Buffalo F2A - Starożytna Tamiya 1/48

Tutaj prowadzimy relacje z budowy konkursowych modeli.

Re: Buffalo F2A - Starożytna Tamiya 1/48

Postprzez Pashal » wtorek, 28 grudnia 2021, 23:22

Potez na jakiej podstawie wnosisz, że obowiązkiem każdego uczestnika tego forum jest znajomość zawartości pudełek z modelami samolotów i wymiarów kalkomanii tego japońskiego producenta ?
Można otóż Potez nie znać, a i przy okazji zasugerować się taką, a nie inną prezentacją kalkomanii, że jest zestawowa jeżeli ktoś nigdy z modelami samolotów tego producenta nie miał styczności, co też jak widać miało miejsce.
Pashal
 
Posty: 1625
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 14:10

Reklama

Re: Buffalo F2A - Starożytna Tamiya 1/48

Postprzez potez » wtorek, 28 grudnia 2021, 23:46

obowiązek uczestnika forum :mrgreen:
pięknie brzmi, jestem za! Do tego jeszcze egzamin z przypisywania ramek do konkretnych numerów pudełek :mrgreen:
(a i jak są uśmieszki na końcu wypowiedzi to nie znaczy, że się z kogoś kpi, tylko żartuje. w tym konkretnym wypadku z pana Tamiya, który się w kalkach niespecjalnie rozpychał bez względu na to czy t czołg, czy samolot czy łódka i był bardzo powsciągliwy pod tym względem)
A NA POWAŻNIE:
Praktycznie każdy modelarz plastikowy na pierwszy rzut oka widzi, że to nie zestawowe. Niekoniecznie dlatego, że zna na pamiec pudełka, tylko dlatego, że wie jak wyglądaja dodatki w postaci kalkomanii a tu jak byk masz inny tytuł na górze kalkomani, własnie tak jak się to robi w dodatkach. I nie sa położone jak zestawowe itp, itd. To naprawde nie jest wiedza tajemna i dla każdego minimalnie oblatanego w plastikach znane.
Nie wiem co chcesz udowadniać.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Buffalo F2A - Starożytna Tamiya 1/48

Postprzez Pashal » wtorek, 28 grudnia 2021, 23:57

Przecież ja nic nie udowadniam, tylko Ty Potez cały czas twierdzisz, że wszyscy powinni to znać o czym napisałeś, ale jak widać nie znają i ich uwagi to nie jest żaden powód, aby nie prowadzić tej relacji, chyba, że chodzi o coś zupełnie innego.
Pashal
 
Posty: 1625
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 14:10

Re: Buffalo F2A - Starożytna Tamiya 1/48

Postprzez abtb » środa, 29 grudnia 2021, 00:13

Panowie, dajcie już spokój bo to zaczyna być już mało śmieszne. Ja (i podejrzewam że kolega dymuwa też ) nie znamy się na zawartości i wielkości arkusika kalek f. Tamiya i po prostu zwróciliśmy uwagę, że na fotce startowej powinien być fant pod postacią "kociaka". Nawet hacz w swoim warsztacie Airacobry "dołączył" do zestawu swojego (chyba, że pożyczył od sąsiadki) kota. I jakoś nie wpadłem na to, że arkusz kalek jest poza zestawowy i jednocześnie służy jako zakamuflowany fant. Jak już wspomniałem w swojej pierwszej wypowiedzi nie jest to dla mnie fakt dyskryminujący model, bo ów model jak najbardziej spełnia wymagania konkursu - Bufallo i w dodatku z kotem (chyba Felixsem). Ani ja, ani dymuwa nie zgłosiliśmy protestu, tylko najzwyklejszą uwagę odnośnie fantu. A że się hacz uniósł honorem no to sorry. Dorośli jesteśmy i nie roztrząsajmy tematu jak obornika na polu.
abtb

Zimna Wojna 1
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 3 grudnia 2018, 09:43
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Buffalo F2A - Starożytna Tamiya 1/48

Postprzez HubertKendziorek » środa, 29 grudnia 2021, 00:23

Panowie, bardzo proszę, bądźmy choć odrobinę niepoważni, chociaż na tym forum.
Bardzo chciałbym tą relację z budowy zobaczyć.

Serdeczności!
Hubert
Zapraszam na mój blog modelarski: Kendzior's Way
Avatar użytkownika
HubertKendziorek

Ukraina
 
Posty: 2121
Dołączył(a): wtorek, 19 sierpnia 2008, 09:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Buffalo F2A - Starożytna Tamiya 1/48

Postprzez Michał Janik » środa, 29 grudnia 2021, 00:31

HubertKendziorek napisał(a):Panowie, bardzo proszę, bądźmy choć odrobinę niepoważni, chociaż na tym forum.
Bardzo chciałbym tą relację z budowy zobaczyć.

Serdeczności!
Hubert

Podobno Autor ruszy, jeśli wątek osiągnie pięć stron ;-)

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: Buffalo F2A - Starożytna Tamiya 1/48

Postprzez abtb » środa, 29 grudnia 2021, 08:05

A wić piszmy. piszmy jak najwięcej :mrgreen:
abtb

Zimna Wojna 1
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 3 grudnia 2018, 09:43
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Buffalo F2A - Starożytna Tamiya 1/48

Postprzez dymuwa » środa, 29 grudnia 2021, 08:28

Ale się towarzystwo rozpisało ;o)
Tak, mea culpa :
- nie miałem do czynienia ze starą tamką;
- nie zwróciłem uwagi że w kalkach nie ma podobizny smoka, widocznego na pudełku;
- prawdopodobnie tak się stało, że w poprzednim warsztacie był jednoznaczny sierściuch;
PS. Jak już napisali wcześniej koledzy mogłeś Feliksa jakoś wyakcentować.
PPS. Jak to mówili drzewiej na kolei : "za powstałe nieporozumienie uprzejmie przepraszamy".
PPPS. Czekam na warsztat, no bo co?
Avatar użytkownika
dymuwa

Anim_Ukr
 
Posty: 738
Dołączył(a): piątek, 25 maja 2012, 15:10
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.

Re: Buffalo F2A - Starożytna Tamiya 1/48

Postprzez fragles » środa, 29 grudnia 2021, 08:32

abtb napisał(a):Panowie, dajcie już spokój bo to zaczyna być już mało śmieszne. Ja (i podejrzewam że kolega dymuwa też ) nie znamy się na zawartości i wielkości arkusika kalek f. Tamiya i po prostu zwróciliśmy uwagę, że na fotce startowej powinien być fant pod postacią "kociaka".


Mało śmieszne to jest od początku. Nawet ja, który też się nie znam na zawartości i wielkości arkusika kalek f. Tamiya, i bez ukularów widzę, że kaleki na pierwszej fotce w wątku mają inny tytuł niż na pudełku i, że nazwa ich producenta to Print Scale, a nie Tamiya.
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1559
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Buffalo F2A - Starożytna Tamiya 1/48

Postprzez Pashal » środa, 29 grudnia 2021, 09:42

Od początku nikt przecież nie bronił prowadzić autorowi tej relacji, a forumowicze, którzy nie zorientowali się, że kalkomania jest nie z zestawu i jest jak najbardziej fantem już wyjaśnili skąd były ich wątpliwości - nie wiem dlaczego w dalszym ciągu pojawiają się wypowiedzi twierdzące, że każdy modelarz plastikowy na bank rozróżnia wygląd kalkomanii tej japońskiej firmy - otóż tak nie jest i stąd powstałe nieporozumienie.
Nie wiem, czy to była celowa taka prezentacja, aby być może ośmieszyć tych, którzy mają jakieś obiekcje, ale przypominam, że w poprzednich dwóch relacjach jak najbardziej słuszne, a w tym nie, ale artykułowanie wątpliwości, czy protesty są zgodne z regulaminem konkursu, więc skąd takie zdziwienie, że się pojawiają.
Pashal
 
Posty: 1625
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 14:10

Re: Buffalo F2A - Starożytna Tamiya 1/48

Postprzez abtb » środa, 29 grudnia 2021, 10:14

Pashal napisał(a):forumowicze, którzy nie zorientowali się, że kalkomania jest nie z zestawu


TAK, nie zorientowałem się (powtórzę jeszcze raz - nie zorientowałem się. I jeszcze raz -nie z orientowałem się) I jako UCZESTNIK konkursu miałem prawo zadać pytanie o fanta. I je zadałem.I otrzymałem wyjaśnienie, które rozwiało moje wątpliwości.
Ktoś, coś jeszcze? Są jeszcze jakieś pytania i wątpliwości? Czy rozesłać najbardziej zainteresowanym wyjaśnienie na piśmie? A może e-mailem?

dymuwa napisał(a):Tak, mea culpa :


Nie bądź miekiszonem. Jako uczestnik konkursu miałeś prawo zapytać i z niego skorzystałeś. Nie widzę w ogóle podstaw do posypywania głowy popiołem.
Jeżeli ktoś nadal odczuwa ból dolnej partii pleców to z miłą chęcią przyjmę wyróżnienie i dyplom "Forumowego upierdalacza tematów konkursowych" Tylko żeby się wszyscy "za" podpisali.

fragles napisał(a):że nazwa ich producenta to Print Scale


Obrazek

Zazdroszczę ostrości widzenia. Ja tam widzę jak przez mglę nazwę producenta - nawet jakby tam było napisane "Sajgonki w cieście" to też bym ci uwierzył :D
Idę do okulisty bo przez pracę przy kompie to już ślepota mnie dopada :(
abtb

Zimna Wojna 1
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 3 grudnia 2018, 09:43
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Buffalo F2A - Starożytna Tamiya 1/48

Postprzez hacz » środa, 29 grudnia 2021, 10:40

Fajnie się to czyta, ale raczej bez wałkowania w koło tego samego do piątej strony nie dojedziecie.

Ucinam temat i pozwolę wszystkim wyjść z twarzą. Jeśli ktoś ma jakieś ale w myśl regulaminu może zgłosić to formalnie. ;o)
Kot nie jest integralna częścią zestawu Tamiya, jest to dokupiony za własne pieniądze arkusz kalkomanii Print Scale i jedynie został położony na pudełku ponieważ nie mieścił mi się w kadrze . :P
Obrazek

Ponieważ zamiast pisać wolę kleić, a nawet czasem coś pomalować wnętrze jest już zrobione.
A pytacie o mojego kota, no cóż zdjęcie kota bez wąsów mogłoby wywołać niepotrzebnie wielowątkowość zamieszczanych tutaj wpisów :mrgreen: więc lepiej skupmy się na modelu.
Obrazek
Dla tych co nie załapali żartu to nie są prawdziwe kocie wibrysy, a jedynie włosie od szczotki do zamiatania podłogi.
Obrazek
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Buffalo F2A - Starożytna Tamiya 1/48

Postprzez blueYeti » środa, 29 grudnia 2021, 17:33

potez napisał(a):[b]
Praktycznie każdy modelarz plastikowy na pierwszy rzut oka widzi, że to nie zestawowe. I nie sa położone jak zestawowe itp, itd. To naprawde nie jest wiedza tajemna i dla każdego minimalnie oblatanego w plastikach znane.


a co to ma do rzeczy? kogo obchodza kalki zestawowe czy nie?
potez napisał(a):każdy kto miał kiedykolwiek stary model tamki w ręce - jakikolwiek. Standardem jest kalka 2x3 cm wszystko jedno jaki to model i z jakiej epoki czy skali :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Ho ho tak tak 2x3 powiedzial znawca :mrgreen:

Rok starszy P-47 tamki
Obrazek
hacz napisał(a):
hacz napisał(a):Ucinam temat i pozwolę wszystkim wyjść z twarzą.


Naprawde ? A nie pomyslales kolego o szacunku dla innych uczestnikow ktorzy spelnili glupi
wymog regulaminu tego wybitnego forum.
pozdrawiam
blueYeti
blueYeti
 
Posty: 372
Dołączył(a): sobota, 16 listopada 2013, 23:11

Re: Buffalo F2A - Starożytna Tamiya 1/48

Postprzez Łukasz_K » środa, 29 grudnia 2021, 18:04

blueYeti napisał(a):ktorzy spelnili glupi
wymog regulaminu tego wybitnego forum.



Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4802
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Buffalo F2A - Starożytna Tamiya 1/48

Postprzez blueYeti » środa, 29 grudnia 2021, 18:58

konkursu oczywiscie :P

Ech...
No ale moze masz racje nie trolujmy robmy modele :mrgreen:
Wszystkiego dobrego w nowym Roku dla wszystkich!

Dla rozladowania atmosfery :mrgreen:
https://youtu.be/HluzeRnWAYc
pozdrawiam
blueYeti
blueYeti
 
Posty: 372
Dołączył(a): sobota, 16 listopada 2013, 23:11

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat konkursowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość