Będzie Muzeum Historii Polski i Muzeum WP !

Nasze wrażenia, relacje z różnych imprez, zawodów, spotkań oraz wizyt w muzeach.

Będzie Muzeum Historii Polski i Muzeum WP !

Postprzez radoslaw6363 » sobota, 30 stycznia 2016, 20:25

No wreszcie ;o) Chciałby się powiedzieć !
Po latach odkładania tego projektu i realizacji innych ,, ważniejszych'' placówek np. Muzeum Żydów Polskich ,,POLIN" :P
Zmieniła się władza i priorytety ;o)
"Już prawie 10 lat walczymy o miejsce i pieniądze na muzeum. W tej chwili możemy wreszcie przystąpić do pracy. Dziś to nie my musimy poganiać naszego ministra, a sami jesteśmy przez niego poganiani. To dla nas zmiana na lepsze" - powiedział dyrektor Muzeum Historii Polski Robert Kostro. Muzeum dotąd nie miało siedziby !
Muzeum Historii Polski i Muzeum Wojska Polskiego powstanie na terenie warszawskiej Cytadeli i zostanie otwarte w listopadzie 2018 r.W 100-tną rocznicę odzyskania niepodległości !
Jak informuje na swojej stronie internetowej Muzeum Historii Polski, przyszły gmach będzie miał ok. 40 tys. metrów kw. powierzchni, z czego 28 tys. przeznaczone zostanie dla Muzeum Historii Polski. 12 tys. metrów kw. zajmie Muzeum Wojska Polskiego.
- Powstanie park muzealny w warszawskiej Cytadeli - Muzeum Historii Polski, Muzeum Wojska Polskiego i dwa muzea, które już w tej chwili istnieją, Muzeum Katyńskie i Muzeum X Pawilonu. To będzie przestrzeń otwarta dla warszawiaków, dla całego społeczeństwa. Mamy nadzieję, że przyciągnie liczne wycieczki, turystów z całej Polski. Będzie to bardzo przyjazna przestrzeń; przestrzeń zielona, parking będzie schowany pod ziemią, będą także przestrzenie wystawiennicze pod gołym niebem czy wiatami. :!:
I na to ostatnie słowo kładę akcent szczególny :lol: :mrgreen: :shock: ;o) :D :P :P :P Kilka osób wie dlaczego :idea: :idea:
Obrazek
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2547
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Reklama

Re: Będzie Muzeum Historii Polski i Muzeum WP !

Postprzez waran » sobota, 30 stycznia 2016, 21:13

Z tym otwieraniem muzeum to niech trochę poczekają, pisiory zmieniają właśnie historię. :-/
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Będzie Muzeum Historii Polski i Muzeum WP !

Postprzez radoslaw6363 » sobota, 30 stycznia 2016, 21:20

waran napisał(a):Z tym otwieraniem muzeum to niech trochę poczekają, pisiory zmieniają właśnie historię. :-/

Każda ! Władza tworzy swoją wersję wszechświata !
Waran zachowaj proszę swoje sympatie polityczne dla siebie i przejdź się do muzeum ,,Polin'' tam znajdziesz być może minioną wersję historii Polski , za poprzedniej władzy ona miała priorytet i koszt 320 mln. zł. !
https://pl.wikipedia.org/wiki/Muzeum_Hi ... w_Polskich
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2547
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Będzie Muzeum Historii Polski i Muzeum WP !

Postprzez cooper69 » sobota, 30 stycznia 2016, 21:42

radoslaw6363 napisał(a):
waran napisał(a):Z tym otwieraniem muzeum to niech trochę poczekają, pisiory zmieniają właśnie historię. :-/

Każda ! Władza tworzy swoją wersję wszechświata !
Waran zachowaj proszę swoje sympatie polityczne dla siebie i przejdź się do muzeum ,,Polin'' tam znajdziesz być może minioną wersję historii Polski , za poprzedniej władzy ona miała priorytet i koszt 320 mln. zł. !
https://pl.wikipedia.org/wiki/Muzeum_Hi ... w_Polskich


Tylko, że sam w pierwszym wpisie uderzasz w politykę...
A muzeum żydów to z tego co się orientuję sami finansowali tak samo jak w Berlinie.

Więc jak chcesz napisać taką informację to neutralnie politycznie bo zaraz niepotrzebny flejm będzie.

PS. I nie myl patriotyzmu z manipulacją faktami historycznymi na swoją korzyść. Bo te całe "zamieszanie" wywołał 83 lata temu pewien niespełniony malarz używając tych samych metod.
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 866
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 11:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Będzie Muzeum Historii Polski i Muzeum WP !

Postprzez ESP » sobota, 30 stycznia 2016, 21:51

Kolejne Muzeum?
Za dużo kasy mamy czy co?
W tego co wiem jedno Muzeum WP już w Warszawie jest... :roll:

I tak jak koledzy napisali, sam pierwszy w nuty polityczne uderzyłeś. :-/
Obrazek
Avatar użytkownika
ESP
 
Posty: 113
Dołączył(a): niedziela, 22 listopada 2015, 19:59

Re: Będzie Muzeum Historii Polski i Muzeum WP !

Postprzez cooper69 » sobota, 30 stycznia 2016, 22:01

Chciałbym tylko przypomnieć, że nie samą Wawą Polska żyje.
W Gdańsku właśnie buduje się Muzeum II Wojny Światowej i jest już bliżej niż dale do końca.
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 866
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 11:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Będzie Muzeum Historii Polski i Muzeum WP !

Postprzez imek46 » poniedziałek, 1 lutego 2016, 12:13

Ja też tego nie rozumiem. O ile wiem to już jest w Warszawie Muzeum Wojska Polskiego to po co budować drugie.
Pozdrawiam I.Z.
imek46
 
Posty: 923
Dołączył(a): piątek, 28 września 2007, 11:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Będzie Muzeum Historii Polski i Muzeum WP !

Postprzez japaw » poniedziałek, 1 lutego 2016, 12:19

imek46 napisał(a):Ja też tego nie rozumiem. O ile wiem to już jest w Warszawie Muzeum Wojska Polskiego to po co budować drugie.

Bo jest kątem w MUZEUM NARODOWYM i dusi się od 60 lat
japaw
 
Posty: 126
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Będzie Muzeum Historii Polski i Muzeum WP !

Postprzez imek46 » poniedziałek, 1 lutego 2016, 12:23

japaw napisał(a):
imek46 napisał(a):Ja też tego nie rozumiem. O ile wiem to już jest w Warszawie Muzeum Wojska Polskiego to po co budować drugie.

Bo jest kątem w MUZEUM NARODOWYM i dusi się od 60 lat


to nawet fajny kąt jest nie powiem. Do tej pory nikomu to nie przeszkadzało. I fajny dojazd był, bo to praktycznie w centrum..
Pozdrawiam I.Z.
imek46
 
Posty: 923
Dołączył(a): piątek, 28 września 2007, 11:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Będzie Muzeum Historii Polski i Muzeum WP !

Postprzez Moses » poniedziałek, 1 lutego 2016, 13:00

W Warszawie mamy Muzeum Wojska Polskiego i Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej więc nie wiem Radosławie z jakiego powodu te peany bijesz, bo PISiory coś zrobili? Hehe walnęli zasłonę dymną, a 500+ na dziecko, i darmowych leków dla emerytów nie ma :mrgreen:

Oczywiście, mój post nie ma mieć wydźwięku politycznego, proszę więc o rzeczową dyskusję bez podtekstu politycznego.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 1 lutego 2016, 13:49 przez Moses, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2012, 01:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Będzie Muzeum Historii Polski i Muzeum WP !

Postprzez waran » poniedziałek, 1 lutego 2016, 13:46

Są-jedno opakowanie witaminy C na miesiąc :roll:
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Będzie Muzeum Historii Polski i Muzeum WP !

Postprzez Arcturus » poniedziałek, 1 lutego 2016, 13:52

Nadużywanie leków prowadzi do wielu niebezpiecznych skutków ubocznych! A pomnik czy muzeum jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziły.
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2079
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: Będzie Muzeum Historii Polski i Muzeum WP !

Postprzez ESP » poniedziałek, 1 lutego 2016, 13:58

Arcturus napisał(a):A pomnik czy muzeum jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziły.


Jakbyśmy mieli w nadmiarze gotówki to tak, ale ja tam wolałbym wygodniejszą wylotówkę, dłuższą drugą linię metra czy nowy most zamiast kolejnego pomnika czy muzeum.
Obrazek
Avatar użytkownika
ESP
 
Posty: 113
Dołączył(a): niedziela, 22 listopada 2015, 19:59

Re: Będzie Muzeum Historii Polski i Muzeum WP !

Postprzez Arcturus » poniedziałek, 1 lutego 2016, 14:11

ESP napisał(a):
Arcturus napisał(a):A pomnik czy muzeum jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziły.


Jakbyśmy mieli w nadmiarze gotówki to tak, ale ja tam wolałbym wygodniejszą wylotówkę, dłuższą drugą linię metra czy nowy most zamiast kolejnego pomnika czy muzeum.

My sobie tu tylko żartujemy, i taka była wymowa mojego posta, a cytując to zdanie w oderwaniu od poprzedniego Kolega odwrócił chyba sens mojego wpisu. To dla mnie najlepsza nauczka, że najlepiej jednak nic nie pisać w takich tematach, bo można być opacznie zrozumianym.
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2079
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: Będzie Muzeum Historii Polski i Muzeum WP !

Postprzez pavlo » poniedziałek, 1 lutego 2016, 14:57

radoslaw6363 napisał(a):Zmieniła się władza i priorytety ;o)


Chyba za dużo propagandy ostatnio oglądasz :D

"Muzeum Historii Polski zostanie otwarte jesienią 2018 r. na terenie Cytadeli Warszawskiej, a jego budowa zostanie sfinansowana z budżetu państwa - ustalono na środowym spotkaniu premier Ewy Kopacz z przedstawicielami muzeum. Pierwotnie placówka miała powstać nad Łazienkowską w okolicy placu na Rozdrożu."

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 62445.html
pavlo
 
Posty: 59
Dołączył(a): środa, 27 lipca 2011, 20:11

Następna strona

Powrót do Imprezy - relacje - spotkania - muzea

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości