Moje zdanie znasz .. nie musze kryć sie za nic nie mówiącymi nickami.
I wszystko jasne,moja pomyłka,przepraszam za pomówienie.
Myślę że następną edycję można zrobić wspólnie,oczywiście jeśli będą chęci dawnych członków KMMR ,przy czym zdaję sobie sprawę że niektórzy powiedzą nie bo nie.
I Ogólnopolska Biesiada Modelarska "Reaktywacja" zgromadziła 478 modeli plastikowych i kartonowych,wystawionych przez modelarzy z całego kraju oraz Litwy i Rosji.
Lista nagrodzonych :
PWK-1:
113 Dąbrowski Adam- Austin Mk.IV
155 Goluch Dariusz- Polski Fiat 508 Łazik
409- Rafał Kubić BTR- 60 PB
PWK-2:
440- Sylwester Rafalski- Citroen
319- Klaudiusz Krzysiak- Jeep Willys
114- Dąbrowski Adam- HMMWV M1026
230- Marek Wantowski- Albion 3-Point Fueller
152- Goluch Dariusz- Ford T Ambulans
PWK-3:
407- Rafał Kubić- BRDM2
241- DANILCZUK Robert- BRDM 2
115- Dąbrowski Adam- Lanchester
PWG-1:
391- Rafał Kubić- BMP-3
439- Sylwester Rafalski- CHTZ-65
374- Oleg Cesnokov- M109
157- Goluch Dariusz- SU 76
PWG-2:
354- Marcin Godlewski- TIGER I E
441- Sylwester Rafalski- KOMATSU
111- Dąbrowski Adam- OT-34
PWG-3:
442- Sylwester Rafalski- T-62
406- Rafał Kubić- T-34
35- Krzysztof Marcin Kundzicz- King Tiger
350- Marcin Godlewski- Sdkfz250
443- Danilczuk Robert- Sherman ARV MK.III
AO:
58- Kubić Rafał- 10,5cm leFH18
116- Dąbrowski Adam- Skoda 100 mm vz.14
242- DANILCZUK Robert- Haubica Skoda 100 mm
DO:
27- Krzysztof Marcin Kundzicz- Pz.Kpfm KV-2 754(r)
277- Michał Tafil- "BAD NEWS"
322- Wojciech Borecki- INFERNO 1918
M:
344- Mariusz Baron- SHL MO67
183- Iwaniuk Jarosław- HONDA YZR 500
499- Radosław Romanowski- Yamaha
F-Figurki:
469- Mariusz Bieńczyk- Warrior
328- Stanisław Jabłoński- Vlad Dracula
318- Przemysław Korenkiewicz „Radomiak” Monte Cassino
PC:
437- Sylwester Rafalski- KRAZ 255
379- Oleg Cesnokov- Plymounth GTX
117- Dąbrowski Adam- AMUR 531350
ŚM:
11- Biełokozowicz Tomasz- MiL Mi 6
87- Gadzała Mariusz- Mi-8
227- Marek Wantowski- Mi -8
SC:
60- Zubrzycki Robert- Zlin 50LS
94- Biełokozowicz Tomasz- Antonow An-14
SO:
64- Szymański Przemysław- HMS Albatross
384- Oleg Cesnokov- UBOOT U IX
180- BIEŁOKOZOWICZ LESZEK- LA REALE
179- BIEŁOKOZOWICZ LESZEK- VARIAG
335- Artur Kolanowski- U VI Uboot
L-1:
457- Piotr Laskowski- Fokker D VII
142- Marcin Kołpa- MiG 15
54- Zubrzycki Robert- Ts-11 Iskra
L-2:
65- Dariusz Sommerfeld- Vicker Wellington Mk II
90- Mariusz Gadzała- A-1H SKYRAIDER
138- Jakub Kołpa- PZL P.11c
L-3:
25- Krzysztof Marcin Kundzicz- BF 109 E4
DK:
178- Zarębski Krzysztof- Kolegiata Romańska w Kruszwicy
254- Chomaniuk Mirosław- Neogotycki kościół w Szczecinie –Dąbiu
123- Śliwiński Stanisław- Latarnia morska Rozewie
OK:
59- Mróz Marek- HMS Prince of Wales
329- Vilius Liperskis- Griemiaszczyj
275- Tofiluk Mirosław- ORP Krakowiak
K:
284- Sungaila Pranas- Jupiter
336- Mariusz Baron- OKL 27
PCK:
419 Piotr Zienkiewicz- GAZ-51
286- Sungaila Pranas- BMW GTR M3
393- Denis Sinelnikov- Maserati F250
I:
45- Ciepłuch Andrzej- granat Stielhandgranate 24
365- Vitalij Baranov- Taczanka WZ 1925 R
400- Vitalij Baranov- RF-8-GAZ- 98
461- Piotr Laskowski- Le Rhone
52- Kozłowski Piotr- Black Pearl
STK:
173- Krzysztof Zarębski- P-11c
SOK:
175- Krzysztof Zarębski- Me-262
386- Dawid Suchan- MIG- 21 MF
ŚK:
164- Gliwa Krzysztof- H-13C Sioux
121- Śliwiński Stanisław- H-13 Sioux
PGK:
166- Gliwa Krzysztof- Bofors 36+ C2P
163- Nikitin Aleksandr- Su 85m
287- Sungaila Pranas- PT - 91"Twardy"
168- Cieśluk Ireneusz- MARK Mk IV MALE
PKK:
280- Venckauskas Evaldas- Sd. Kfz. 234/4"Lauben"
416- Piotr Zienkiewicz- GAZ 69
177- Krzysztof Zarębski- BM-13 Katiusza
FK:
255- Chomaniuk Mirosław- Figurka- legionista rzymski
282- Venckauskas Evaldas- Konteiner dla szmieci
F1:
432- Radosław Romanowski- Abaddon & Loken
497- Radosław Romanowski- Scibor M.
478- Chrabołowski Karol- Space Marines- IRON HANOS
324- Przemysław Korenkiewicz- Kupiec i Skryba
F2:
433- Radosław Romanowski- Chorus The Warrmonster
463- Mariusz Bieńczyk- SAPO
314- Steć Paweł- Word of fantasy
F3:
481- Chrabołowski Karol- Moranauf
321- Józef Socha- Ravening Dark Talow
438- Sylwester Rafalski- Boba Fets
Nagrody specjalne:
Puchar od Klubu Modelarskiego Sęp Przełom Mińsk Mazowiecki dla najlepszego modelu wykonanego przez Juniora:
Kacper Węgrzyn- Salvaneth Treelord
Nagroda Specjalna od SzoJA Models- Goluch Antoni- Naboo Fighter
Nagroda Specjalna od klubu MODELANDIA- Vaira Venckauskaite za model „Zamek Bolków”
Nagroda Specjalna od Bielskiej Strefy Modelarskiej za „To, co nas ujęło”- Venckauskas Evaldas- Konteiner dla szmieci
Nagroda Specjalna od 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego Krzysztof Gliwa- Tankietka TKS
Nagrody Specjalne z ramienia IPN Oddział Białystok otrzymali:
Młodzik- Igor Sienkiewicz- 7 TP
Junior- Krzysztof Pliszka- Żołnierz Września 1939
Senior- Przemysław Korenkiewicz- „Radomiak” Monte Cassino
Nagrody Specjalne od Modelarni „Combat” Chełmża otrzymali:
Filip Zaręba za model PzKpfwII F
Piotr Mieszkowski za model Mack AC Bulldog Wrecker
Nagrody Specjalne od Muzeum Wojska Oddział Białystok otrzymali:
Młodzik- Jakub Skibko- Kubuś
Junior- Olaf Kujawa- Nashorn
Senior- Rafał Kubić- BTR60
Nagrody Specjalne od Sędziego Głównego:
Junior- Olaf Kujawa
Senior- Rafał Kubić
GRAND PRIX I Ogólnopolskiej Biesiady Modelarskiej- Reaktywacja otrzymał: Piotr Kozłowski- Black Pearl
Wszyscy biorący udział młodzicy i juniorzy zostali wyróżnieni,otrzymali dyplomy,medale i nagrody rzeczowe.
Pozdrawiam
Artur