Bytom, 27-28 Lutego 2010

Nasze wrażenia, relacje z różnych imprez, zawodów, spotkań oraz wizyt w muzeach.

Re: Bytom, 27-28 Lutego 2010

Postprzez Bond » piątek, 5 marca 2010, 08:09

badger napisał(a):Ja tam tego nie rozumiem - przecież taka impreza to czysty zysk dla mieszkańców Bytomia.
Dla porównania w tamtym roku zostawiłem w mieście 700 zł, w tym co prawda tylko 400zł, ale to są hotele, taxi, jedzenie.
Teraz niech nawet przyjezdni oszczędzają to te 200zł muszą zostawić. Teraz wystarczy to pomnożyc przez liczbę modelarzy przyjezdnych i wniosek jest prosty - im większa i lepsza impreza, tym większy zysk bezpośrednio dla Bytomia.

Zdjęcie z 2004r powalające :mrgreen:


Co do zysków - nie ma co zaprzeczać, tyle , że nie jest to ekstraklasa albo koncert pani IQ156 Rabczewskiej, więc dopóki stereotypowy pogląd lansowany przez Yuppie-szońskie czasopisma dla prawdziwych mężczyzn i kobiet mówiący o tym , że kolejki H0, modele z plastiku są obciachem, to szybko się to nie zmieni i reszta nawet przedwyborczych "czarodziejów" z urzędów gmin i miast nie będzie partycpować chętnie w takich przedsięwzięciach.
Myślę, że do włodarzy miasta powinny przemawiać fakty i liczby, sklepikarze, taryfiarze, restauratorzy, hotelarze po jakimś czasie zaczną kojarzyć koniec Lutego z nieco większą frekewncją w mieście przekładającą się na zyski i sami zaczną nas wspierać czego życzę organizatorom.
A organizatorzy to prawdziwi modelarze z krwi i kości, więc wiedzą jak to się robi i widać to zarówno po ich osiągnięciach jak i organizowanych przez nich Bytomskich wystawach.

A co do fotek to innych już nie pokazuję bo widać by było jak zmieniała się moda, fryzury, ,niektórzy wogóle mieli włosy... :mrgreen: , w ogóle dla podkreślenia upływu czasu powinienem je zapodać jako czarno-białe. :mrgreen:
Ostatnio edytowano piątek, 5 marca 2010, 11:12 przez Bond, łącznie edytowano 1 raz
na warsztacie:



IMAM (Romeo) Ro.371, 1/48, Special Hobby 30%
Avatar użytkownika
Bond
 
Posty: 452
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 16:27
Lokalizacja: Top Secret

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Bytom, 27-28 Lutego 2010

Postprzez Mac Eyka » piątek, 5 marca 2010, 11:07

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):Opłaty za wstęp? Wolne żarty.. Owszem, impreza jest duża, ale spadek frekwencji spowodowany wprowadzeniem opłat może okazać się większy niż realne korzyści finansowe. Nie tu należy szukać źródeł pieniędzy.


Z ciekawości zapytałem kolegę który hoduje szynszyle, takie małe futrzaki, jak wygląda u nich sprawa wszelkiego typu wystaw.
Opłata za wejście jest standardem i nikt się nie burzy.
Specjalnie wybrałem jego, bo te szynszyle, to chyba podobny krąg zainteresowanych osób, a może nawet mniejszy od naszego modelarskiego.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3050
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Bytom, 27-28 Lutego 2010

Postprzez Mecenas » piątek, 5 marca 2010, 11:23

Z przyjemnością zapłaciłbym piątaka za wstęp na taką imprezę, może nawet dychę...
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Bytom, 27-28 Lutego 2010

Postprzez Bond » piątek, 5 marca 2010, 11:34

Mecenas napisał(a):Z przyjemnością zapłaciłbym piątaka za wstęp na taką imprezę, może nawet dychę...


A ja połaskoczę twoją ambicję oraz nick i zapytam : - a nie chcesz być jednym z mecenasów tego festiwalu? :mrgreen:
na warsztacie:



IMAM (Romeo) Ro.371, 1/48, Special Hobby 30%
Avatar użytkownika
Bond
 
Posty: 452
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 16:27
Lokalizacja: Top Secret

Re: Bytom, 27-28 Lutego 2010

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » piątek, 5 marca 2010, 11:36

Mecenas napisał(a):Z przyjemnością zapłaciłbym piątaka za wstęp na taką imprezę, może nawet dychę...

Mac Eyka napisał(a):Opłata za wejście jest standardem i nikt się nie burzy.

Tak, ale tego typu opłaty 'hermetyzują' imprezę. Miłośnicy tematu zapłaca bez szemrania, ale 'całych rodzin' wśród publiczności to już się w przesadnej ilości nie należy spodziewać.
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Bytom, 27-28 Lutego 2010

Postprzez Bond » piątek, 5 marca 2010, 11:42

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):
Mecenas napisał(a):Z przyjemnością zapłaciłbym piątaka za wstęp na taką imprezę, może nawet dychę...

Mac Eyka napisał(a):Opłata za wejście jest standardem i nikt się nie burzy.

Tak, ale tego typu opłaty 'hermetyzują' imprezę. Miłośnicy tematu zapłaca bez szemrania, ale 'całych rodzin' wśród publiczności to już się w przesadnej ilości nie należy spodziewać.


Być może Kamil, ale ja ma wciąż nadzieję, że kiedyś Festiwal zawita do Muzeum Górnośląskiego.
Co z tego by wynikło? Myślę, że opłata symboliczna ( bo dotowana prze miasto)za wstęp była, jest i zawsze będzie w takich placówkach, dla rodzin czy singli ,ale obecność wystawy w tym miejscu zapewniła by wiele , po pierwsze spokojne sumienie dla miasta - jest wkład, bo jest obiekt, opłata jest za wstęp bo i tak zawsze była. Po drugie - nawet jak ktoś nie chce z rodziny oglądać plastikowych ludzików czy czołgów to pójdzie na inną ekspozycję, a reszta na Festiwal.
Miasto jest zadowolone, Muzeum też ,i jak mniemam organizatorzy i oczywiście widzowie czyli zwiedzający.
na warsztacie:



IMAM (Romeo) Ro.371, 1/48, Special Hobby 30%
Avatar użytkownika
Bond
 
Posty: 452
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 16:27
Lokalizacja: Top Secret

Re: Bytom, 27-28 Lutego 2010

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » piątek, 5 marca 2010, 11:47

Dla mnie, osobiście, taka opłata za wstęp była by bardzo dobra. Pozwalała by (z powodów które wymieniłem wyżej) w sposób istotny zmniejszyć ilość pałetających sie laików, którzy:
-robią tłok i zabierają powietrze
-stanowią zagrożenie dla nietykalności cielesnej ekspozycji
-przyprowadzają ze sobą bachory, które mało, że irytują, to stanowią jeszcze większe zagrożenie dla ekspozycji..

..ale większośc tu obecnych kładzie duży nacisk na tak zwaną 'popularyzację modelarstwa', więc ja ze swoim podejściem gram raczej do przeciwnej bramki
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Bytom, 27-28 Lutego 2010

Postprzez Kaiser88 » piątek, 5 marca 2010, 13:39

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):Dla mnie, osobiście, taka opłata za wstęp była by bardzo dobra. Pozwalała by (z powodów które wymieniłem wyżej) w sposób istotny zmniejszyć ilość pałetających sie laików, którzy:
-robią tłok i zabierają powietrze
-stanowią zagrożenie dla nietykalności cielesnej ekspozycji
-przyprowadzają ze sobą bachory, które mało, że irytują, to stanowią jeszcze większe zagrożenie dla ekspozycji..

..ale większośc tu obecnych kładzie duży nacisk na tak zwaną 'popularyzację modelarstwa', więc ja ze swoim podejściem gram raczej do przeciwnej bramki


Jest w tym 51% racji. Jeśli rodzicom zależy, aby ich pociechy były inspirowane modelarstwem, to niech to lepiej robią w domu.
Obrazek
Kaiser88
 
Posty: 48
Dołączył(a): piątek, 22 stycznia 2010, 18:37

Re: Bytom, 27-28 Lutego 2010

Postprzez Chrupek » piątek, 5 marca 2010, 22:08

Czy szanowni przedmówcy pomyśleli gdzie te "bachory" mają się zarazić modelarstwem ? Gdzie mają oglądać czołgi i samoloty z opadniętą szczeną? Ciągnąć ojca za rękaw i wołać : Tato ! Tato! kup mi taki cołg! Wiem z doświadczenia na własnej skórze, że wizyta dzieciaków może być dramatyczna ( po wystawce w przedszkolu córy kilka nieruchomych części jest już ruchomych :) ) Wg mnie to kwestia opiekunów którzy zabierają dzieci na takie imprezy. Oni muszą podwójnie mioeć wzmożoną uwagę.
Koleżanko/Kolego, jeśli chcesz poznać ciekawych ludzi, których podobnie jak Ciebie pasjonuje modelarstwo zapraszamy w nasze szeregi. Nie jesteśmy elitarnym klubem! Zapraszamy WSZYSTKICH! Zarząd jest do Waszej dyspozycji! Odpowiemy na każde pytanie. http://www.ipmspolska.org.pl
Avatar użytkownika
Chrupek
 
Posty: 298
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 20:55
Lokalizacja: Rybnik

Re: Bytom, 27-28 Lutego 2010

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » piątek, 5 marca 2010, 22:37

Nie wiem. Bachory choduje się w domu, nie w przestrzeni publicznej
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Bytom, 27-28 Lutego 2010

Postprzez Chrupek » piątek, 5 marca 2010, 22:42

Odnosze wrażenie Feliks, że nie posiadasz własnego potomstwa. Zaczniesz inaczej mówić jak ten fakt się zmieni.
Koleżanko/Kolego, jeśli chcesz poznać ciekawych ludzi, których podobnie jak Ciebie pasjonuje modelarstwo zapraszamy w nasze szeregi. Nie jesteśmy elitarnym klubem! Zapraszamy WSZYSTKICH! Zarząd jest do Waszej dyspozycji! Odpowiemy na każde pytanie. http://www.ipmspolska.org.pl
Avatar użytkownika
Chrupek
 
Posty: 298
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 20:55
Lokalizacja: Rybnik

Re: Bytom, 27-28 Lutego 2010

Postprzez Adam Obrębski » piątek, 5 marca 2010, 22:43

Mnie nie przeszkadzały, o ile były pilnowane przez staruszków... jak zauważyłem dwie małe latorośle które bawiąc się, przepychały to aż mi się gorąco zrobiło myśląc jakich zniszczeń ta zabawa dokonać może...
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Bytom, 27-28 Lutego 2010

Postprzez rollingstones » piątek, 5 marca 2010, 22:46

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a): Bachory


Grabisz sobie ... ;o)
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Bytom, 27-28 Lutego 2010

Postprzez Mecenas » piątek, 5 marca 2010, 23:22

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):Nie wiem. Bachory choduje się w domu, nie w przestrzeni publicznej


Ale to w przestrzeni publicznej następuje proces socjalizacji i przystosowania do życia codziennego. W domu wyłącznie to najwyżej dzieci z dysfunkcją społeczną wyhodujesz...
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Bytom, 27-28 Lutego 2010

Postprzez Adam Obrębski » piątek, 5 marca 2010, 23:29

No modelarze jak się patrzy, co nie? :mrgreen:
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Imprezy - relacje - spotkania - muzea

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości