63 dni.

Nasze wrażenia, relacje z różnych imprez, zawodów, spotkań oraz wizyt w muzeach.

63 dni.

Postprzez P11c » sobota, 16 lipca 2016, 23:42

Powstał szalony pomysł. Chcę zorganizować Festiwal Historyczny w Dobczycach. Ani miejsce ani czas nie jest odpowiedni. Miejsce to małe galicyjskie miasteczko koło Krakowa. Ale czemu nie, czasem w dużym mieście jest prościej ale własnie w do takiego miasteczka przyjadą ci co są naprawdę zainteresowani. Będą to zarówno pasjonaci, jak i badacze. Będą niespotykane zbiory i ciekawe ekspozycje.
Nie będzie tematu przewodniego, poza jednym, że wszystko ma swój początek, ze ma swoją historię. Wszystko jedno czy to jest DWS czy historia radia albo historia czekolady, a może historia druku lub naszych korzeni.
Zapraszam wszystkich pozytywnie zakręconych do wystawiania, do opowiedzenia swojej historii.
Zapewniam miejsce oraz przychylność władz, Kontakt na priv.
Pozdrawiam
Jacek
P11c
 
Posty: 667
Dołączył(a): środa, 14 maja 2014, 23:07

Reklama

Re: 63 dni.

Postprzez Seweryn » niedziela, 17 lipca 2016, 13:31

Zadzwoń do Darka Kwietnia będzie opowiadał bez przerwy ;)
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2078
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:05
Lokalizacja: Ustroń

Re: 63 dni.

Postprzez P11c » niedziela, 17 lipca 2016, 15:56

Impreza tak czy siak się odbędzie, kwestia tylko jej wielkości.
1. hiwis , jak masz więcej takich medali to serdecznie zapraszam, w końcu masz blisko a ORMO i inne służby to też fragment naszej historii o której niedługo młodzi nie będą zupełnie nic wiedzieć. Koszt dla ciebie niewielki a czasami warto się pochwalić tym co się ma.
2. Na pewno będą wydawnictwa historyczne ze specjalną zniżką. Wydawnictwa Napoleon V
3. Będzie dwie prelekcje Pana Mariusza Borowiaka, jedna o najnowszej książce Pancerniki na Morzu Pińskim, będzie to premiera książki , oraz druga o wydobywaniu dzwonu okrętowego z ORP Kujawiak na Macie wraz z projekcją filmową w jakości HD. Możliwość uzyskania autografu autora z dedykacją.
4. Będzie prezentacja makiety kolejowej przedstawiająca obronę Jordanowa i walki PP Pierwszy Marszałek. Całość opowiadana przez Przewodnika Beskidzkiego, pasjonata historii.
5. Będzie opowieść o odbiciu Prawdzica w Dobczycach. Bardzo mało znana historia o szalenie efektownej akcji AK, akcja godna dobrego filmu przygodowego. Będą zdjęcia i pamiątki oraz czynię starania o zezwolenia na pokaz filmów partyzanckich. Prawdopodobnie jedne tego typu filmy w Polsce.
6. Będzie wystawa starych pocztówek, począwszy od IWŚ , łącznie z pierwszymi pocztówkami na świecie i arcyciekawa opowieść o historii pocztówek. Dostępna ilość jest ogromna i unikatowa
7. Będzie wystawa starych odbiorników radiowych i gramofonów.
8. Będą pamiątki po polskim wrześniu. Hełmy, granaty, odznaki, bagnety
9. Opowieść o Dobczycach wraz z prezentacją monumentalnej monografii przez jej autora

To wszystko już mam, a czynię starania o więcej, min
- pokaz filmu Zapomniana Flotylla ( czekam na zgodę z Filmoteki Narodowej na darmową prezentację )
- wystawa zbiorów z muzeum MW z Gdyni ( już obiecana ale nie potwierdzona )
- wystawa zbiorów Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą *( już raz była u mnie, chcę ją ponownie ściągnąć )
- pokaz starych samochodów , taki mały zlot
- grupy rekonstrukcyjne min staram sie aby przyjechała grupa z Mińska o nazwie :"Białorusini w Wojsku Polskim "
- wystawa starych zabawek, fragment potężnej kolekcji
- Tematyczny konkurs modelarski. Zależy mi na tym aby poszczególni modelarze opowiedzieli jakąś historie swoimi modelami
- stoisko modelarskie

To te prawdopodobne wydażenia, a czynię jeszcze starania o inne punkty programu, których nie chce zapeszać.

Ale nawet jeśli mi się nie uda to i tak zrobię to z tymi punktami które są pewne i wymieniłem je na początku. Jeśli jestem chory to nie szkodzi. Mogę chorować dalej. Jak ktoś chce pomóc albo się samemu wystawić to zapraszam serdecznie.
Natomiast naśmiewanie się uważam za nie na miejscu
Jacek
PS.
To mały fragment poprzedniej wystawy tematycznej na temat FP
Obrazek
Obrazek
A to są ci Białorusini, jest ich 5, potrzeba na ich przyjazd 3 tys. zł Na noclegi i przejazdy. Ideałem by było jakby się ktoś podjął zbiórki, np na jakimś portalu oraz kontaktował się z nimi bezpośrednio, czyli zajął się bezpośrednio organizacją tego przyjazdu. Nie jest to duża kwota wiec komuś się uda jeśli będzie tylko chciał. A historia którą chcą opowiedzieć jest na pewno tego warta.
Obrazek
Obrazek
P11c
 
Posty: 667
Dołączył(a): środa, 14 maja 2014, 23:07

Re: 63 dni.

Postprzez P11c » niedziela, 17 lipca 2016, 16:33

To przyjedź i opowiedz to :)
Nie przejmuję się za bardzo tym co inni uważają, chciałbym naprawdę zrobić sporą imprezę.
Otworzyłem ten wątek bo oczekuję waszej pomocy, zwłaszcza w organizacji wystawy modelarskiej. Mam do dyspozycji duża salę gimnastyczną i chciałbym na niej poustawiać modele, ale nie tak jak to ma miejsce w zwykłym konkursie których jest sporo w Polsce. To nie ma być konkurs jakości modeli ustawionych wg. poszczególnych kategorii.
To mają być np.
- niemieckie czołgi ale w jakimś porządku , powiedzmy same najnowsze, albo poglądowo jak rozwijała sie konstrukcja
- może to być też scenka, makieta opowiadająca o jakiejś bitwie
- ale równie dobrze moga to być okręty czy samoloty albo okręty i czołgi opowiadające o D-Day
- Ktoś inny może mieć figurki żołnierzy z bitew napoleońskich
- a jeszcze inny całą kolekcje pojazdów PRL-u

Ważne jest aby poszczególny temat był w jednej skali , może go prezentować jeden modelarz albo jakaś grupa. Sama dowolność tematów jest nieograniczona. Ja zaś postaram sie o jakąś nagrodę finansową. Przy okazji może być fajna zabawa
P11c
 
Posty: 667
Dołączył(a): środa, 14 maja 2014, 23:07

Re: 63 dni.

Postprzez P11c » niedziela, 17 lipca 2016, 19:30

Właśnie doszedł mi nowy wystawca. Duża kolekcja odznak WP, głównie spadochroniarskich, do tego cała historia spadochroniarstwa polskiego, zdjęcia, dokumenty itp.
P11c
 
Posty: 667
Dołączył(a): środa, 14 maja 2014, 23:07

Re: 63 dni.

Postprzez P11c » środa, 20 lipca 2016, 22:45

Kolejna atrakcja. Grupa rekonstrukcyjna żołnierze września 39. min z armata ppanc Bofors 36 .
P11c
 
Posty: 667
Dołączył(a): środa, 14 maja 2014, 23:07


Powrót do Imprezy - relacje - spotkania - muzea

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości