A5M4 Claude wingsy kits 1/48

Re: A5M4 Claude wingsy kits 1/48

Postprzez Pashal » czwartek, 10 listopada 2022, 19:05

Troszkę boje się już odpisywać, bo może znowu pod swoim adresem usłyszę, że "znowu decyduję jak mają budować SWOJE modele" uczestnicy forum, ale ja do pomalowania takich przewodów w modelu kartonowym 13 lat temu i nie dalej jak we wrześniu tego roku w innym modelu kartonowym użyłem Humbrola Matt numer 62 ( cały czas tego samego :mrgreen: ) :idea:
Niestety nie wiem, czy współcześnie produkowany ten kolor jest taki sam jak ten już mocno "zabytkowy".
Powoli kończę ten drugi model i przy okazji galerii będzie można zobaczyć jak wygląda kolorystyka tych przewodów,a i nie omieszkam pokazać jak wyglądają w tym modelu sprzed 13 lat.
Świetnie to wszystko wygląda, ale co trzeba się narobić to trzeba... klapy na pewno nie uczynią z tej relacji klapy :mrgreen:
Pashal
 
Posty: 1629
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 14:10

Reklama

Re: A5M4 Claude wingsy kits 1/48

Postprzez marco2607 » piątek, 11 listopada 2022, 09:29

https://agtom.eu/farby-olejne/341812-fa ... 23850.html

Niestety tego się obawiałem ,że znajdą się naśladowcy tego fajnego warsztatu. To co pokazane w tym muzeum nijak się ma do tego co powinno być. Oni tam z metra cieli te kable :D . Oczywiście od wykonawcy zależy co i jak, w tym przypadku mi nie pasują kabelki i fotel pilota. Tyle mojego w tym temacie. Powodzenia.
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3301
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: A5M4 Claude wingsy kits 1/48

Postprzez Pashal » piątek, 11 listopada 2022, 09:52

Bardzo przepraszam, ale proszę nie przeinaczać moich słów - przecież ja nie naśladuję tego warsztatu, bo tej farby użyłem 13 lat temu, a ostatnio we wrześniu tego roku bez związku z tą relacją, przy całkowicie innych typach samolotów.
Ta farba dobrze oddaje kolor miedzi już lekko patynowanej przy założeniu, że te rurki były miedziane lub w oplocie miedzianym.
W tym modelu kolor jest według mnie zbyt jaskrawy, a jaki autentyczny był ich kolor to ja nie wiem.
Pashal
 
Posty: 1629
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 14:10

Re: A5M4 Claude wingsy kits 1/48

Postprzez marco2607 » czwartek, 15 grudnia 2022, 23:26

Mam nadzieję że warsztat będzie kontynuowany, fajny był . Szkoda że model nie udało się zrobić w terminie, był moim faworytem :P .
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3301
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: A5M4 Claude wingsy kits 1/48

Postprzez Pashal » piątek, 23 grudnia 2022, 15:39

Ja też mam taką nadzieję :idea:
Tak przy okazji to całkiem przypadkiem trafiłem na zdjęcia silnika z przewodami w oplocie jakie miałem na myśli wspominając o nich 11 listopada :
https://forum.largescaleplanes.com/index.php?/topic/70547-scratchbuilt-124-grumman-f8f-1-bearcat/page/21/#comments

Na tej stronie relacji dobrze widać jak zostały pomalowane takie przewody i według mnie jest bardzo wiernie oddany ich kolor:
https://forum.largescaleplanes.com/index.php?/topic/95073-trumpeter-132-p-47d-razorback-eileen/page/8/#comments

Tu natomiast mamy zdjęcie archiwalne i zdjęcie jak to zostało pomalowane w modelu :
https://forum.largescaleplanes.com/index.php?/topic/79153-132-tamiya-f4u-1a-corsair-boyingtons-17740/page/10/#comments
Pashal
 
Posty: 1629
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 14:10

Re: A5M4 Claude wingsy kits 1/48

Postprzez CeCha » niedziela, 1 stycznia 2023, 15:05

Murek, Pashal, marco2607: Dziękuję Panowie za dobre słowo i głos w dyskusji.

Wrócę jeszcze na chwilę do kabelków.

Rozmawiałem na ten temat z moim znajomym, który w japońskiej tematyce siedzi bardzo długo. Podesłał mi takie oto zdjęcie z jakiegoś forum:

Obrazek

To są autentyczne przewody okablowania silnika w samolocie Ki-43. W lewym górnym rogu ten, który nas interesuje.

Zgadzam się z Wami, że u mnie te przewody wyszły zbyt jaskrawe. Spróbuję je trochę przytłumić - co prawda wszystko jest już złożone na gotowo i dostęp jest mocno utrudniony, ale zobaczę, co da się zrobić.

Relację oczywiście będę kontynuował, nie wiem tylko czy w dziale konkursowym, skoro ten się już zakończył? W razie co poproszę o przeniesienie do działu "Lotnictwo - warsztat".

Prace mocno zwolniły z różnych przyczyn - między innymi wróciłem do Defianta - ale klapy powoli nabierają kształtu.

Chociaż nie.
Klapy jak leżały, tak leżą, a to, co poniżej, to są ich wnęki w skrzydłach.

Zaczęło się od projektu na kartce w dużej skali...

Obrazek

... potem wydruk we właściwej wielkości (widać go też na zdjęciu powyżej)...

Obrazek

... i przymiarka do skrzydła.

Obrazek

Żeberka na razie są tylko papierowe, nasączone SG - żeby sprawdzić, jak całość pasuje. Docelowo będą z PlaPaper Tamiya - tak jak tylne dźwigary, które są już na gotowo.

Odetchnę jak zamknę połówki skrzydeł - ale to jeszcze chwilę potrwa.

Dziękuję Panowie za doping, do zobaczenia niebawem.
Salute,
Cezary

"Macie racje, ale musze mieć tę płynną szpachlę, po prostu nie usnę, póki jej nie kupię..."
Avatar użytkownika
CeCha
 
Posty: 154
Dołączył(a): piątek, 25 października 2013, 20:13
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat konkursowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość