Bytom 2009

Nasze wrażenia, relacje z różnych imprez, zawodów, spotkań oraz wizyt w muzeach.

Re: Bytom 2009

Postprzez klajus » środa, 4 marca 2009, 19:17

Artur, a możesz pokazać tę dioramę na forum?
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 14:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Bytom 2009

Postprzez greatgonzo » środa, 4 marca 2009, 19:28

Artur napisał(a):model stał ustawiony inaczej,tak żeby nie robić tłoku,a potem został przestawiony w inne miejsce


Aha... no to ja podziwiam wszystkich uczestników. W ogóle nie wyobrażam sobie udziału w imprezie, w której ktoś dotknie mojego modelu. I jeszcze niby ma go gdzieś przenosić ?! A jak się potknie? Cały czas waliłbym w gacie ze strachu o swój model. A tu słyszę, że ludzie jeszcze na jakieś imprezki się wybierają. No chyba, żeby zakatować strach alkoholem.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4057
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Bytom 2009

Postprzez Artur » środa, 4 marca 2009, 20:18

Artur, a możesz pokazać tę dioramę na forum?


Pokażę zdjęcie ogólne,a na nim widać jak ktoś próbuję zdjęcie zrobić dioramie co stoi jeszcze z metr przed moją.
Jak widać zaprezentowanie tego szerszemu gronu było niemożliwe,a szkoda bo wkład pracy ogromny i ciekawa sprawa,tu nawet nie chodzi o sędziowanie-ja się zastanawiałem czy nie wystawić tylko jako pracę wystawową poza konkursem,te czasy mineły dawno temu,kiedy człowiek liczył na wygraną,ale pokazać się szerokiemu gronu modelarskiemu,podyskutować i wymienic się opiniami-co też nastąpiło po części,ale co z tego kiedy musiałem każdego z osobna przekonywać że na dioramie od zaplecza jest po części wykonane wnętrze,skoro tego nawet nie było widać...

Ciach !!! Zdjęcie wklejone niezgodnie z regulaminem.
xenomorph
Ostatnio edytowano środa, 4 marca 2009, 21:07 przez Artur, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Artur
 
Posty: 327
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Białystok

Re: Bytom 2009

Postprzez marder » środa, 4 marca 2009, 20:33

greatgonzo napisał(a):Aha... no to ja podziwiam wszystkich uczestników. W ogóle nie wyobrażam sobie udziału w imprezie, w której ktoś dotknie mojego modelu

A ja przeciwnie, bardzo chętnie bym wystartował, tylko nie ma z czym, bo to co mam wstyd wystawiać :lol: a że dotykają? No ale przecież nie każdy kto ma na to ochotę a jedynie uprzywilejowani...ostatecznie samemu można je niechcący uszkodzić podczas transportu na imprezę i do kogo wówczas mieć pretensję, do zarządu dróg i mostów? :lol:
greatgonzo napisał(a):A tu słyszę, że ludzie jeszcze na jakieś imprezki się wybierają. No chyba, żeby zakatować strach alkoholem.

A z tym to chyba dobrze, chodzi przecież o propagowanie "KEINE GRENZEN", czyż nie? :lol:

P.s. relację foto obejrzałem i bardzo mi się podobała, zwłaszcza niebanalny i niepowtarzalny "Dziki gon" Katarzyny Manikowskiej i rozbebeszony "latający naleśnik", bo tak się go chyba tłumaczy ;o) no i gratulacje dla wszystkich wygranych a także przegranych a szczególne gratulacje dla Katarzany Manikowskiej, jej praca to jedna z tych które swym wykonaniem i pomysłowością powalają.
P.s 2
Artur napisał(a):Pokażę zdjęcie ogólne

Popraw Artur linka, bo co się zdjęcie nie chce otwierać i wyskakują tylko same reklamy...no chyba, że to tylko tak u mnie :roll:
Pozdrawiam
Rafał B - Entuzjasta HIPS-u
marder
 
Posty: 648
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 20:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Bytom 2009

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » środa, 4 marca 2009, 20:45

faktem jest, że zagęszczenie modeli na stołach było mocno nierównomierne. nie wiem jak sprawę rozwiązac by należało, bo istotnie noszenie się z modelami co chwila jest średnim pomysłem. no ale z drugiej strony- dioramy i winiety poustawiane niemal jedna na drugiej, a na stole, gdzie były samoloty, w tym cywilne na przykład, to można by ustawic pare flaszek, zagryche i było by jeszcze miejsce na kogoś śpiącego w sałatce. i nie pierwszy to raz. odnoszę wrazenie, ze nie bacząc na wczesniejsze zgłoszenia, potencjalne gabaryty modeli oraz popularnośc tematów, każdemu miejce po równo było dane..

jak już marudzimy, to dołoze jeszcze, ze było dla mnie kuriozalnym, że winietki, których podstawka wygladała jak ściana w latrynie, gdzie papieru niet, więc palcem i w mur (zgaduję ze podółoze miało być błotem), ustawione bywały na pierwszym planie, a prace, które zasługiwały na uważne im się przyjzenie kwitły w głębi stołu.. wiem, ze przy organizacji imprezy pracują krocie ludzi, ale może jeszcze poszukać kolenych 4-5, które by wskazywały modelarzowi gdzie ma swój model postawić. tak by ewidentne strupy nie zasłaniały prac lepszych

kolena rzecz. uwazam, ze nalezało by przemyślec kwestię cezury wiekowej piędzy juniorami a seniorami. to nie monopolowy, tylko konkurs modelarski. i stanowczo niedorzeczne jest porównywanie pracy dwunastolatka z pracą osiemnastolatka. nie sugeruję tu wprowadzania dodatkowego podziału, na młóodzików i juniorów, na przykład, bo by mnie ekipa sędziowska zlinczowała za samo podsuwanie pomysłu na dołozenie im masy roboty. ale zmniejszenie granicy wieku do powiedzmy 16 roku życia można by przedyskutować. szesnastolatek skoro dzieci moze robić, to i ze starszymi konkurować. ja wieme, niektórzy mają parcie na pudło, wiec przesunięcie granicy wiekowej juniorów im było by nie w smak, ale to trzeba albo lepsze modele robić, albo przerabiać datę urodzenia w legitymacji szkolnej.

żeby nie było- powyższe to nie krytyka.. pod dyskusję daję jedynie
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Bytom 2009

Postprzez Tomasz Mańkowski » środa, 4 marca 2009, 21:22

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):...odnoszę wrazenie, ze nie bacząc na wczesniejsze zgłoszenia, potencjalne gabaryty modeli oraz popularnośc tematów, każdemu miejce po równo było dane..

Hmmm... Kamil, a to w tym roku były jakieś wcześniejsze zgłoszenia, jakaś rejestracja przez Internet? Jakoś nie kojarzę...
W latach poprzednich ( tak ze dwa lata temu ) i owszem, ale teraz chyba nic takiego nie było...

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):...wiem, ze przy organizacji imprezy pracują krocie ludzi, ale może jeszcze poszukać kolenych 4-5, które by wskazywały modelarzowi gdzie ma swój model postawić. tak by ewidentne strupy nie zasłaniały prac lepszych

Wśród organizatorów to tylko chyba Olek z kolegą i młodzi z ich modelarni ( ci "młodzi" to już seniorzy, ale ja ich jeszcze jako naprawdę młodych juniorów pamiętam ) na modelach się wyznają... Ale ich można było zliczyć na palcach jednej ręki...
Ekipy sędziowskiej nie liczę - bo to poza Heniem - w większości przyjezdni, i raczej nieobecni od samego rana w sobotę...
A ekipa SAG-u ( to ci w mundurach i kominiarkach ) do pilnowania porządku się nadaje, ale do wstępnej selekcji modeli - raczej niekoniecznie...
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1246
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: Bytom 2009

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » środa, 4 marca 2009, 23:34

Tomasz Mańkowski napisał(a): Ale ich można było zliczyć na palcach jednej ręki...

wiem
ale z drugoiej strony, to abstrachujac od lokalnych niesnasek, to jednak w bytomi jest paru mniej lub bardziej doświadczonych modelarzy, więc na okolicznośc imprezy mogli by zacisnąc zęby i zadbać o jej poziom. wysiłek niewielki, korzysć wymierna. bo nie mówie ze mają sobie ręce podawac. wystarczy zeby razem popracowali. bo mają w tym interes. niektórzy nawet całkiem wymierny, prawda?
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Bytom 2009

Postprzez Ave » czwartek, 5 marca 2009, 12:17

Hej, dysponuje ktoś ciekawszymi zdjęciami tego giganta z pociągiem? Bo chyba tylko jedna fotka była i nienajlepsza...
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 02:58

Re: Bytom 2009

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 5 marca 2009, 12:26

Ave napisał(a):Bo chyba tylko jedna fotka była i nienajlepsza...

adekwatna do prezentowanego obiektu..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Bytom 2009

Postprzez Ave » czwartek, 5 marca 2009, 12:31

No chyba że tak :) Z daleka wygląda zachęcająco.
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 02:58

Re: Bytom 2009

Postprzez Artek » czwartek, 5 marca 2009, 12:40

Z bliska traci.......
MODEL-HIT>>> Twój nowy sklep modelarski
Avatar użytkownika
Artek
 
Posty: 319
Dołączył(a): środa, 6 lutego 2008, 00:38
Lokalizacja: CK miasto Oświęcim

Re: Bytom 2009

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 5 marca 2009, 12:41

Ave napisał(a):Z daleka wygląda zachęcająco.

ilośc nie przekłąda się na jakość..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Bytom 2009

Postprzez Artur » czwartek, 5 marca 2009, 12:54

Zapewne o to chodzi....

Obrazek


Obrazek
Obrazek
Artur
 
Posty: 327
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Białystok

Re: Bytom 2009

Postprzez Ave » czwartek, 5 marca 2009, 13:42

O, dzięki. Rany, czego tam nie ma... :shock: W sumie szkoda, że się ktoś wykosztował (nawet nie chcę myśleć, ile w toto kasy włożone) i jakby nie patrzeć, narobił, a wrażenia - powiedzmy, mieszane... Do transportu to chyba ciężarówka była potrzebna :)
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 02:58

Re: Bytom 2009

Postprzez Jarek Gurgul » czwartek, 5 marca 2009, 14:00

Ave napisał(a):O, dzięki. Rany, czego tam nie ma... :shock: W sumie szkoda, że się ktoś wykosztował (nawet nie chcę myśleć, ile w toto kasy włożone) i jakby nie patrzeć, narobił, a wrażenia - powiedzmy, mieszane... Do transportu to chyba ciężarówka była potrzebna :)

Eee, mi tu wszystko pasuje. To po prostu jest stacja Kubinka, a sowieci 'zatrudniając' jeńców niemieckich zwożą z zachodu sprzęt do muzeum :).

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6075
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Imprezy - relacje - spotkania - muzea

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości