Dewoitine D.510 C1 - AMG - 1/48

Dewoitine D.510 C1 - AMG - 1/48

Postprzez Arcturus » poniedziałek, 11 kwietnia 2022, 20:22

Z punktu widzenia Teorii Wygrywania wybór bezsensowny, bo samolot dla większości brzydki, malowania nieciekawe i bez szachownic, a na dodatek latał tylko do tyłu. Zero szans w głosowaniu. Ale nic nie poradzę - mnie się podoba :? No i dawno nie walczyłem z żadnym shortrunem, pora więc trochę znowu się przeczołgać.
Co do malowań, to w pudełku są dwa srebrne i jedno khaki, wszystkie francuskie. Jeszcze nie wiem jakie. A może ktoś ma zbędne oznaczenia do jakiejś innej ciekawej opcji? Chętnie rozważę.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Dewoitine D.510 C1 - AMG - 1/48

Postprzez Mikolaj75 » poniedziałek, 11 kwietnia 2022, 21:05

Nie wiem, jak tam dokładnie on się ma do Teorii...., ale ja podzielam słabość do tego samolotu, dla mnie jest przeatrakcyjny. Ponituj, dopieść detale, malowanko na srebrno z rybką albo kościotrupem i będzie super :)
Mikolaj75

Animal Planet
 
Posty: 535
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2014, 18:16

Re: Dewoitine D.510 C1 - AMG - 1/48

Postprzez Arcturus » poniedziałek, 11 kwietnia 2022, 21:23

Mikolaj75 napisał(a):Nie wiem, jak tam dokładnie on się ma do Teorii...., ale ja podzielam słabość do tego samolotu, dla mnie jest przeatrakcyjny. Ponituj, dopieść detale, malowanko na srebrno z rybką albo kościotrupem i będzie super :)

Ponitować trzeba, zresztą najpierw zaszpachlować jakies kompletnie z czapy (delikatnie mówiąc) linie podziału na kadłubie.
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: Dewoitine D.510 C1 - AMG - 1/48

Postprzez Panzer » poniedziałek, 11 kwietnia 2022, 22:55

O. A ja mam rozgrzebanego trochę w 1:72 od Czechów.
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2402
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Re: Dewoitine D.510 C1 - AMG - 1/48

Postprzez Janbar » poniedziałek, 11 kwietnia 2022, 23:03

Też bardzo lubię ten samolot, ale już sobie zrobiłem w 1/32, więc teraz będę się przyglądał,
Janbar

Animal Planet
 
Posty: 430
Dołączył(a): niedziela, 8 lutego 2015, 23:27

Re: Dewoitine D.510 C1 - AMG - 1/48

Postprzez dymuwa » wtorek, 12 kwietnia 2022, 09:42

Mikolaj75 napisał(a):...malowanko na srebrno z rybką albo kościotrupem i będzie super :)

Ja tam bym robił Chińczyka, bardzo ciekawy pstry kamuflaż, a i o kalki nie trudno ;o)
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
dymuwa

Anim_Ukr
 
Posty: 739
Dołączył(a): piątek, 25 maja 2012, 15:10
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.

Re: Dewoitine D.510 C1 - AMG - 1/48

Postprzez Arcturus » niedziela, 22 maja 2022, 16:46

"Niby człowiek wiedział, ale jednak się łudził".
No więc wiedziałem, że zmierzę się z short-runem, ale nie spodziewałem się że hardkor będzie aż taki. Taka skaza na kadłubie to jest nic, bo można ją było zeszlifować w 15 sekund (pamiętam, ze gdy przymierzałem się do zakupu tego modelu to wszystkie miały ten ślad po uszkodzeniu formy).
Obrazek
Jeszcze ciekawiej wyglądał żywiczny fotel pilota :lol:
Obrazek
Obrazek
Instrukcja nie pomaga, wszystko trzeba najpierw przymierzyć i przemyśleć. Jak np. mocowanie podłużnic na których stoi fotel, wg instrukcji nóżki fotela powinny iść od "wewnątrz" podłużnic, ale da się to złożyć tylko jak będą na zewnątrz. I trzeba też przesunąć kołki pozycjonujące te podłużnice z blaszki na wrędze.
Obrazek
Obrazek
Kolejną bolączką jest niedobór dokumentacji (podziękowania dla Poteza za pomoc!)- np. ciężko znaleźć coś wiarygodnego odnośnie kokpitu, żeby go wzbogacić i popoprawiać. Poskładałem więc żeby jakoś było.
Obrazek
Obrazek
Na burtach producent nie przewidział żadnych szczegółów poza imitacją kratownicy - tu znowu ciężko coś znaleźć, stąd ogólna żałosność moich wypocin. Na jednym zdjęciu w kącie obrazu dostrzegłem przepustnicę, reszta podpatrzona na kiepskich zdjęciach jakichś starych modelach żywicznych... Nie chce mi się dorabiać czegoś SF. Jeśli ktoś ma materiały którymi mógłby wspomóc, to będę wdzięczny i coś podorabiam
Obrazek
Porównując otwór na pilota ze zdjęciami z epoki zauważyłem, że imitacja tapicerki na krawędzi wcięcia jest zdecydowanie za gruba. Trzeba ją zeszlifować i odtworzyć tapicerkę subtelniej, ale to po zamknięciu kadłuba.
Obrazek
To jeszcze taka impresja:
Obrazek
Obrazek
Skrzydła sklejone, pracuję nad krawędzią natarcia.
Obrazek
Cóż, model ten uczy pokory...
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: Dewoitine D.510 C1 - AMG - 1/48

Postprzez Aleksander » niedziela, 22 maja 2022, 19:33

Niezły "tytan" z Ciebie! Łatwo nie będzie, ale satysfakcja z ukończenia na pewnoi wielka.
Trzymam kciuki i patrzę.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7970
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Dewoitine D.510 C1 - AMG - 1/48

Postprzez dymuwa » niedziela, 22 maja 2022, 20:27

Podziwiam samozaparcie, ale pierwsze A-Modele też były podobnej jakości.
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
dymuwa

Anim_Ukr
 
Posty: 739
Dołączył(a): piątek, 25 maja 2012, 15:10
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.


Powrót do Warsztat konkursowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość