Bytom 2009

Nasze wrażenia, relacje z różnych imprez, zawodów, spotkań oraz wizyt w muzeach.

Bytom 2009

Postprzez Ralf_S » niedziela, 1 marca 2009, 20:59

Witam wszystkich i zapraszam na fotorelację z pierwszego dnia VI Międzynarodowego Festiwalu Plastikowych Modeli Redukcyjnych w Bytomiu.
Obrazek

Impreza odbyła się pod patronatem włodarzy miasta Bytom. Dopisała pogoda, handlowcy i modelarze :mrgreen: . Zwiedzających było dużo i to niekoniecznie związanych z modelarstwem. Wystawa odbywała się w szkole, w której jednocześnie odbywały się normalne zajęcia zaoczne, co skutkowało "przerwowymi" najazdami oglądających.
No i każdy kto chciał, załapał się na kiełbachę i kawę :P - sponsorzy mieli gest - chwała Im za to :mrgreen:
Modeli było dużo, w niektórych klasach panował tłok:

Obrazek
Obrazek
Obrazek


a w niektórych było sporo miejsca:

Obrazek
Obrazek

A to wcale nie znaczyło, że modele były niskich lotów ;o)

Obrazek

Modelarze mają też poczucie humoru 8-) :

Obrazek

Poziom wystawy z roku na rok jest coraz wyższy, więc zapraszam wszystkich do skromnej fotorelacji :twisted:
Z braku czasu i dużej ilości zdjęć, relację skończę w ciągu 2 dni.

PS Przepraszam za jakość zdjęć - fotki robione "z ręki", posiłkowałem się zoomem, makro i lampą. Sprzęt to Fuji FinePix S5800. Jeśli ktoś jest zainteresoway, to w sumie mam 710 fotek z imprezy (wszystkie 8MP). Mogę zgrać na płytkę DVD.

No i "Creme de la crem" :-> :
Samoloty 1:32 i 1:35
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Samoloty 1:48
Tego pierwszego to chyba gdzieś widziałem :mrgreen: : Deja vu??
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano niedziela, 1 marca 2009, 22:43 przez Ralf_S, łącznie edytowano 5 razy
Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 01:43
Lokalizacja: Częstochowa

Reklama

Re: Bytom 2009

Postprzez macius » niedziela, 1 marca 2009, 21:12

Pozdro z Kędzierzyna-Koźla. Miałem przyjemność bycia na tej wystawie. Naprawdę warto.
macius
 
Posty: 148
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 10:50
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Bytom 2009

Postprzez Akahoshi » niedziela, 1 marca 2009, 21:29

Ode mnie garść pancerki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Bytom 2009

Postprzez sq9ans » niedziela, 1 marca 2009, 22:36

Ja też nie będę gorszy

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I jak dla mnie rewelacja. Zwróćcie uwagę na skalę. Te dwa pojazdy zmieściły się na dwugroszówce

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tak na marginesie to po obejrzeniu pierwszego zdjęcia w tym poście poczułem się jak najważniejszy eksponat wystawy w skali 1:1. Ten prawie łysy to ja, a ten mniejszy to moja młodsza latorośl.
sq9ans
 
Posty: 399
Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2008, 11:16

Re: Bytom 2009

Postprzez AdrianB » niedziela, 1 marca 2009, 22:42

Ja tez byłem - druga impreza w życiu :)
Poznałem osobiście Tomasza Mańkowskiego i wymieniłem poglądu z autorami innych pojazdów w 48.
Zdecydowanie impreza przebiła zeszło roczną Wrocławską - ponad 600 modeli i ponad 200 uczestników.
I masa zwiedzających.
Ja dostałem za teciaczka dyplomik i medalik czyli moje ulubione 3 miejsce :)
Choć w zasadzie miejsc nie było( wszędzie było wyróżnienie) ale wiem kto wygrał i znam swe miejsce w szeregu ;)
Oto moje 175 foteczek :
http://picasaweb.google.pl/Adrianowro/Bytom2009#
AdrianB
 

Re: Bytom 2009

Postprzez kapral » poniedziałek, 2 marca 2009, 12:32

Witam. Chciałbym tez podzielić sie swoimi refleksjami na temat bytomskiego konkursu. Cieszy, że konkurs wraca do dawnej świetności. Zarówno jeżeli chodzi o formę jak i wartość merytoryczną prezentowanych modeli. Szkoda, że mało było wystawców zagranicznych ( a kiedyś bywali, oj bywali).Było dużo modeli bardzo dobrych i dobrych, to też cieszy. Dla mnie hitem konkursu była alegoria "Dziki goń" Do tej pory takie rzeczy oglądało sie na zagranicznych stronkach i galeriach. W tym miejscu nasuwa mi sie takie spostrzeżenie, że "Naczalstwo Goroda" mogło się jeszcze odrobinkę sprężyć i zafundować puchar "The Best of Show". Można by go wręczyć na przykład takim cudeńkom jak wspomniane już "Dziki goń". Nie mam żadnych uwag odnośnie sędziowania to w Bytomiu było zawsze raczej na niezłym poziomie, oprócz dioram .Wydaje mi sie, że brakuje kogoś w gronie sędziowskim kto rozumie prawdziwą idee budowy dioramy. Niestety z tym był zawsze problem w Bytomiu. Przykładem niech będzie diorama wyróżniona za elementy "sowieckie" Diorama zawiera : niemieckie działo, amerykański czołg i kilku sałdatów w kufajkach. W.g. mnie to trochę za mało jak na takie wyróżnienie. Nie wspomnę o tym, że ta sama diorama została wyróżniona w klasie. A zawiera same "gotowce" zresztą mało sensownie rozstawione na podstawce. I tu sie właśnie przejawia brak zrozumienia sensu budowy dioram. Zaznaczam, że wszystkie przedstawione tu opinie sa moimi subiektywnymi odczuciami którymi chciałem sie podzielić jako wielokrotny najpierw oglądacz, a później uczestnik konkursu bytomskiego i nie ma to nic wspólnego z krytyką konkursu jako takiego. Pozdrawiam kapral
kapral
 

Re: Bytom 2009

Postprzez Jarek Gurgul » poniedziałek, 2 marca 2009, 13:01

Ja tylko małe sprostowanie, bo zdaje się Kasia zatytułowała swoją pracę 'Dziki gon'.
A praca rzeczywiście zasługuje na wszelkie wyróżnienia :). W ostatnim ModelFanie jest artykuł opisujący powstawanie tego Dzieła.

Obrazek
Fotkę 'pożyczyłem' z góry, po 'sąsiedzku', od Artura.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6075
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Bytom 2009

Postprzez kapral » poniedziałek, 2 marca 2009, 13:49

Masz oczywiście rację Jarku. Sam nie wiem jak to sie stało, że zmieniłem tytuł. Przepraszam kapral
kapral
 

Re: Bytom 2009

Postprzez Tomasz Mańkowski » poniedziałek, 2 marca 2009, 14:20

kapral napisał(a):...W tym miejscu nasuwa mi sie takie spostrzeżenie, że "Naczalstwo Goroda" mogło się jeszcze odrobinkę sprężyć i zafundować puchar "The Best of Show". Można by go wręczyć na przykład takim cudeńkom jak wspomniane już ...

No cóż, organizatorzy zrezygnowali z niektórych nagród / pucharów jakie ofiarowywali sponsorzy...
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1246
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: Bytom 2009

Postprzez Jarek Gurgul » poniedziałek, 2 marca 2009, 14:48

Mnie interesowałby jeszcze ten żółty Hawker Fury (K3736). Ma ktoś jeszcze jakieś fotki tego modelu?

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6075
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Bytom 2009

Postprzez shivadog » poniedziałek, 2 marca 2009, 14:57

Ten Dziki gon, genialny, ma ktoś więcej fotek?
Grunwald/Matrix
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Bytom 2009

Postprzez pencil37 » poniedziałek, 2 marca 2009, 16:12

Dużego doświadaczenia w tego typu imprezach nie mam ale byłem pod wrażeniem przede wszystkim jakości wykonanych modeli.
Jak słyszałem u bardzie zaawansownych "bywaczy" z roku na rok poziom wykonanych modeli wrasta.
Co dla mnie osobiście cenne - to nie tylko była możliwość pooglądania modeli czy zakupu kilku dodatkowych do szafy :) ale wymienienia uwag z bardziej doświadczonymi modelarzami.
Okazuje się że ciekawa bywa nie tylko sama wystawa ale również że tak powiem imprezy "około" wystawowe.
Jedyną nie dogodnością było to że generalnie znamy się po nick'ach i po modelach zamieszczonych na forum - i jak tu dojśc w takim tłumie kto jest kto :roll:
Podziękowania dla kolegów z Padrebooks za zaproszenie :)
Z mojej niszy modelarskiej były wystawiane aż dwa modele
Pierwszy to Ił-86 (Zvezda 1/144) a drugi to Airbus A340 (Revell 1/144)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
pencil37
 
Posty: 101
Dołączył(a): niedziela, 1 czerwca 2008, 18:19
Lokalizacja: Opole

Re: Bytom 2009

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 2 marca 2009, 17:36

pencil37 napisał(a):Jedyną nie dogodnością było to że generalnie znamy się po nick'ach i po modelach zamieszczonych na forum - i jak tu dojśc w takim tłumie kto jest kto :roll:


Zadziałam "komercyjnie", choć oficjalnie oświadczam, że nie czerpię z tego dodatkowych korzyści :mrgreen: - należy kupić koszulki PWM - będzie się można łatwiej rozpoznać ! :lol:

I dziękuje bardzo za relacje fotograficzne - może wreszcie i ja się kiedys wybiorę na takie spotkanie !
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 8035
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Bytom 2009

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 2 marca 2009, 17:45

pencil37 napisał(a):Jedyną nie dogodnością było to że generalnie znamy się po nick'ach i po modelach zamieszczonych na forum - i jak tu dojśc w takim tłumie kto jest kto :roll:


A koszulki?

Mnie by interesowały zbliżenia "Latającego placka". To 1:72? Cool!
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9985
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Bytom 2009

Postprzez Hajnel » poniedziałek, 2 marca 2009, 19:13

kapral napisał(a): W tym miejscu nasuwa mi sie takie spostrzeżenie, że "Naczalstwo Goroda" mogło się jeszcze odrobinkę sprężyć i zafundować puchar "The Best of Show". Można by go wręczyć na przykład takim cudeńkom jak wspomniane już "Dziki goń". Nie mam żadnych uwag odnośnie sędziowania to w Bytomiu było zawsze raczej na niezłym poziomie, oprócz dioram .Wydaje mi sie, że brakuje kogoś w gronie sędziowskim kto rozumie prawdziwą idee budowy dioramy. Niestety z tym był zawsze problem w Bytomiu. Przykładem niech będzie diorama wyróżniona za elementy "sowieckie" Diorama zawiera : niemieckie działo, amerykański czołg i kilku sałdatów w kufajkach. W.g. mnie to trochę za mało jak na takie wyróżnienie. Nie wspomnę o tym, że ta sama diorama została wyróżniona w klasie. A zawiera same "gotowce" zresztą mało sensownie rozstawione na podstawce. I tu sie właśnie przejawia brak zrozumienia sensu budowy dioram.


Na naszych zawodach jest tylko jedno "The Best of Show", a nazywa się "Memoriał Edwarda Boni".
Diorama wyróżniona za elementy "sowieckie", to nagroda SPECJALNA przyznana przez prywatnego sponsora i jego sprawą jest za co ją daje.
I jeszcze jedno, bardzo proszę o wskazanie mi jakiejś imprezy modelarskiej organizowanej w Polsce, która ma tyle kategorii co nasza i wtedy będę rozpatrywał jakieś pretensje, co do ubogości w nagrody dyplomy itp. sprawy.
Pozdrawiam
Henryk"Hajnel"Głodek
Avatar użytkownika
Hajnel
 
Posty: 130
Dołączył(a): wtorek, 13 listopada 2007, 14:40
Lokalizacja: Siem-ce

Następna strona

Powrót do Imprezy - relacje - spotkania - muzea

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości