P-51 III Mustang / Arma Hobby / 1:72

Tutaj prowadzimy relacje z budowy konkursowych modeli.

Re: P-51 III Mustang / Arma Hobby / 1:72

Postprzez michalab » sobota, 19 marca 2022, 19:06

A ile czasu minęło od położenia metalizera do położenia taśmy? Pytam bo przy jednym z kolejnych modeli mam zamiar użyć xtreme metal i też używam taśmy tamiya.
Jestem tu, aby podziwiać wasze prace, może czegoś przy okazji się nauczę. Sam dopiero zaczynam, wybaczcie naiwne pytania.
michalab
 
Posty: 31
Dołączył(a): środa, 7 kwietnia 2021, 16:28

Reklama

Re: P-51 III Mustang / Arma Hobby / 1:72

Postprzez Mr. Headshok » niedziela, 20 marca 2022, 09:05

W moim przypadku kilka godzin.
Pozdrawiam,
Tomasz Koebsch
Avatar użytkownika
Mr. Headshok
 
Posty: 1335
Dołączył(a): wtorek, 30 października 2007, 19:04
Lokalizacja: Poznań

Re: P-51 III Mustang / Arma Hobby / 1:72

Postprzez Woit » niedziela, 20 marca 2022, 17:14

Mr. Headshok napisał(a):Świetnie wyszedł Ci ten model, gratuluję! (...)

Dzięki!
michalab napisał(a):A ile czasu minęło od położenia metalizera do położenia taśmy? Pytam bo przy jednym z kolejnych modeli mam zamiar użyć xtreme metal i też używam taśmy tamiya.

Czas to jedno a drugie to warunki przechowywania. Ja taśmę położyłem po ok. 24h ALE model ten czas spędził w małym pudełku, niewiele większym niż sam model i przypuszczam, że tu może być problem. Metalizer w takich warunkach prawdopodobnie nie zdążył zupełnie wyschnąć/odparować.
W tym samym czasie malowałem również drugi model, do testowania wszelkich malunków i zabiegów wpierw na nim a dopiero potem na docelowym armiaku. Testów z taśmą nie robiłem bo nigdy wcześniej coś takiego mnie nie spotkało ale i też nie pamiętam kiedy tak wysokie tępo prac miałem :P
Jak wyszła skucha z tym klejem to po ok. 48 godzinach zrobiłem próbę również na modelu testowym (on cały czas leżał na biurku bez żadnej osłony). W tym przypadku było wszystko OK. Po około 2 godzinach taśma zeszła nie zostawiając kleju.
Dlatego sadzę, że nie tylko czas ale sposób przechowywania modelu może mieć znaczenie.
Przekonam się kończąc mój drugi model "konkursowy", ale to pewnie za jakiś czas.
Pozdrawiam,
Woit
Avatar użytkownika
Woit

Animal Planet
 
Posty: 210
Dołączył(a): środa, 16 lutego 2011, 13:54

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat konkursowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość