39

A zobacz jakie ładne zapadliska wokół stożków ;o) Cały ten przód silnika trzeba poprawić, ja bym wyfrezował stożki do zera, napchał silikonu do środka, zrobił formę do łopatek, następnie je odlał np w Distalu. A wnętrze wyczyścił ze starych łopatek (na wylot), zaszpachlował i wyszlifował. Stożki najlepiej zrobić z elementów ramki wtryskowej (tych pionowych, maja idealnie okrągły przekrój), wyoblił koniec i nawiercił otwór. Poszukaj jakiś rysunków na których możesz się wzorować albo pożycz model w 1-48 (Tamiya, Hobby Boss).
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Messerschmitt Me 262A-1a Schwalbe, Revell 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » sobota, 23 października 2021, 18:20

Murek napisał(a):A zobacz jakie ładne zapadliska wokół stożków ;o) Cały ten przód silnika trzeba poprawić, ja bym wyfrezował stożki do zera, napchał silikonu do środka, zrobił formę do łopatek, następnie je odlał np w Distalu. A wnętrze wyczyścił ze starych łopatek (na wylot), zaszpachlował i wyszlifował. Stożki najlepiej zrobić z elementów ramki wtryskowej (tych pionowych, maja idealnie okrągły przekrój), wyoblił koniec i nawiercił otwór. Poszukaj jakiś rysunków na których możesz się wzorować albo pożycz model w 1-48 (Tamiya, Hobby Boss).


Dramat te ubytki i zapadliska. Gdyby nie to, pewnie bym zostawił te szpice. Widzę, że kombinujemy podobnie :) Zrobiłem to co pisałeś z tym ze zostawiłem łopatki. Dla mnie teraz jest bajka :mrgreen:

Obrazek
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 954
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 10:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: Messerschmitt Me 262A-1a Schwalbe, Revell 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » wtorek, 26 października 2021, 17:32

Powoli dłubie wnęki podwozia. Wyciąłem zaślepienia we wnękach i dorabiam ścianki. Na jaki kolor mają być malowane te wnęki? A przednia? W sumie to też nie wiem na jaki kolor pomalować golenie i kołpaki kół. Golenie rlm 02 a kołpaki czarne? Co ze stożkami, wlotami i wylotami silnika, aluminium? Z góry dzięki za pomoc.
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 954
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 10:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: Messerschmitt Me 262A-1a Schwalbe, Revell 1/72

Postprzez Murek » wtorek, 26 października 2021, 17:52

Pierwsza sprawa: jeśli wyciąłeś plastik z wnęk to trzeba zrobić mały myk aby siłowniki składania podwozia miały się na czym oprzeć. Ja w swoim modelu dokleiłem po prostu po małym płaskowniczku z otworkiem i po sprawie (warto zerknąć na jakiś walkaround w necie).
Druga sprawa: jak już jesteśmy przy podwoziu to trzeba albo zmienić kąt osi kół albo rozwiercić nieco otwory w kołach bo Revell zrobił kąt 90 stopni między goleniami a ośkami kół, co jest nieprawidłowe.
Kolory: kadłub w okolicach wnęk podwozia, wnęki podwozia - aluminium, osłony od wewn. strony, golenie, siłowniki (obudowy) - RLM 02. Czasem spotyka się zdjęcia z jasną piastą kółka podwozia przedniego, może to też być 02. Piasty kół czarne półmatowe. Stożki wlotowe i wewn. powierzchnie silnika z przodu - aluminium (lub jasny metal, jak wolisz). Stożki wylotowe i okolica wokół były ze stali nierdzewnej, raczej ciemne ale na zdjęciach widać, że w czasie pracy przybierały kolor jasnoszary, prawie biały z lekkimi jasnobeżowymi nalotami.
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Messerschmitt Me 262A-1a Schwalbe, Revell 1/72

Postprzez piotr dmitruk » środa, 27 października 2021, 11:21

Murek napisał(a):ja bym wyfrezował stożki do zera, napchał silikonu do środka, zrobił formę do łopatek, następnie je odlał np w Distalu.

Z odlaniem w Distalu może być problem, ten nieelastyczny jest niedostępny. Co nie przeszkadza odlać w innej dostępnej żywicy.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9944
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Messerschmitt Me 262A-1a Schwalbe, Revell 1/72

Postprzez Muśtax » środa, 27 października 2021, 18:52

Przednie wnęki podwozia RLM02, nos do końca przedziału uzbrojenia był stalowy i zabezpieczany antykorozyjnie
Pozdrawiam
Paweł
Avatar użytkownika
Muśtax
 
Posty: 355
Dołączył(a): poniedziałek, 25 października 2010, 07:57
Lokalizacja: Ptc <-> Lbn

Re: Messerschmitt Me 262A-1a Schwalbe, Revell 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » środa, 27 października 2021, 23:20

Dzięki za informację w sprawie malowania. Tymczasem wyciąłem sufit we wnęce podwozia pod kadłubem i coś tam wydłubałem. Faktycznie dziwna sprawa z tą wnęką. Ładnie są zdetalowane ściany i spod kabiny pilota a całość została zamknięta i zasłonięta

https://www.mojehobby.pl/zdjecia/5/1/4/1278_1_rev4166_2.jpg

Na chwilę obecną psiknięte metalkolorem duraluminium z vallejo. Sufitów wnęk podwozia w skrzydłach postanowiłem nie wycinać. Będę jeszcze robił podmalówkę, brudził i dorabiał wiązki żółtych przewodów. Całą tylną ściane kabiny pilota musiałem przesunąć jakieś 3mm w tył gdyż wchodziła w światło wnęk podwozia. Dokleiłem wygiety pasek polistyrenu i do niego wymierzoną nową ścianę

Obrazek

Obrazek

Murek napisał(a):Pierwsza sprawa: jeśli wyciąłeś plastik z wnęk to trzeba zrobić mały myk aby siłowniki składania podwozia miały się na czym oprzeć. Ja w swoim modelu dokleiłem po prostu po małym płaskowniczku z otworkiem i po sprawie (warto zerknąć na jakiś walkaround w necie).


U mnie postanowiłem przeciąć siłownik i docięty odpad wkleiłem za ścianką. Z tego co patrzyłem po zdjęciach siłownik przechodził przez otwór w tej ściance

Obrazek
Ostatnio edytowano środa, 27 października 2021, 23:29 przez Krzysiek Kowalik, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 954
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 10:12
Lokalizacja: Zabierzów

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości