Fiński I-153 ICM 1:72

Re: Fińśki I-153 ICM 1:72

Postprzez tommyk » sobota, 20 sierpnia 2022, 00:14

Poszedł drugi kolor. Czarny AMT-6 złamałem lekko RLM 66. Całkiem czarny to niewdzięczny kolor. Kryje wszystko. Póki jeszcze jest satynowy lub półpołysk to coś widać. Jak na finiszu idzie już warstwa matowego lakieru bezbarwnego to wszystkie szczegóły znikają. Zobaczmy jaki będzie efekt.
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 467
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 20:42

Reklama

Re: Fińśki I-153 ICM 1:72

Postprzez tommyk » sobota, 20 sierpnia 2022, 23:22

Idą kolejne kolory. Zaczyna przypominać Fina :mrgreen: . Wrzucam na bieżąco bo nie wiem kiedy znowu będę miał przerwę.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 467
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 20:42

Re: Fińśki I-153 ICM 1:72

Postprzez tommyk » niedziela, 21 sierpnia 2022, 15:48

Ponieważ aura za oknem deszczowa - niedziela pod znakiem hobby :mrgreen:.
To co na żółto pomalowane. Postanowiłem także częściowo od masek wykonać fińskie znaki rozpoznawcze. Pierwsze koła wymalowane. Okręgi robię przy pomocy cyrkla Olfy. Trochę go sobie przerobiłem, aby można było wycinać mniejsze kółka (tak do 5 mm). Tu się nie przyda, bo rozmiar najmniejszego okręgu to ok. 10 mm, ale przy maskowaniu kół podwozia w 72 już daje radę. Swastyki pewnie będę już wycinał z kalek, bo wszystkie programy graficzne do ploterów to dla mnie czarna magia.
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 467
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 20:42

Re: Fińśki I-153 ICM 1:72

Postprzez tommyk » wtorek, 23 sierpnia 2022, 22:24

Mały kroczek do przodu. Ręczne wycinanie fińskich swastyk z kalek nie wyszło i na szybko udało mi się zamówić maski z Armycast. Maski są z bezbarwnej folii i dzięki temu fajnie się je pozycjonuje na modelu. Folia cienka, miękka i plastyczna. Inna niż np. w Montexie. Poza tym wydają się być wielorazowego użytku. Ja moje ściągnąłem i z powrotem nakleiłem na bazową folię. Zobaczymy czy uda się kiedyś użyć powtórnie.
Kalki z SBS miękkie i współpracujące z płynami. W jednym miejscu na ogonie widać srebrzenie. Zobaczyłem dopiero na zdjęciu. Już poprawione.
Obrazek
Obrazek
Pomalowałem też drobnicę, koła, klapy podwozia, golenie etc. ale już nie robiłem zdjęć.
ObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 467
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 20:42

Re: Fińśki I-153 ICM 1:72

Postprzez dymuwa » środa, 24 sierpnia 2022, 06:29

Super ci idzie! A co z górnym płatem? Co planujesz z zachowaniem,epami podskrzydłowymi? Finowie nie używali pocisków rakietowych.a
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
dymuwa

Anim_Ukr
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 25 maja 2012, 15:10
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.

Re: Fińśki I-153 ICM 1:72

Postprzez tommyk » środa, 24 sierpnia 2022, 11:02

dymuwa napisał(a): A co z górnym płatem? Co planujesz z zachowaniem,epami podskrzydłowymi? Finowie nie używali pocisków rakietowych.a

1. Chcę najpierw malarsko ogarnąć cały kadłub bo po zamontowaniu górnego płata będzie ograniczony dostęp. Wyprowadzę naciągi montowane w kadłubie i wtedy chcę montować górę. Przymierzałem i być może będzie tam jakiś szpachlowanie na przejściu chwytu powietrza ale to się jeszcze zobaczy.
2. Na razie nie mam koncepcji co powiesić pod skrzydłami. Myślałem o bombach, ale nie wiem jakich Finowie używali. Szukałem ale nic nie znalazłem. Nie znalazłem też żadnego zdjęcia fińskiego I-153 z podwieszeniami. Być może używali niemieckich bomb, ale wydaje mi się, że SC50 będzie za duża (a ta chyba była najmniejsza w niemieckim wagomiarze). W ostateczności zostawię montaże pod rakiety ale bez rakiet :(.
ObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 467
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 20:42

Re: Fińśki I-153 ICM 1:72

Postprzez tommyk » środa, 31 sierpnia 2022, 22:54

Idziemy dalej. Weathering zrobiony srebrną i stalową kredką i zacząłem działać z naciągami. Naciągi to żyłka wędkarska 0,08.
Odpryski na razie trochę przesadzone ale to się jeszcze wytrze i powinno być ok.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 467
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 20:42

Re: Fińśki I-153 ICM 1:72

Postprzez dymuwa » czwartek, 1 września 2022, 09:41

Nieśmiało przypominam, że linki od frontu były podwójne. Bardzo fajny efekt dają te srebrno-stalowe kredki.
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
dymuwa

Anim_Ukr
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 25 maja 2012, 15:10
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.

Re: Fińśki I-153 ICM 1:72

Postprzez tommyk » czwartek, 1 września 2022, 11:07

Lubię kredki bo łatwiej mi kontrolować efekt niż obicia robione gąbką lub pędzelkiem. Cieszę się, że się podoba :).
Tak wiem, że linki z przodu były podwójne. Jak robiłem 48, to miałem to ogarnięte. Teraz też mam jakiś pomysł. Sprawdzę. Jak się nie uda to zrobię pojedyncze ale z grubszego materiału.
ObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 467
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 20:42

Re: Fińśki I-153 ICM 1:72

Postprzez greatgonzo » czwartek, 1 września 2022, 13:04

tommyk napisał(a):Lubię kredki bo łatwiej mi kontrolować efekt niż obicia robione gąbką lub pędzelkiem.


To pewnie prawda, ale wciąż warto nie gubić z oczu faktu, że pędzelek + farbka pozwalają osiągać bardziej precyzyjne efekty niż kredka.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Fińśki I-153 ICM 1:72

Postprzez tommyk » czwartek, 1 września 2022, 22:04

dymuwa napisał(a):Nieśmiało przypominam, że linki od frontu były podwójne.
Udało się :mrgreen:. Nie jest idealnie ale w tej skali i przy tym rozmiarze jestem zadowolony z efektu. Oczywiście muszę obrobić otwory montażowe po naciągach na skrzydłach, zrobić podmalówki, pomalować same naciągi itd.
ObrazekObrazek
Ostatnio edytowano czwartek, 1 września 2022, 22:39 przez tommyk, łącznie edytowano 1 raz
ObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 467
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 20:42

Re: Fińśki I-153 ICM 1:72

Postprzez tommyk » czwartek, 1 września 2022, 22:34

greatgonzo napisał(a):
tommyk napisał(a):Lubię kredki bo łatwiej mi kontrolować efekt niż obicia robione gąbką lub pędzelkiem.


To pewnie prawda, ale wciąż warto nie gubić z oczu faktu, że pędzelek + farbka pozwalają osiągać bardziej precyzyjne efekty niż kredka.
Ja niestety nie mogę ogarnąć jak to zrobić z wyczuciem. Widziałem u innych i im wychodzi. Mi delikatnie mówiąc wychodzi to umiarkowanie. Nie wiem czy pamiętasz jeszcze mój warsztat z budowy Corsaira - nadal dziękuję za szereg dobrych rad - tam efekt końcowy niestety wiele stracił przez przerysowane obicia robione pędzelkiem. Do dziś mam uraz i szukam własnej drogi :).
ObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 467
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 20:42

Re: Fińśki I-153 ICM 1:72

Postprzez Łukasz_K » niedziela, 4 września 2022, 20:00

Dobra robota.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4819
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Fińśki I-153 ICM 1:72

Postprzez dymuwa » niedziela, 4 września 2022, 21:55

tommyk napisał(a):Udało się :mrgreen:. Nie jest idealnie ale w tej skali i przy tym rozmiarze jestem zadowolony z efektu. Oczywiście muszę obrobić otwory montażowe po naciągach na skrzydłach, zrobić podmalówki, pomalować same naciągi itd.

Jak na 1:72 bardzo realistycznie !
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
dymuwa

Anim_Ukr
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 25 maja 2012, 15:10
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.

Re: Fińśki I-153 ICM 1:72

Postprzez tommyk » wtorek, 13 września 2022, 15:50

KONIEC :)
Zapraszam do galerii
Obrazek
ObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 467
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 20:42

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat konkursowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość