Ethan Allen 1/350 - Mikromir

Ethan Allen 1/350 - Mikromir

Postprzez Rhayader » środa, 30 listopada 2022, 11:54

Ethan Allen to amerykański boomer z czasów zimnej wojny. W latach 1961-1980 pływał jako nośnik pocisków balistycznych Polaris A-2 i A-3, później przerobiony na okręt myśliwski. Służbę zakończył w 1986 roku.

Sam model jest dość prosty. Jak to w podwodniakach - kadłub, kiosk, stery i peryskopy. Kilka części na krzyż.
Pomimo, że to shortrun, to model Mikromira jest fajnie wykonany. Wszystko w miarę pasuje, a szczegóły, linie i włazy ładnie i równo wyryte.
I wiecie co? Jestem z niego zadowolony. Nieczęsto się zdarza, że naprawdę podoba mi się model, który zrobiłem. Czarny to trochę niewdzięczny kolor do kombinowania, a nie chciałem by była to po prostu czysta czarna plama czy uświniony wrak ze szrotu. Pomimo tego, że końcowy satynowy lakier zakrył część brudzenia, to wyszło tak jak chciałem - na powierzchni coś się dzieje, ale w miarę subtelnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zdjęcia są w większości mocniej rozjaśnione, ale inaczej nie było widać powierzchni.
Janusz
Galerie

Obrazek Obrazek ObrazekObrazek
Rhayader

Zimna Wojna 2
 
Posty: 760
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:55
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: Ethan Allen 1/350 - Mikromir

Postprzez Łukasz_K » środa, 30 listopada 2022, 12:59

Uwielbiam "Das boot" i "Polowanie na czerwony październik" zagrywałem się też chyba we wszystkie części Silent Huntera, ewidentnie czuję słabość do podłudek. Twój Ethan Allen jest kolejnym impulsem żebym zrobił skok w tą stronę modelarstwa, bardzo mi się podoba. Gratki.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4816
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Ethan Allen 1/350 - Mikromir

Postprzez dymuwa » środa, 30 listopada 2022, 13:43

Rzeczywiście fajne cieniowanie czerni. Jedynie śruba wydaje się zbyt złotawa, wg mnie na miejscu był by odcień mosiądzu. Ale nie znam się, więc nie dyskutuję. ;o)
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
dymuwa

Anim_Ukr
 
Posty: 741
Dołączył(a): piątek, 25 maja 2012, 15:10
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.

Re: Ethan Allen 1/350 - Mikromir

Postprzez Mac Eyka » środa, 30 listopada 2022, 20:36

Jak na razie jedyna łódka w ukończonych galeriach.
Za to powinien być co najmniej jakiś dyplom albo cóś.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3031
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Ethan Allen 1/350 - Mikromir

Postprzez Aleksander » środa, 30 listopada 2022, 21:56

Rzeczywiście - możesz być zadowolony ;o) - malowanie wyszło ciekawie i nietuzinkowo, podobnie jak sam model.
Mimo że miał mało części, prezentuje się bardzo dobrze. Jak widać, okręty podwodne mają coś w sobie (nie tylko torpedy ;o) ).
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"


Powrót do Galerie ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości