Międzynarodowy Konkurs i Wystawa Modelarska w Krakowie

Nasze wrażenia, relacje z różnych imprez, zawodów, spotkań oraz wizyt w muzeach.

Re: Międzynarodowy Konkurs i Wystawa Modelarska w Krakowie

Postprzez Artek » poniedziałek, 7 września 2009, 18:01

Popieram to co mówi Corsair. Też lubię sobie stanąć obok i posłuchać co ludzie sądzą o moich pracach. Myślę, że fajnie byłoby zasiąść obok swoich modeli i móc poopowiadać oglądającym co nieco. A chętnych do posłuchania by się "paru" znalazło. Zawsze jak pakuje modele to kilka osób podchodzi i zadaje pytania o to i owo. Może jakiś organizator pomyśli nad możliwością posadzenia modelarzy przy swoich modelach?
Poza tym wielokrotnie też słyszałem jak rodzice wchodząc do namiotu z dziećmi upominali i przestrzegali swoje pociechy by tylko patrzyły, a nie sprawdzały empirycznie jak wykonane są modele.

Artur
MODEL-HIT>>> Twój nowy sklep modelarski
Avatar użytkownika
Artek
 
Posty: 319
Dołączył(a): środa, 6 lutego 2008, 00:38
Lokalizacja: CK miasto Oświęcim

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Międzynarodowy Konkurs i Wystawa Modelarska w Krakowie

Postprzez Czarny » wtorek, 8 września 2009, 17:30

waran napisał(a):Czarny, nazwanie jakiegoś patałacha sędzią ,uwłacza prawdziwym sędziom modelarskim których jest zresztą niewielu na polskim rynku


Waranie, najmocniej Ciebie i wszystkich, którzy mogli takim określeniem poczuć się urażeni, przepraszam. Jak pisałem, na takiej imprezie byłem pierwszy raz, miałem nadzieję, że, skoro została ona "przygotowana przez MLP" to będzie zrobiona na poziomie. Niestety zawiodłem się, nie było to coś co mogło mnie przekonać do tego, że opłaca się zebrać modele i jechać gdzieś w Polskę na taka imprezę. Mam nadzieje, że ktoś mi kiedyś udowodni że się mylę.
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Międzynarodowy Konkurs i Wystawa Modelarska w Krakowie

Postprzez waran » wtorek, 8 września 2009, 19:11

Czarny, nie ma idealnych imprez ,ale te organizowane w Lublinie i Bytomiu są przykładem że można robić imprezy dla nas modelarzy przez modelarzy na dużym polskim poziomie ;o)
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Międzynarodowy Konkurs i Wystawa Modelarska w Krakowie

Postprzez Tomasz Mańkowski » wtorek, 8 września 2009, 21:18

Czarny napisał(a):miałem nadzieję, że, skoro została ona "przygotowana przez MLP" to będzie zrobiona na poziomie.

Tyle że MLP nie ma nic wspólnego z modelarstwem ( no poza zainteresowaniami jednego z młodych pracowników, który sam uwijał się jak mógł przy imprezie )

waran napisał(a):... te organizowane w Lublinie i Bytomiu są przykładem że można robić imprezy dla nas modelarzy przez modelarzy na dużym polskim poziomie ;o)

Bo to jest właśnie podstawa zorganizowania dobrej imprezy - organizatorzy i uczestnicy zainteresowani są tym samym - czyli jak najlepszą / największą / najsympatyczniejszą imprezą...
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1246
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: Międzynarodowy Konkurs i Wystawa Modelarska w Krakowie

Postprzez Czarny » wtorek, 8 września 2009, 23:17

Z drugiej strony, można powiedzieć, że MLP nie ma nic wspólnego z obecnie rozwijającym się ruchem lotniczym i aeroklubowym a Piknik Lotniczy już doczekał się n-tej (no być może ostatniej) edycji, o której chyba jej uczestnicy tak źle się nie wyrażają.
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Międzynarodowy Konkurs i Wystawa Modelarska w Krakowie

Postprzez Tomasz Mańkowski » wtorek, 8 września 2009, 23:22

Czarny napisał(a):Z drugiej strony, można powiedzieć, że MLP nie ma nic wspólnego z obecnie rozwijającym się ruchem lotniczym i aeroklubowym a Piknik Lotniczy już doczekał się n-tej (no być może ostatniej) edycji,...

Jasne, tyle że z lotnictwem ( tym prawdziwym, a nie "w skali" ) pracownicy Muzeum Lotnictwa są "duchowo związani" w o wiele większym stopniu niż z modelarstwem...
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1246
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: Międzynarodowy Konkurs i Wystawa Modelarska w Krakowie

Postprzez Czarny » czwartek, 10 września 2009, 10:14

Tomku, możemy taką akademicką dysputę prowadzić w nieskończoność. Może masz rację, że pracownikom bliższe jest modelarstwo w skali 1:1 niż plastikowe miniatury. Chciałbym dorzucić jeszcze swoje 3gr do tego wątku. Wczoraj znajomy w kilku prostych żołnierskich słowach zwrócił mi uwagę, że go okłamałem mówiąc, że nic nie wygrałem bo on widział listę laureatów i jestem tam. Wyraziłem swoje głębokie zdziwienie, tym większe, że miał on rację! Otóż jeden z moich modeli zmienił kategorie w której startował a ja nie zostałem na rozdaniu nagród :( . Nigdzie nie jest zaznaczone, że organizatorzy podzielili dioramy lotnicze na skale upychając pod DL- S skalę 1/32 a pod DL- J 1/48.

Natomiast hitem zawodów okazał się T-55, który wygrał kategorię pojazdów NATOwskich :) :) :) :)
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Międzynarodowy Konkurs i Wystawa Modelarska w Krakowie

Postprzez robulus1 » czwartek, 10 września 2009, 12:11

Nie spodziewali się 10 osób świadczą o tym podziały na klasy i ilość pucharów i medali, w niektórych klasach wszyscy byli na podium.

Modele plastikowe:
* Lotnicze:
PS1 – samoloty I wojna światowa (bez podziału na skalę)
PS2m – samoloty tłokowe, skala 1/72
PS2d – samoloty tłokowe, skala 1/48
PS3m – samoloty odrzutowe, skala 1/72
PS3d – samoloty odrzutowe, skala 1/48
PSC – samoloty cywilne (bez podziału na skale)
PSS – szybowce cywilne (bez podziału na skale)
PSD – samoloty – skala 1/32 i większe
PHm – helikoptery 1/72
PHd – helikoptery 1/48
PSM – modele samolotów skala 1:144, bez podziału na wiek
* Pojazdy
PPgm – pojazdy wojskowe gąsienicowe 1/87 1/72
PPgd – pojazdy wojskowe gąsienicowe 1/35, 1/24
PPg – pojazdy wojskowe gąsienicowe 1/48
PPkm – pojazdy wojskowe kołowe 1/87 1/72
PPkd – pojazdy wojskowe kołowe 1/35, 1/24
PPk – pojazdy wojskowe kołowe 1/48
PA – artyleria (bez podziału na skale)
PPco – pojazdy cywilne osobowe (bez podziału na skale)
PPcc – pojazdy cywilne ciężarowe lub specjalne (bez podziału na skale)
PM – motocykle (bez podziału na skale)
* Statki i okręty
PŻ – żaglowce (bez podziału na skale)
POS – okręty i statki (bez podziału na skale)
* Figurki
PFd – figurki 1/16 i większe
PFm – figurki 1/35, 1/72
PFk – figurka konna (bez podziału na skale)
PFp – popiersia
PFsff – figurki S-F, (bez podziału na skalę i wiek)
PFsfp – pojazdy S-F, (bez podziału na skalę i wiek)
PFhaha – “wszystko co śmieszy”, (bez podziału na wiek i skalę)
* Dioramy
D1 – dioramy lotnicze (bez podziału na skale)
D2 – dioramy kołowe (bez podziału na skale)
Wykonane z dowolnych materiałów o powierzchni do 1 m2
Modele kartonowe:
* Samoloty i śmigłowce:
KS2 – samoloty tłokowe
KS3 – samoloty odrzutowe
KH – śmigłowce
* Pojazdy wojskowe:
KPgw – wojskowe pojazdy gąsienicowe
KPkw – wojskowe pojazdy kołowe
KPsw - drezyny i pociągi pancerne
* Pojazdy cywilne
KPo – pojazdy osobowe (bez podziału na skalę)
KPsp – pojazdy specjalne (bez podziału na skalę)
KPsz – pojazdy szynowe (bez podziału na skalę)
* Okręty i żaglowce
KOw – okręty, okręty podwodne
KŻ – żaglowce
KOc – statki motorowe i parowe (bez podziału na skalę i wiek)
* Budowle:
KB – budowle, architektura (bez podziału na skalę)

Moim zdaniem zabrakło głosowania publiczności, no i następnym razem można kilka klas dodać np. modelarze lewo i praworęczni, łysiejący z przodu z tyłu itp.
A tak na poważnie to z takim budżetem za rok jak dadzą to zorganizować ludziom, którzy się tym interesują to może to być najlepsza impreza w kraju i na poziomie europejskim.
robulus1
 
Posty: 25
Dołączył(a): poniedziałek, 7 września 2009, 18:47

Re: Międzynarodowy Konkurs i Wystawa Modelarska w Krakowie

Postprzez Akahoshi » czwartek, 10 września 2009, 20:22

Moim skromnym zdaniem pomyłką było wrzucenie do jednej kategorii pojazdów waloryzowanych i złożonych prosto z pudła.
Może organizatorzy "przypadkiem" trafią na powyższą dysputę i wyciągną wnioski na przyszłość, czego życzę im (i nam) z całego serca.
Amen
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Międzynarodowy Konkurs i Wystawa Modelarska w Krakowie

Postprzez imek46 » czwartek, 10 września 2009, 20:33

Czarny napisał(a):Tomku, możemy taką akademicką dysputę prowadzić w nieskończoność. Może masz rację, że pracownikom bliższe jest modelarstwo w skali 1:1 niż plastikowe miniatury. Chciałbym dorzucić jeszcze swoje 3gr do tego wątku. Wczoraj znajomy w kilku prostych żołnierskich słowach zwrócił mi uwagę, że go okłamałem mówiąc, że nic nie wygrałem bo on widział listę laureatów i jestem tam. Wyraziłem swoje głębokie zdziwienie, tym większe, że miał on rację! Otóż jeden z moich modeli zmienił kategorie w której startował a ja nie zostałem na rozdaniu nagród :( . Nigdzie nie jest zaznaczone, że organizatorzy podzielili dioramy lotnicze na skale upychając pod DL- S skalę 1/32 a pod DL- J 1/48.

Natomiast hitem zawodów okazał się T-55, który wygrał kategorię pojazdów NATOwskich :) :) :) :)
A ja może powiem w imieniu autora tego T-55, gdyż nie jest on na tym forum zalogowany. Sam autor tego modelu był mocno ździwiony, że jego model został,i aż tak wyróżniony. Sam mi mówił, że przecież czołg T-55 nie ma nic wspólnego z NATO, a był na wyposażeniu armii Układu Warszawskiego. Na dobrą sprawę to ja też w tej klasie wystawiałem model czołgu A-34 "COMET" który był na wyposażeniu armii brytyjskiej w czasie II WWŚ, ale również po niej, ale pewnie ci którzy oceniali to nie mieli o tym bladego pojęcia. Ale oceny sędziowskie były tak niezmierżone na tych zawodach jak nie zmierzony jest Ocena Spokojny. Aha gwoli ścisłości ten kolega który wykonał model T-55 na jednym z konkursów w Radomiu został nagrodzony w klasie Kartonowe Okręty za model ORP Kujawiak, którego nigdy w życiu nie skleił a co za tym idzie nie wystawiał. Ale tak jak powiedziałem nie zbadane są wyroki oceniających.Akahoshi regulamin tych zawodów był opracowany na regulaminie LOK-wskim a tam nie ma takich niuansów jak podział na waloryzowane i prosto z pudła. Ci panowie zatrzymali się na etapie dokumentacji oraz mierzenia modelu suwmiarką oraz przydzielania 10 pkt np. za malowanie (dopuszczone jest robinie śladów eksploatacji).
Ostatnio edytowano piątek, 11 września 2009, 19:24 przez imek46, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam I.Z.
imek46
 
Posty: 923
Dołączył(a): piątek, 28 września 2007, 11:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Międzynarodowy Konkurs i Wystawa Modelarska w Krakowie

Postprzez robulus1 » czwartek, 10 września 2009, 20:54

No to widzę, że nawet w naszym środowisku mamy takie małe PZPN
robulus1
 
Posty: 25
Dołączył(a): poniedziałek, 7 września 2009, 18:47

Re: Międzynarodowy Konkurs i Wystawa Modelarska w Krakowie

Postprzez spiton » sobota, 12 września 2009, 17:21

Ja się bardzo cieszę, że taka impreza w Małopolsce jest. I chętnie się przejadę w następnym roku. Liczę, że organizatorzy wyciągną wnioski ;-))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Międzynarodowy Konkurs i Wystawa Modelarska w Krakowie

Postprzez kasprzyk » sobota, 19 września 2009, 15:15

Przeglądając zdjęcia widać niemały bałagan. Na pewno nikomu nie byłoby łatwo oceniać modele i nie pogubić się w tym wszystkim. Jedyną rzeczą jakiej żałuję, to to że nie mogłem do Krakowa przyjechać. Panowie, poziom jest makabrycznie wysoki :shock: , modeli mnóstwo. Coś z czego warto się cieszyć i co na pewno warto zobaczyć za rok, jeśli się powtórzy.
Avatar użytkownika
kasprzyk
 
Posty: 235
Dołączył(a): sobota, 29 marca 2008, 14:48
Lokalizacja: Wrocław/Racibórz

Re: Międzynarodowy Konkurs i Wystawa Modelarska w Krakowie

Postprzez imek46 » poniedziałek, 21 września 2009, 10:40

kasprzyk napisał(a):Przeglądając zdjęcia widać niemały bałagan. Na pewno nikomu nie byłoby łatwo oceniać modele i nie pogubić się w tym wszystkim. Jedyną rzeczą jakiej żałuję, to to że nie mogłem do Krakowa przyjechać. Panowie, poziom jest makabrycznie wysoki :shock: , modeli mnóstwo. Coś z czego warto się cieszyć i co na pewno warto zobaczyć za rok, jeśli się powtórzy.
Jeśli powtórzy się tak jak było w tym roku, to zaręczam ci ze nie będzie nawet połowy modeli.
Pozdrawiam I.Z.
imek46
 
Posty: 923
Dołączył(a): piątek, 28 września 2007, 11:13
Lokalizacja: Lublin

Poprzednia strona

Powrót do Imprezy - relacje - spotkania - muzea

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości