FL 282 Kolibri | MiniArt | 1:35

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

FL 282 Kolibri | MiniArt | 1:35

Postprzez lord_karton » poniedziałek, 11 kwietnia 2022, 21:46

Witam wszystkich w pierwszej relacji z budowy jaką będę prowadził. Jeśli coś namieszam ze sprawami technicznymi, dotyczącymi używania forum to z góry przepraszam.

Obrazek

Zgłaszam się z takim oto latadełkiem. Będzie zawinięty w sreberko tak jak na ilustracji z pudełka.
Żeby było fachowo, pracę zaczynam od przerwy, ale do jesieni się wyrobię, przynajmniej taką mam nadzieję. ;o)
Dodatki to mała blaszka Eduarda z zegarami i pasami, i może coś od siebie dodam (jakiś kabelek tu i tam).

Życzę wszystkim dobrej zabawy.
Avatar użytkownika
lord_karton
 
Posty: 33
Dołączył(a): niedziela, 30 grudnia 2018, 12:17

Reklama

Re: FL 282 Kolibri | MiniArt | 1:35

Postprzez lord_karton » niedziela, 12 czerwca 2022, 09:35

Postanowiłem i ja wyjść z piwnicy, bo widzę, że większość już prawie kończy swoje modele :P . Postęp jest niewielki, dopiero co zabrałem się za silnik. Niestety na cylindrach spasowanie form nie jest rewelacyjne i trzeba było popracować trochę nożykiem, papierem i czeską żyletką (swoją drogą jedno z najlepszych narzędzi modelarskich, jakie ma :D).
Obrazek

Po tych zabiegach nieopatrznie zajrzałem do internetu i okazało się, że silnik wygląda troszkę inaczej, niż to przewidział producent, dlatego dodałem przetłoczenia na osłonach zaworów(?) z wyciągniętej ramki i kilka "śrubek" tu i tam w postaci cynowych kulek.
Obrazek

To białe okrągłe to są jakieś cosie do świec zapłonowych. I tu pytanie może ktoś wie, czy ten silnik miał 3 świece? Ze zdjęć, które mam wnioskuję, że tak, ale może to zły wniosek.
Obrazek
źródło:
http://www.sth-graphix.at/jf-db/54motore-fr11.htm

W tak zwanym międzyczasie poskładałem z grubsza silnik, żeby sprawdzić, co trzeba jeszcze poprawić. Od podstaw będę robił rurkę, w której były schowane przewody zapłonowe, w modelu jest to część połączona z popychaczami i do tego kwadratowa w przekroju — nie podoba mi się to :D.
Obrazek

To tyle na dzisiaj. Nie za wiele, ale początek jest :D
Wszelkie uwagi mile widziane. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
lord_karton
 
Posty: 33
Dołączył(a): niedziela, 30 grudnia 2018, 12:17

Re: FL 282 Kolibri | MiniArt | 1:35

Postprzez lord_karton » niedziela, 12 czerwca 2022, 09:51

Obrazek
Avatar użytkownika
lord_karton
 
Posty: 33
Dołączył(a): niedziela, 30 grudnia 2018, 12:17

Re: FL 282 Kolibri | MiniArt | 1:35

Postprzez Łukasz_K » niedziela, 12 czerwca 2022, 15:51

Obrazek


Obrazek


Ewentualnie
Obrazek


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4811
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: FL 282 Kolibri | MiniArt | 1:35

Postprzez lord_karton » poniedziałek, 31 lipca 2023, 14:41

Uprzejmie proszę o przeniesienie wątku do "Lotnictwo-warsztat" co by można było kontynuować powolną budowę tego modelu. Dziękuję :mrgreen:
Avatar użytkownika
lord_karton
 
Posty: 33
Dołączył(a): niedziela, 30 grudnia 2018, 12:17

Re: FL 282 Kolibri | MiniArt | 1:35

Postprzez lord_karton » poniedziałek, 7 sierpnia 2023, 19:51

W weekend popróbowałem sobie odtworzyć pierwszy raz przeszycia na powierzchniach krytych płótnem. Dla porównania dodałem fotkę ze skrzydłem Camela w 1:48 Eduarda. Efekt jest obiecujący, będę to musiał jeszcze trochę dopracować (zwłaszcza procedurę tworzenia tych "kalek 3D" i ich nakładania), ale potencjał na pewno jest :mrgreen:
Sama taśma ma szerokość około 1mm.

Byłbym wdzięczny za opinię, bo ja sam popadam w samozachwyt jak na to patrzę ;o)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oczywiście paprochy musiały się jakieś przykleić :mrgreen:
Avatar użytkownika
lord_karton
 
Posty: 33
Dołączył(a): niedziela, 30 grudnia 2018, 12:17

Re: FL 282 Kolibri | MiniArt | 1:35

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 10 sierpnia 2023, 00:24

Spojrzyj na to bez lupy, jak to będzie widział przeciętny oglądacz, bo przy makro można się dalej wrąbywać np. w kulki BGA, tylko, czy to w ogóle będzie widać.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9942
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: FL 282 Kolibri | MiniArt | 1:35

Postprzez Marcin_Matejko » piątek, 18 sierpnia 2023, 19:37

Jest fajnie te na Camelu są za ostre. Godny polecenia produkt który odtwarza takie przeszycia i wzmocnienia jest w ofercie HGW, polecam.
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1338
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 22:56
Lokalizacja: Świdnica


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości