Nowy konkurs wiosenno-letni A.D.2022

Nowy konkurs wiosenno-letni A.D.2022

Ankieta wygasła sobota, 2 kwietnia 2022, 16:50

1) Wyprodukowano w Ukrainie
34
26%
2) Transport - na lądzie, w powietrzu i na morzu
21
16%
3) Kapcie, narty, pływaki
12
9%
4) Afryka
22
17%
5) Półkowniki czyli rozprawka o dziełach niedokończonych
9
7%
6) Na ratunek
12
9%
7)W obcej służbie, czyli sprzęt przejęty albo sprzedany do innego kraju
10
8%
8) Modele polskich producentów
11
8%
 
Liczba głosów : 131

Re: Nowy konkurs wiosenno-letni A.D.2022

Postprzez abtb » sobota, 2 kwietnia 2022, 19:15

Łukasz_K napisał(a):Jeszcze termin,


04-04 - 04.09 - pół roku powinno wystarczyć (ewentualnie 04-04-04.08, miesiąc na ogarnięcie podsumowania i 01.09 ruszamy z akcją "Nie oddamy ani guzika" :mrgreen: )
abtb

Zimna Wojna 1
 
Posty: 1240
Dołączył(a): poniedziałek, 3 grudnia 2018, 08:43
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Reklama

Re: Nowy konkurs wiosenno-letni A.D.2022

Postprzez hacz » sobota, 2 kwietnia 2022, 20:53

Łukasz_K napisał(a):Jeszcze termin, nie zapominajmy o terminie.


Szalony pomysł, ale proponuję do pierwszego znicza (1 listopada). Konkurs niech trwa i trwa i każdy zdąży się wyrobić (oczywiście jeśli będzie mu na tym zależało) i coś zlepi. Jest co kleić spektrum szerokie, dajmy czasu. Pewnie nie wszyscy dadzą wiarę, ale dla mnie najfajniejsze jest głosowanie, a im trudniej wybrać tylko 3, tym lepiej i ciekawiej.
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 18:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Nowy konkurs wiosenno-letni A.D.2022

Postprzez Michał Janik » sobota, 2 kwietnia 2022, 21:46

abtb napisał(a):
Michał Janik napisał(a):Mam jednak nadzieję, że kiedyś nastanie taki dzień, że będziemy mieli zająć się tematem który od iluś edycji zajmuje drugie - trzecie miejsce, czyli transportem.


Jak ty mnie teraz Michał zaimponowałeś :mrgreen:
Złożę wniosek do Zbycha, by na najbliższym spotkaniu IPMS-u postawił ci piwo na mój koszt :P

Ja wiedziałem, że akurat o to się nam nie uda pokłócić ;-)
Najwyżej skitraj te blaszanki (tramwaje) jeszcze pół roku, to może się uda je zrobić w kolejnej edycji - transportowej. A jak się nie będzie chciało koleżeństwo z nami bawić, to sobie sami możemy konkurs zrobić ;-)
Pozdrawiam!

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: Nowy konkurs wiosenno-letni A.D.2022

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 3 kwietnia 2022, 01:10

abtb napisał(a):
Łukasz_K napisał(a):Jeszcze termin,


04-04 - 04.09 - pół roku powinno wystarczyć (ewentualnie 04-04-04.08, miesiąc na ogarnięcie podsumowania i 01.09 ruszamy z akcją "Nie oddamy ani guzika" :mrgreen: )


Spokojnie z tym 4 kwietnia, jeszcze sami nie ustaliliście ram konkursu, a i regulamin musimy odpowiedni wysmażyć .
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9933
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nowy konkurs wiosenno-letni A.D.2022

Postprzez Rhayader » niedziela, 3 kwietnia 2022, 01:42

05.o4?
Janusz

Galerie
Rhayader

Zimna Wojna 2
 
Posty: 746
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 21:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy konkurs wiosenno-letni A.D.2022

Postprzez jwk » niedziela, 3 kwietnia 2022, 11:09

abtb napisał(a):
jwk napisał(a):Ukraiński model ukraińskiego cywilnego pojazdu


Miniart: Model Radzieckiego Tramwaju Seria X :mrgreen:


Х oznacza typ charkowski (Харьковский тип) od nazwy miasta, którego firma transportowa zamówiła pierwszą serię tych wagonów. Inne ukraińskie miasta także miały je na stanie zakładów komunikacji miejskiej. Co więcej podobne tramwaje produkowano w Kijowie i Nikołajewie, więc na terenie dzisiejszej Ukrainy.

Miniartowa miniatura w 'malowaniu' z Ukraińskiej SRR? Dla mnie jednoznacznie tak!
jwk
 
Posty: 169
Dołączył(a): środa, 1 lipca 2009, 10:22

Re: Nowy konkurs wiosenno-letni A.D.2022

Postprzez dymuwa » niedziela, 3 kwietnia 2022, 15:19

jwk napisał(a):Miniartowa miniatura w 'malowaniu' z Ukraińskiej SRR? Dla mnie jednoznacznie tak!

Całkiem logiczne. Jasne, że TAK!

PS.
abtb napisał(a):... mam zamiar wystartować z MiG-em 29 ICM-u i najprawdopodobniej będzie w barwach arabskich (jeszcze nie wiem jakich), Gradem po libijsku i Shermanem po egipsku. Jak nie pasi to protestować teraz, bo potem to już będę sunął jak proletariacki walec :mrgreen:

Na razie zdecydowałem, że na pierwszy ogień pójdzie I-153 1/48 w barwach fińskich (bo swego czasu byli nim zainteresowani Pashal i Aleksander, ukłony dla Kolegów ;o) ) W planach jeszcze w 1/72 Pe-2 z UM i kilka Japończyków z ICM. Ale dużo zależy od tego, jakie będzie lato (pracuję w zakładzie spożywczym, uzależnionym od urodzaju :lol: )
Avatar użytkownika
dymuwa

Anim_Ukr
 
Posty: 737
Dołączył(a): piątek, 25 maja 2012, 14:10
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.

Re: Nowy konkurs wiosenno-letni A.D.2022

Postprzez xmen » niedziela, 3 kwietnia 2022, 15:35

jwk napisał(a):
Miniartowa miniatura w 'malowaniu' z Ukraińskiej SRR? Dla mnie jednoznacznie tak!

Dla mnie nie.
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1138
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 10:02

Re: Nowy konkurs wiosenno-letni A.D.2022

Postprzez skusz » niedziela, 3 kwietnia 2022, 18:32

hacz napisał(a):
Łukasz_K napisał(a):Jeszcze termin, nie zapominajmy o terminie.


Szalony pomysł, ale proponuję do pierwszego znicza (1 listopada). Konkurs niech trwa i trwa i każdy zdąży się wyrobić (oczywiście jeśli będzie mu na tym zależało) i coś zlepi. Jest co kleić spektrum szerokie, dajmy czasu. Pewnie nie wszyscy dadzą wiarę, ale dla mnie najfajniejsze jest głosowanie, a im trudniej wybrać tylko 3, tym lepiej i ciekawiej.

Też jestem za dłuższym czasem trwania konkursu.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : viewtopic.php?f=207&t=20734
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3142
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 16:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Nowy konkurs wiosenno-letni A.D.2022

Postprzez Michał Janik » niedziela, 3 kwietnia 2022, 21:08

ochli napisał(a):
jwk napisał(a):
Miniartowa miniatura w 'malowaniu' z Ukraińskiej SRR? Dla mnie jednoznacznie tak!

Dla mnie nie.

Niech zainteresowany wystartuje i zobaczy czy znajdzie się więcej takich kolegów jak ochli, czy bedzie osamotniony w swojej opinii. Nie takie rzeczy konkursy widziały.

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: Nowy konkurs wiosenno-letni A.D.2022

Postprzez marco2607 » poniedziałek, 4 kwietnia 2022, 08:12

Modele gotowe , jaki fant.
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3290
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 17:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy konkurs wiosenno-letni A.D.2022

Postprzez abtb » poniedziałek, 4 kwietnia 2022, 09:03

marco2607 napisał(a):Modele gotowe , jaki fant.


Ostro stawiasz sprawę :mrgreen:

To ja drugi melduję gotowość "bojową". Niech Administracja "smaży" regulamin - starujemy kiela łykendu, kończymy 30.11 (żeby wszyscy zdążyli z "grubymi" tematami) Robimy modele ukraińskich firm w malowaniach innych niż radzieckie/rosyjskie. Dopuszczamy tramwaje, bo jak widać, wszystkich kręcą :P
Ostatnio edytowano poniedziałek, 4 kwietnia 2022, 09:13 przez abtb, łącznie edytowano 2 razy
abtb

Zimna Wojna 1
 
Posty: 1240
Dołączył(a): poniedziałek, 3 grudnia 2018, 08:43
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Nowy konkurs wiosenno-letni A.D.2022

Postprzez abtb » poniedziałek, 4 kwietnia 2022, 09:10

Michał Janik napisał(a):Najwyżej skitraj te blaszanki (tramwaje) jeszcze pół roku, to może się uda je zrobić w kolejnej edycji


Pooooszło w ludzi i "se ne vrati" Ale nie bój boja, wszystko zostaje w modelarskiej rodzinie - na przyszłotygodniowym spotkaniu "uderz w stół a nożyce się odezwą" :P

Michał Janik napisał(a):A jak się nie będzie chciało koleżeństwo z nami bawić, to sobie sami możemy konkurs zrobić ;-)


"Transport........" już od trzech notowań nie jest w stanie się "przebić" więc na cud nad urną bym nie liczył. Pozostaje lepienie w zaciszu domowym, ewentualnie "mały projekcik grupowy" :mrgreen:
abtb

Zimna Wojna 1
 
Posty: 1240
Dołączył(a): poniedziałek, 3 grudnia 2018, 08:43
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Nowy konkurs wiosenno-letni A.D.2022

Postprzez Thalgonis » poniedziałek, 4 kwietnia 2022, 10:06

abtb napisał(a):
marco2607 napisał(a):Modele gotowe , jaki fant.


Ostro stawiasz sprawę :mrgreen:

To ja drugi melduję gotowość "bojową". Niech Administracja "smaży" regulamin - starujemy kiela łykendu, kończymy 30.11 (żeby wszyscy zdążyli z "grubymi" tematami) Robimy modele ukraińskich firm w malowaniach innych niż radzieckie/rosyjskie. Dopuszczamy tramwaje, bo jak widać, wszystkich kręcą :P


Nazioli 39-45 stolerujecie? :P Oczywiście z ICM-u :)
Pozdrówka
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/

Obrazek Obrazek
Thalgonis

Transport
 
Posty: 1366
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 16:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Nowy konkurs wiosenno-letni A.D.2022

Postprzez abtb » poniedziałek, 4 kwietnia 2022, 10:21

Thalgonis napisał(a):Nazioli 39-45 stolerujecie?


Zacytuje sam siebie: "dla mnie ryba"

Ewentualnie możesz zrobić taką Panterę:

Obrazek

A tak na poważnie - jak to już ktoś wspomniał - jak temat będzie "be" to się oprotestuje (w poprzednim rozdaniu nabrałem wprawy w tym zawodzie i zawsze można na mnie liczyć:P ) i wypad z gry. A jak przejdzie to lepisz. Myślę, że każdy ma jakiś poziom zdrowego rozsądku i normalnego podejścia do tematu. Jak będziemy punktować każdy "problem" to Administracja do końca kwietnia nie wysmaży regulaminu.
"A na czas to my musimy patrzeć po gospodarsku" :mrgreen:
abtb

Zimna Wojna 1
 
Posty: 1240
Dołączył(a): poniedziałek, 3 grudnia 2018, 08:43
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Made їn Ukraїne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość