Konkurs zimowo-wiosenno-letni 2022/2023

Konkurs zimowo-wiosenno-letni 2022/2023 - Ankieta

Ankieta wygasła poniedziałek, 19 grudnia 2022, 13:16

Transport
37
37%
Afryka
27
27%
Na ratunek
8
8%
Piętnastka
20
20%
Aby latało/jeździło/pływało/chodziło i strzelało
8
8%
 
Liczba głosów : 100

Re: Konkurs zimowo-wiosenno-letni 2022/2023

Postprzez Łukasz_K » wtorek, 10 stycznia 2023, 12:35

A slicki nie posiadają właśnie km-ów do wsparcia przy desancie, aby umożliwić ogniem zaporowym opuszczenie maszyny?
Tylko czy osłona piechoty to ofensywa, czy defensywa?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4816
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Reklama

Re: Konkurs zimowo-wiosenno-letni 2022/2023

Postprzez Mikolaj75 » wtorek, 10 stycznia 2023, 13:22

Ja pozostaję konsekwentny. Skoro już uznałem, że BTR nie spełnia, to uważam że Lynx - jako taki trochę latający BTR - też nie spełnia. Mimo, że oba warsztaty chętnie bym ujrzał. Na pewno Panowie macie coś transportowego w sposób mniej kontrowersyjny :)
Mikolaj75

Animal Planet
 
Posty: 535
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2014, 18:16

Re: Konkurs zimowo-wiosenno-letni 2022/2023

Postprzez HK1885 » wtorek, 10 stycznia 2023, 14:17

Kon_Bar napisał(a):Dla mnie jeżeli planujesz wykonać go z uzbrojeniem to odpada.

Oczywiście - 2 x GPMG

piotr dmitruk napisał(a):Pytanie: czy te km, to broń defensywna, czy ofensywna?

Praktycznie każdy średni śmigłowiec transportowy operujący w strefie walk jest uzbrojony w karabiny maszynowe w celu samoobrony więc moje rozumienie jest takie, że jest to broń defensywna. Co do AH-7 i broni ofensywnej to 8 x TOW na pylonach, ale nie zamierzam ich montować.

Obrazek

ochli napisał(a):Przy okrętach jakoś protestów nie widziałem a też są uzbrojone.

No właśnie.

Szczególnie ten pierwszy, który - jak pokazały walki na Pacyfiku - niejednokrotnie prowadził ogień w stronę Japończyków w czasie operacji desantowych.

Michał Janik napisał(a):Obrazek


Rhayader napisał(a):Obrazek


kwiatektatek napisał(a):Obrazek


marco2607 napisał(a):Zdjęcia wyprasek można zobaczyć.
https://www.mojehobby.pl/products/Gotha ... molds.html
Obrazek
Avatar użytkownika
HK1885
 
Posty: 1912
Dołączył(a): wtorek, 25 czerwca 2013, 13:14

Re: Konkurs zimowo-wiosenno-letni 2022/2023

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 10 stycznia 2023, 15:21

Ehhhh.
Ponieważ km-y można wkleić swobodnie na końcu, proponuję wykonanie konkursowe bez nich i wklejenie w 5 minut po opublikowaniu galerii. (jak już naprawdę nie istnieje żaden bardziej pokojowy model w składziku)
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9944
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Konkurs zimowo-wiosenno-letni 2022/2023

Postprzez georgk » wtorek, 10 stycznia 2023, 16:43

piotr dmitruk napisał(a):Ehhhh.
Ponieważ km-y można wkleić swobodnie na końcu, proponuję wykonanie konkursowe bez nich i wklejenie w 5 minut po opublikowaniu galerii. (jak już naprawdę nie istnieje żaden bardziej pokojowy model w składziku)


Jak zwykle zaczyna się kombinowanie , przecież to takie proste . Jak głównym przeznaczeniem był transport to co za różnica że ma jakieś uzbrojenie. Zwykłe statki ( nie okręty) otrzymywały uzbrojenie do zwalczania u-botów podczas przewozu towarów i ludzi przez atlantyk, jak Me-323 ma uzbrojenie to tez nie problem. Ale to ( przepisane z wikipedii)

Westland Lynx – wielozadaniowy wojskowy śmigłowiec zaprojektowany przez brytyjską wytwórnię Westland, produkowany również licencyjnie przez francuską wytwórnię Aerospatiale, na użytek Francji. Wielka Brytania zakupiła 120 sztuk w wersji lądowej z płozami i 80 śmigłowców morskich z podwoziem kołowym, do kilkunastu krajów eksportowano głównie morskie odmiany zwalczania okrętów podwodnych.

raczej nie było robione z zamiarem tylko transportu. :shock:
georgk
 
Posty: 71
Dołączył(a): piątek, 4 marca 2022, 07:32

Re: Konkurs zimowo-wiosenno-letni 2022/2023

Postprzez xmen » wtorek, 10 stycznia 2023, 16:57

georgk napisał(a):
piotr dmitruk napisał(a):Ehhhh.
Ponieważ km-y można wkleić swobodnie na końcu, proponuję wykonanie konkursowe bez nich i wklejenie w 5 minut po opublikowaniu galerii. (jak już naprawdę nie istnieje żaden bardziej pokojowy model w składziku)


Jak zwykle zaczyna się kombinowanie , przecież to takie proste . Jak głównym przeznaczeniem był transport to co za różnica że ma jakieś uzbrojenie. Zwykłe statki ( nie okręty) otrzymywały uzbrojenie do zwalczania u-botów podczas przewozu towarów i ludzi przez atlantyk, jak Me-323 ma uzbrojenie to tez nie problem. Ale to ( przepisane z wikipedii)

Westland Lynx – wielozadaniowy wojskowy śmigłowiec zaprojektowany przez brytyjską wytwórnię Westland, produkowany również licencyjnie przez francuską wytwórnię Aerospatiale, na użytek Francji. Wielka Brytania zakupiła 120 sztuk w wersji lądowej z płozami i 80 śmigłowców morskich z podwoziem kołowym, do kilkunastu krajów eksportowano głównie morskie odmiany zwalczania okrętów podwodnych.

raczej nie było robione z zamiarem tylko transportu. :shock:

Jakie kombinowanie? Chciałem wystartować z modelem BTR -70.Maszyna od początku projektowana do transportu żołnierzy.Problemem okazało się to że ma wieżę z uzbrojeniem.A co ma mieć by oslaniać transportowanych żołnierzy? Kropidło i wodę święconą?
Nie zamierzam specjalnie kupować modelu by wziąć udział w konkursie.
W tym miejscu podziękuję za udział i może następnym razem.
Ostatnio edytowano wtorek, 10 stycznia 2023, 17:14 przez xmen, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1163
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 11:02

Re: Konkurs zimowo-wiosenno-letni 2022/2023

Postprzez HK1885 » wtorek, 10 stycznia 2023, 17:07

piotr dmitruk napisał(a):Ehhhh.
Ponieważ km-y można wkleić swobodnie na końcu, proponuję wykonanie konkursowe bez nich i wklejenie w 5 minut po opublikowaniu galerii. (jak już naprawdę nie istnieje żaden bardziej pokojowy model w składziku)

Na władzę nie poradzę... :mrgreen:
Avatar użytkownika
HK1885
 
Posty: 1912
Dołączył(a): wtorek, 25 czerwca 2013, 13:14

Re: Konkurs zimowo-wiosenno-letni 2022/2023

Postprzez Michał Janik » wtorek, 10 stycznia 2023, 19:30

HK1885 napisał(a):
Kon_Bar napisał(a):Dla mnie jeżeli planujesz wykonać go z uzbrojeniem to odpada.



......

ochli napisał(a):Przy okrętach jakoś protestów nie widziałem a też są uzbrojone.

No właśnie.

.......

Szczególnie ten pierwszy, który - jak pokazały walki na Pacyfiku - niejednokrotnie prowadził ogień w stronę Japończyków w czasie operacji desantowych.

[/quote]

Odniosę się, jeśli pozwolicie. Okręt który będę robił, klasy Landing ship Tank z działań w Normandii, istotnie był uzbrojony. W działka kal. 40 mm oraz 20 mm. Ten typ okrętu z założenia był projektowany do transportu desantu na brzeg (i to niekoniecznie w pierwszej fali) - więc wypełnia wymagania konkursu i wątpliwości żadnych nie powinno to budzić. Gwoli zaspokojenia waszej ciekawości dodam, że do zadań wsparcia desantu były przeznaczone klasyczne okręty wojenne, a także tak zwane "desantowce wsparcia" - Landing Craft Support w odmianie artyleryjskiej (Gunboat) lub rakietowej (Rocket). Były to okręty stworzone na bazie mniejszej klasy okrętów Landing Craft, z dodatkowym silnym uzbrojeniem. Nikt przy zdrowych zmysłach nie używał tak deficytowego i cennego sprzętu jak Landing Ship Tank (do co najmniej Normandii tych jednostek było po prostu za mało i potrafiono opóźniać przez to całe operacje), wiozącego tak liczny i cenny ładunek, do ryzykownych zadań ofensywnych/ wsparcia desantu.

Zresztą, głosując na transport jako temat konkursu - a głosuję za nim konsekwentnie od chyba trzech edycji - nie umawialiśmy się, że warunkiem dopuszczenia do konkursu będzie brak uzbrojenia. Przypomnę też Kolegom, że temat maszyn "nieuzbrojonych" - co było podkreślone w temacie konkursu - był ze dwa lata temu, a tu się bawimy w coś innego.

Pozdrawiam,
Michał

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: Konkurs zimowo-wiosenno-letni 2022/2023

Postprzez HK1885 » środa, 11 stycznia 2023, 07:49

Michał Janik napisał(a):Zresztą, głosując na transport jako temat konkursu - a głosuję za nim konsekwentnie od chyba trzech edycji - nie umawialiśmy się, że warunkiem dopuszczenia do konkursu będzie brak uzbrojenia. Przypomnę też Kolegom, że temat maszyn "nieuzbrojonych" - co było podkreślone w temacie konkursu - był ze dwa lata temu, a tu się bawimy w coś innego.

Brzmi intrygująco.
Avatar użytkownika
HK1885
 
Posty: 1912
Dołączył(a): wtorek, 25 czerwca 2013, 13:14

Re: Konkurs zimowo-wiosenno-letni 2022/2023

Postprzez abtb » środa, 11 stycznia 2023, 08:57

Michał Janik napisał(a):Zresztą, głosując na transport jako temat konkursu - a głosuję za nim konsekwentnie od chyba trzech edycji - nie umawialiśmy się, że warunkiem dopuszczenia do konkursu będzie brak uzbrojenia.


Michał - jak ty mnie teraz zaimponowałeś :P

Chyba podczepię się pod temat wiatraczny z Mi-8 :mrgreen:
abtb

Zimna Wojna 1
 
Posty: 1262
Dołączył(a): poniedziałek, 3 grudnia 2018, 09:43
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Konkurs zimowo-wiosenno-letni 2022/2023

Postprzez marco2607 » środa, 11 stycznia 2023, 14:06

abtb napisał(a):
Michał Janik napisał(a):Zresztą, głosując na transport jako temat konkursu - a głosuję za nim konsekwentnie od chyba trzech edycji - nie umawialiśmy się, że warunkiem dopuszczenia do konkursu będzie brak uzbrojenia.


Michał - jak ty mnie teraz zaimponowałeś :P

Chyba podczepię się pod temat wiatraczny z Mi-8 :mrgreen:


Widzisz można inaczej , jakoś nie wierzę że nic innego nie macie w składziku. Wiem że podobnie jak ja byście najchętniej robili inny model , ale te konkursy ( jak ktoś wcześniej wspomniał) polegają na tym że wyciągamy z szafy coś co zapewne nie było do składania w 1 kolejności ( bo tyle jest fajniejszych modeli ). ;o)
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3305
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Konkurs zimowo-wiosenno-letni 2022/2023

Postprzez Mecenas » środa, 11 stycznia 2023, 20:02

Zapytam raczej z ciekawości bo czasu na modelowanie mam jak na lekarstwo i raczej nie przewiduję udziału a konkursie. Czy kryterium udziału w zabawie będą spełniały motocykle solo albo z koszem, halftracki i ciągniki gąsienicowe (Famo, Sd.kfz.251) albo jeepy (Willis, WC52)?
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Konkurs zimowo-wiosenno-letni 2022/2023

Postprzez Thalgonis » środa, 11 stycznia 2023, 20:43

EsDek 251 powinien spełnić wymagania - nie miał własnego uzbrojenia (niektóre wersje tylko miały „działko” :-) )
Pozdrówka
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/

Obrazek Obrazek Obrazek
Thalgonis

Transport
 
Posty: 1396
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 17:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Konkurs zimowo-wiosenno-letni 2022/2023

Postprzez Tomasz Mańkowski » środa, 11 stycznia 2023, 22:01

Thalgonis napisał(a):EsDek 251 powinien spełnić wymagania - nie miał własnego uzbrojenia ...

SdKfz 251 standardowo uzbrojony był w dwie sztuki MG34 lub MG42 - bez uzbrojenia był jedynie ambulans, ale też miał mocowania do karabinów maszynowych. Różne warianty tego esdeka były różnie uzbrojone, ale etatowy przynajmniej jeden MG był zawsze...
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1237
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: Konkurs zimowo-wiosenno-letni 2022/2023

Postprzez vincent » czwartek, 12 stycznia 2023, 17:27

Po cichu liczę, że może ktoś się zgłosi z Munitionsschlepperem to bardzo ciekawy sprzęt a ja za cienki w uszach jestem jeszcze na konkurs.
Jestem nowy, nie dziw się kiedy widzisz że próbuję założyć hełm na lewą stronę lub okopać się w wodzie.
Avatar użytkownika
vincent
 
Posty: 106
Dołączył(a): czwartek, 11 lutego 2021, 13:13

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Transport 2023

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości