Pasja powinna jednoczyć

Nasze wrażenia, relacje z różnych imprez, zawodów, spotkań oraz wizyt w muzeach.

Pasja powinna jednoczyć

Postprzez micmal » czwartek, 24 maja 2012, 21:37

Obiecywałem, obiecywałem Kolegom to i napiszę.
Ładnych parę lat temu zafascynowała mnie epoka napoleońska. To były czasy kiedy w naszym kraju w 54mm figurek było jak na lekarstwo. Malowałem więc 1:72 i świetnie się bawiłem. Ale jakoś tak brak w tej epoce czołgów, więc powrót do modelarstwa postanowiłem rozpocząć z 35-tką. Razem z moim przyjacielem kupiliśmy jakąś Italerkę i ... No cóż jak zobaczyłem co Koledzy pokazują na Forum, to jakoś oklapłem. Przez rok czytałem, oglądałem i ciągle myślałem jak Oni to robią. Bardzo lubiłem fmr i To forum. Z przyjacielem drogi się rozeszły ale razem z drugim kolegą Mikołajem (który jeszcze nie może się zebrać aby pokazać swoje prace), ciągle czegoś nam brakowało. I tak z marnymi fotkami Tarawy wystartowałem na Forum. Ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu z postów okazało się, że Tomek-Anioł jest również z Poznania, a ponieważ Jego Peleliu i Tarawa, to dwie bardzo dla mnie wartościowe "pacyficzne" prace, zacząłem rozmyślać, czy może by się nie umówićna małe "co nieco". I tak-Łukasz napisz jak pamiętasz w jakich okolicznościach- znowu dzięki Forum poznałem Ukiego. No to teraz jest nas 4 z Poznania. Podczas "piątkowego" spotkania z Mikołajem postanowiliśmy, że fajnie byłoby spotkać się z Kolegami i pogadać o wspólnej pasji. Całe szczęście, że Uki z Aniołem odwzajemnili naszą "chęć" i tak uskuteczniamy nasze "piątkowe" spotkania. Piszę ten wątek, bo chcę Wam powiedzieć, że warto rozmawiać, słuchać, spotykać się, bo wspólna pasja, potrafi połączyć ludzi w tworzeniu czegoś fajnego. Powiem Wam, że mało tego, okazuje się bowiem, że potrafi ona być zaczątkiem powstania nowych znajomości, przyjaźni. Dlatego w dobie kąśliwości i niechęci warto się spotykać i dzielić z ludźmi. OK. trochę przysmęciłem, ale myślę, że warto zachęcić, zwłaszcza młodszych forumowiczów, do tego aby nie zamykać się w "domowych pieleszach" i czy to poprzez Forum czy inaczej, wymieniać poglądy w otwarty, pozbawiony złośliwości i przytyków sposób.
Pozdrawiam Michał M.
Obrazek
Avatar użytkownika
micmal
 
Posty: 701
Dołączył(a): wtorek, 7 grudnia 2010, 12:31

Reklama

Re: Pasja powinna jednoczyć

Postprzez NIEDZWIEDZ » czwartek, 24 maja 2012, 22:34

Masz świętą rację.Jestem za tyle że mieszkam w Krakowie.Może jacyś Krakowiacy się też zorganizują byłbym za
Pozdrawiam
Mirek
Przyjaciel to ktoś kto zrobi dla Ciebie wszystko bezinteresownie
Avatar użytkownika
NIEDZWIEDZ
 
Posty: 482
Dołączył(a): piątek, 23 maja 2008, 22:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Pasja powinna jednoczyć

Postprzez micmal » piątek, 25 maja 2012, 22:22

Cześć Mirku! Dzięki za odzew. No to koledzy z Krakowa, na co czekacie, dalej umawiać się na spotkania modelarskie.
Troszkę pociągnę temat. Dzięki Forum poznałem wielu ciekawych ludzi, z którymi łączy mnie wspólna pasja i chociaż odległość jest znaczna, często z nimi rozmawiam. To bardzo fajna sprawa, tak pogadać o czymś co nas kręci. Piszę o tym dlatego, ponieważ nie wszyscy należą do klubów modelarskich, a odczuwają potrzebę wymiany doświadczeń i poglądów.
Pozdrawiam Michał M.
Obrazek
Avatar użytkownika
micmal
 
Posty: 701
Dołączył(a): wtorek, 7 grudnia 2010, 12:31

Re: Pasja powinna jednoczyć

Postprzez Aleksander » sobota, 26 maja 2012, 08:48

My, Łodzianie, też się między sobą znamy (słynny KWLM :lol: ), choć wspólna pasja nie zawsze daje szanse na cykliczne spotkania, ale (mam nadzieję, że mogę to głośno powiedzieć) stanowimy grupę przyjaciół, choć dość różnorodną. Najczęściej widujemy się w zaprzyjaźnionym sklepie modelarskim.
W czasach wszechobecnej pogoni za kasą i karierą, wspólne modelowanie "luzuje" atmosferę i przywraca prawidłowe proporcje dla pracy i wypoczynku.
"Modelarze wszystkich krajów - łączcie się" :lol:
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Pasja powinna jednoczyć

Postprzez rastula » sobota, 26 maja 2012, 09:40

pozdrawiam Poznaniaków :)
Avatar użytkownika
rastula
 
Posty: 136
Dołączył(a): wtorek, 22 listopada 2011, 12:49

Re: Pasja powinna jednoczyć

Postprzez uki761 » sobota, 26 maja 2012, 16:45

To wszystko święta prawda. Takie spotkanie grupy ludzi połączonych wspólną pasją to naprawdę świetna sprawa.
W sumie dzięki Michałowi który ma chęć i warunki zapraszać nas do siebie, możemy pogadać ,wypić i pośmiać się, po prostu miło spędzić czas. Te kilka godzin umyka niepostrzeżenie... :lol:
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
uki761
 
Posty: 1280
Dołączył(a): piątek, 28 maja 2010, 18:07
Lokalizacja: poznań

Re: Pasja powinna jednoczyć

Postprzez micmal » sobota, 26 maja 2012, 23:14

Aleksander napisał(a):W czasach wszechobecnej pogoni za kasą i karierą, wspólne modelowanie "luzuje" atmosferę i przywraca prawidłowe proporcje dla pracy i wypoczynku.
"Modelarze wszystkich krajów - łączcie się"

Święte słowa z tą kasą i karierą. My (poznaniacy) kiedyś też mieliśmy taki sklep, ale to było dawno temu. Cieszę się, że w mieście Łodzi (gdzie też mam "swój" sklep) Koledzy mają możliwość pogadać o tym i o owym. Pozdrawiam serdecznie.
rastula napisał(a):pozdrawiam Poznaniaków :)

Serdecznie dziękujemy i też ślemy pozdrowienia.
uki761 napisał(a):Te kilka godzin umyka niepostrzeżenie...

Jeszcze nigdy nie zrobiliśmy wszystkiego, zaplanowaliśmy.
Pozdrawiam Michał M.
Obrazek
Avatar użytkownika
micmal
 
Posty: 701
Dołączył(a): wtorek, 7 grudnia 2010, 12:31

Re: Pasja powinna jednoczyć

Postprzez jacekkarolczak » niedziela, 27 maja 2012, 08:44

W mieście Łodzi istnieje jeszcze Łódzka Sjesta Modelarska, która w kilkanaście do kilkudziesięciu osób spotyka się w każdą drugą sobotę miesiąca o 17:00 w pubie Mi-2 przy Narutowicza... i co środę w modelarni na poddaszu LOK-u...

W tym miesiącu odbyła się Sjesta nr 88 :) - to już ponad 7 lat...
Avatar użytkownika
jacekkarolczak
 
Posty: 129
Dołączył(a): piątek, 13 listopada 2009, 16:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Pasja powinna jednoczyć

Postprzez micmal » niedziela, 27 maja 2012, 20:37

jacekkarolczak napisał(a):W mieście Łodzi istnieje jeszcze Łódzka Sjesta Modelarska, która w kilkanaście do kilkudziesięciu osób spotyka się w każdą drugą sobotę miesiąca o 17:00 w pubie Mi-2 przy Narutowicza... i co środę w modelarni na poddaszu LOK-u...

W tym miesiącu odbyła się Sjesta nr 88 :) - to już ponad 7 lat...

O!!! to tylko pozazdrościć tych Sjest. Całe szczęście, bo jak czytam ostatnie wątki na Forum, to trochę zaczynam się zastanawiać "ale o co chodzi?". No Koledzy z Łodzi, Ci którzy zastanawiają się z kim i gdzie pogadać o swojej pasji, teraz już wiecie gdzie i kiedy. A może i my kiedyś wpadniemy?
Pozdrawiam Michał M.
Obrazek
Avatar użytkownika
micmal
 
Posty: 701
Dołączył(a): wtorek, 7 grudnia 2010, 12:31

Re: Pasja powinna jednoczyć

Postprzez jacekkarolczak » poniedziałek, 28 maja 2012, 07:23

Jasne że tak! Zapraszamy!!!
Avatar użytkownika
jacekkarolczak
 
Posty: 129
Dołączył(a): piątek, 13 listopada 2009, 16:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Pasja powinna jednoczyć

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 28 maja 2012, 16:04

jacekkarolczak napisał(a):Jasne że tak! Zapraszamy!!!

Rzeczywiście Jacku - o Waszych spotkaniach słyszałem nie raz, ale zawsze mówiono, ze Wasze grono, to głównie "kartonowcy". Ale jeżeli nie pogardzicie "plastikami", to się pewnie kiedyś wybierzemy!
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Pasja powinna jednoczyć

Postprzez Krystian Ciechowicz » poniedziałek, 28 maja 2012, 17:52

Aleksander napisał(a):
jacekkarolczak napisał(a):Jasne że tak! Zapraszamy!!!

Rzeczywiście Jacku - o Waszych spotkaniach słyszałem nie raz, ale zawsze mówiono, ze Wasze grono, to głównie "kartonowcy". Ale jeżeli nie pogardzicie "plastikami", to się pewnie kiedyś wybierzemy!

Nie pogardzą, bo makulaturowcy to fajne chłopaki, my pecefały roppochodne też, więc następną sjestę opijemy, yyy odwiedzimy razem !
Avatar użytkownika
Krystian Ciechowicz

BoB 2 miejsce
 
Posty: 1477
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 21:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Pasja powinna jednoczyć

Postprzez jacekkarolczak » poniedziałek, 28 maja 2012, 19:42

Luuuudziiieee przybywajcie, bo my pecefały w mniejszości są... Ileż można się kartonowcom opierać :)
Avatar użytkownika
jacekkarolczak
 
Posty: 129
Dołączył(a): piątek, 13 listopada 2009, 16:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Pasja powinna jednoczyć

Postprzez merlin_PL » poniedziałek, 28 maja 2012, 20:22

Przybędziemy , przybędziemy , ale z moich obliczeń urlopowych wychodzi, że ja będę dopiero w sierpniu.
Robią się różne rzeczy
merlin_PL
 
Posty: 889
Dołączył(a): poniedziałek, 20 lipca 2009, 21:34
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Re: Pasja powinna jednoczyć

Postprzez pilex7 » poniedziałek, 28 maja 2012, 22:40

NIEDZWIEDZ napisał(a):Masz świętą rację.Jestem za tyle że mieszkam w Krakowie.Może jacyś Krakowiacy się też zorganizują byłbym za
Pozdrawiam
Mirek

W Krakowie istnieje klub "IPMS Kraków". Organizujemy spotkanie formalne i takie zupełnie nieformalne. Jeżeli ktoś chce być informowany o tych spotkaniach to proszę o wiadomość na PM.
pilex7
 
Posty: 202
Dołączył(a): niedziela, 7 września 2008, 18:56
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do Imprezy - relacje - spotkania - muzea

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości