Nakajima Ki.27-Ko / 1:72 / ICM

Nakajima Ki.27-Ko / 1:72 / ICM

Postprzez dymuwa » czwartek, 22 września 2022, 17:59

Z "przebojami" ukończyłem ten model, ale uważałem, że wypada go skończyć.

Samolot
Pierwszy seryjny myśliwiec - jednopłat w cesarskim lotnictwie armii Japonii. Seryjna produkcja rozpoczęta przez firmę Nakajima w grudniu 1937 r pod oznaczeniem "myśliwiec Ki.27 model Ko (Ki-27a)". Najbardziej wsławił się w czasie walk w konflikcie pod Nomonhan (Chałchin-Goł) i pod czas walk w Chinach. Identyfikowany w lotnictwie sowieckim jako "myśliwiec I-97". Za prototyp wybrałem samolot dowódcy 1-go pułku pułkownika Toshio Kato z okresu walk podczas konfliktu z Chałchin-Goł (Nomonhan) w Mongolii w czerwcu 1939 r. Cechują go powiększone opony i brak owiewek na kołach.

Model od ICM
Jest bardziej rozbudowany od Hasegawy, który też kiedyś przerabiałem. Z przeróbek - orurowanie silnika, osłony kół, łożyska śmigła, przerobiony celownik i rurka Pitota. Nie zdecydowałem się zamontować dodatkowe zbiorniki paliwa, ponieważ nie znalazłem żadnej fotki z Nomonhan z ich użyciem.Kalkomania oryginalna ICM, malowany Gunze Mr.Color i verniks Citadel

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
dymuwa

Anim_Ukr
 
Posty: 737
Dołączył(a): piątek, 25 maja 2012, 14:10
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.

Reklama

Re: Nakajima Ki.27-Ko / 1:72 / ICM

Postprzez Aleksander » niedziela, 2 października 2022, 12:22

Model fajny, ale mam wrażenie, że trochę wyszedł poniżej Twoich możliwości...
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Nakajima Ki.27-Ko / 1:72 / ICM

Postprzez dymuwa » niedziela, 2 października 2022, 16:04

Aleksander napisał(a):... mam wrażenie, że trochę wyszedł poniżej Twoich możliwości...


Bez dwóch zdań. Niestety, były temu poważne powody, obawiałem się, że w ogóle go nie skończę.
Avatar użytkownika
dymuwa

Anim_Ukr
 
Posty: 737
Dołączył(a): piątek, 25 maja 2012, 14:10
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.


Powrót do Galerie ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość