Bytom 2016

Nasze wrażenia, relacje z różnych imprez, zawodów, spotkań oraz wizyt w muzeach.

Re: Bytom 2016

Postprzez MFPMR Bytom » poniedziałek, 21 marca 2016, 12:06

Na naszej stronie zamieściliśmy galerie festiwalowe (w tym prawie 500 zdjęć modeli), wyniki i protokół końcowy. W przyszłym tygodniu wyślemy kilka brakujących dyplomów, które nam schował lub pozmieniał chochlik drukarski.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za udział i wizytę na naszej imprezie. Zapraszamy za rok!
MFPMR Bytom
 
Posty: 76
Dołączył(a): czwartek, 16 stycznia 2014, 13:20

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Bytom 2016

Postprzez Timi » poniedziałek, 21 marca 2016, 12:20

bartek napisał(a):
Radek Pituch napisał(a):Ja mam taką drobną uwagę techniczną do organizatorów w zakresie kategorii dioram (ale taka uwaga pasuje w zasadzie do każdej innej kategorii), gdyby ktoś się pokusił o nadzór ustawiania tych prac na stołach, żeby te większe i okazałe stały z tyłu stołów, a niższe bardziej z przodu, wtedy będzie to wszystko można lepiej obejrzeć i nic nie będzie się wzajemnie zasłaniać.

Łatwo napisać - trudniej zrobić. Modele pojawiają się na stołach od godziny 8:00 do ok. 13:00. W praktyce musiałby być cały czas przestawiane. I już widzę te pełne miłości wpisy na forum w stylu "taki i owaki przesuwał mój model". Inna opcja to przyjmować modele kategoriami co 15 minut na gwizdek :) Choć przy 60 kategoriach x 15 minut, to ...


Wystarczy żeby jedna osoba zwróciła uwagę przy rozpakowywaniu.
Wiem że zaraz mi odpiszecie że nie da się upilnować itp...
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: Bytom 2016

Postprzez bartek » poniedziałek, 21 marca 2016, 12:37

Skąd wiadomo o której godzinie jakiego rozmiaru diorama zostanie postawiona na stole?
bartek
 
Posty: 42
Dołączył(a): piątek, 17 września 2010, 10:18

Re: Bytom 2016

Postprzez Robert PL » poniedziałek, 21 marca 2016, 14:06

Radek Pituch napisał(a):żeby te większe i okazałe stały z tyłu stołów, a niższe bardziej z przodu, wtedy będzie to wszystko można lepiej obejrzeć i nic nie będzie się wzajemnie zasłaniać.


bartek napisał(a):Łatwo napisać - trudniej zrobić. Modele pojawiają się na stołach od godziny 8:00 do ok. 13:00. W praktyce musiałby być cały czas przestawiane.


Zielony stół podzielony wzdłuż na trzy sektory dwoma np. żółtymi wąskimi liniami (tasiemkami). Sektor I bliżej widowni: dioramy do wysokości takiej. Sektor II środkowy: dioramy od wysokości takiej do takiej. Sektor III najdalszy: dioramy od wysokości takiej. To można oczywiście dużo wcześniej sobie ustalić. Takowa informacja powinna też być widoczna przy takim stole, co by właściciel dioramy mógł sobie postawić od razu w odpowiednim miejscu. Dobrze by było, żeby pilnujący miał na wszelki wypadek odpowiednią miarkę.
Avatar użytkownika
Robert PL
 
Posty: 175
Dołączył(a): niedziela, 11 marca 2012, 00:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bytom 2016

Postprzez jaro37w » poniedziałek, 21 marca 2016, 14:58

Panowie większość rejestruje modele elektronicznie...może wystarczy podać orientacyjny rozmiar dioramy i już połowa sukcesu:-)
Avatar użytkownika
jaro37w
 
Posty: 146
Dołączył(a): sobota, 11 kwietnia 2009, 18:58
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Bytom 2016

Postprzez luck1985 » poniedziałek, 21 marca 2016, 15:07

Paweł Leszczyński napisał(a):
luck1985 napisał(a): Na podstawce lepiej się prezentuje i nie ma za bardzo z czym tu prowadzić dyskusji.

Oceniałem pancerkę, podstawki w żaden sposób nie wpływały na moją ocenę.
Druga sprawa, podstawka jest o tyle dobra że sędzia może pooglądać model nie dotykając go a jedynie podstawki, to jedyny plus i polecam takie rozwiązanie wszystkim udającym się na konkursy. Warto też model do podstawki przytwierdzić.



Wrócę do tego.
Generalnie "sranie w banie" (czekam na mistrza riposty, że mam kolejny dobry argument), bo sędzia nie jest z przypadku, a raczej modelarzem. Chyba umie chwycić model tak żeby nie spie**ić?
Przelewanie wody z jednej miski do drugiej.
Avatar użytkownika
luck1985
 
Posty: 424
Dołączył(a): niedziela, 20 grudnia 2009, 19:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Bytom 2016

Postprzez Radek Pituch » poniedziałek, 21 marca 2016, 15:16

Wystarczy, żeby albo przy ustawianiu prac na stole ktoś zwracał na to uwagę (wolontariusze są cały czas obecni więc rozumiem, że nie będzie problemem wydanie takiej dyspozycji), albo na zakończenie zdawania prac do konkursu, ktoś od organizatorów rzucił okiem na stół i przearanżował ustawienie. Dodatkowo można zasygnalizować uczestnikom przed konkursem by mieli to na uwadze ustawiając prace na stole.
Tak będzie po prostu efektywniej.
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bytom 2016

Postprzez Radek Pituch » poniedziałek, 21 marca 2016, 15:20

luck1985 napisał(a):bo sędzia nie jest z przypadku, a raczej modelarzem. Chyba umie chwycić model tak żeby nie spie**ić?


Różnie to bywa. Dotykanie modeli to delikatna sprawa, w ogóle powinno się to robić w rękawiczkach, w praktyce nikt tak z nimi nie postępuje (przynajmniej ja nigdzie u nas nie widziałem) a i tak nigdy nie wiadomo czy coś się nie urwie. Podstawka jest dobrym rozwiązaniem praktycznym, a poza tym uatrakcyjnia odbiór modelu.
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bytom 2016

Postprzez Murek » poniedziałek, 21 marca 2016, 15:24

luck1985 napisał(a):
Paweł Leszczyński napisał(a):
luck1985 napisał(a): Na podstawce lepiej się prezentuje i nie ma za bardzo z czym tu prowadzić dyskusji.

Oceniałem pancerkę, podstawki w żaden sposób nie wpływały na moją ocenę.
Druga sprawa, podstawka jest o tyle dobra że sędzia może pooglądać model nie dotykając go a jedynie podstawki, to jedyny plus i polecam takie rozwiązanie wszystkim udającym się na konkursy. Warto też model do podstawki przytwierdzić.



Wrócę do tego.
Generalnie "sranie w banie" (czekam na mistrza riposty, że mam kolejny dobry argument), bo sędzia nie jest z przypadku, a raczej modelarzem. Chyba umie chwycić model tak żeby nie spie**ić?
Przelewanie wody z jednej miski do drugiej.

Miał być EOT a jednak ciągniesz swoje wywody bez końca, a z braku argumentów (albo jednak się spinasz) piszesz wulgarnie i w zasadzie to już nie wiem o co Ci chodzi. Z ostatnim festiwalem w Bytomiu nie ma to już nic wspólnego.
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Bytom 2016

Postprzez net_sailor » poniedziałek, 21 marca 2016, 15:28

luck1985 napisał(a):sędzia nie jest z przypadku, a raczej modelarzem. Chyba umie chwycić model tak żeby nie spie**ić?

Widziałem taki przypadek na tegorocznym Bytomiu i mimo, że model nie był mój to średnio mi się podobało. Na innym konkursie straciłem w ten sposób cały "las" anten na bokach modelu, bo nie były widoczne na pierwszy rzut oka i wydawało się komuś, że chwyta "bezpiecznie za kadłub". Dla mnie nauczka na przyszłość, żeby jednak zabierać ze sobą własne lustra pod model.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: Bytom 2016

Postprzez Radek Pituch » poniedziałek, 21 marca 2016, 15:56

bartek napisał(a):Łatwo napisać - trudniej zrobić.

Wiesz co, jak organizatorzy się zgodzą to ja tam mogę za rok przyjść i to poustawiać.

Inne rozwiązanie, które przychodzi mi jeszcze do głowy, to zrobić kaskadową ekspozycję (w kwestii dioram wzorem kolegów z USA), przynajmniej dla części kategorii dioram aby te mniejsze wyeksponować, taką jaka jest popularna dla eksponowania figurek na świecie - jeśli ktoś nie wie o co chodzi wystarczy wspomnieć stanowisko KWLMu na tegorocznym Bytomiu ze wspaniale wykonaną przez Piotra z Hobby Zone schodkową konstrukcją.
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bytom 2016

Postprzez waran » poniedziałek, 21 marca 2016, 16:07

Różnych awarii nigdy się nie uniknie i obojętnie gdzie impreza się odbywa.Wszak mamy doczynienia z kruchą materią. Najlepszym rozwiązaniem jest przymocowanie modelu do podstawki i to tak ,żeby był do zdemontowania ,aby pozbyć się kłopotu podczas transportu.Oczywiście jestam za tym by sèdzia nie dotykał modelu.
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Bytom 2016

Postprzez dzidas » poniedziałek, 21 marca 2016, 21:43

Kolega Radek naprawdę dobrze prawi. Warto byłoby to zastosować.
Avatar użytkownika
dzidas
 
Posty: 94
Dołączył(a): sobota, 9 kwietnia 2011, 23:41

Re: Bytom 2016

Postprzez Paweł Leszczyński » środa, 23 marca 2016, 00:04

luck1985 napisał(a): bo sędzia nie jest z przypadku, a raczej modelarzem. Chyba umie chwycić model tak żeby nie spie**ić?
- posłużę się cytatem: "sranie w banie". Gorszego bzdeta dawno nie czytałem.
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Olesno

Re: Bytom 2016

Postprzez Slash » środa, 23 marca 2016, 00:56

Ale skomplikowana sprawa... przecież i tak ktoś tam stoi do pilnowania? Nie może przy okazji prosić modelarzy żeby postawili swoje prace "bardziej w lewo, bardziej w prawo"? Wystarczy, że będzie to ktoś z grubsza zorientowany w temacie.
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Imprezy - relacje - spotkania - muzea

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości