Muzeum Kbely

Nasze wrażenia, relacje z różnych imprez, zawodów, spotkań oraz wizyt w muzeach.

Muzeum Kbely

Postprzez Mac Eyka » piątek, 26 sierpnia 2016, 12:39

Za mniej więcej półtora tygodnia mam w planach odwiedzenie muzeum w Pradze Kbely. Dzięki internetowi mam możliwość pooglądania sobie okolic tego muzeum. Ale nigdzie nie widać za bardzo żadnego miejsca umożliwiającego pozostawienie samochodu. Jakiegoś parkingu. Przed wejściem do muzeum stoi złowrogi znak zakazu ruchu. Ma ktoś z was doświadczenie z odwiedzinami w tym muzeum? Nie chciałbym zostawiać samochodu gdzieś tam. Bo bracia Czesi tak nas kochają że mógłbym go później szukać na parkingu policyjnym.

Dodatkowo chciałbym też zwiedzić nieco centrum miasta. Niedaleko muzeum znalazłem stację metra letnany przy której znajduje się parking P&R.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3050
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Reklama

Re: Muzeum Kbely

Postprzez japaw » piątek, 26 sierpnia 2016, 12:47

Parking dla odwiedzających muzeum jest jakieś 100m dalej (jadąc od Pragi), po przeciwnej stronie ulicy jak muzeum i chyba jest nawet tak oznaczony(stan z 2010r).
japaw
 
Posty: 126
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzeum Kbely

Postprzez Mac Eyka » piątek, 26 sierpnia 2016, 14:42

Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3050
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Muzeum Kbely

Postprzez Sudus » piątek, 26 sierpnia 2016, 15:05

Witam !
Byłem w tym muzeum w zeszłym roku, ale jechałem autobusem.Przystanek jest prawie przy bramie muzealnej. Parkingu nie widziałem. Z resztą wtedy były jakieś roboty i był ruch wahadłowy. Metro dojeżdza do Portu Lotniczego ale z tamtąd jest spory kawałek.Komunikacja w Pradze działa sprawnie zwłaszcza metro, którym można dojechać praktycznie do centrum miasta i w pobliże sklepu modelarskiego :)

https://www.google.pl/maps/search/Mysl% ... 6656?hl=pl

Ja do do centrum miasta nie pchałbym się samochodem :)
Pozdrawiam
Piotr
Sudus
 
Posty: 83
Dołączył(a): piątek, 17 lipca 2009, 22:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Muzeum Kbely

Postprzez japaw » piątek, 26 sierpnia 2016, 15:14

Tak, to ta brama, a teren wysoce poprzemysłowy i zaniedbany.
japaw
 
Posty: 126
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzeum Kbely

Postprzez dewertus » sobota, 27 sierpnia 2016, 00:32

Maciuś,
Ja tam jechałem komunikacją miejską (dwa autobusy) i zajeło mi to jakieś 30- 40 min w weekend. Polecam ten sposób dojazdu. W centrum (no prawie) masz jeszcze muzeum wojska "czeskiego"

Obowiązkowo bierz statyw i szeroki kąt - w hangarach ciemno jak w du...ie u afroamerykanina a eksponaty stoją i wiszą niemal jeden na drugim ( bardziej naćkane jak w ML w Krakowie). Gdyby trafiło Ci się wracać dołem nach Ostrawa to po drodze warto zboczyc z autostrady w miejscowości Wyszków - na płaskowyżu równolegle do autostrady jest lotnisko a na jego terenie muzeum z rurami wszelkiej maści co latały w czasach CSR .
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzeum Kbely

Postprzez Seweryn » sobota, 27 sierpnia 2016, 20:04

Polecam zaparkować samochód na cały dzień i wykupić bilet na metro na cały dzionek, zwiedzisz co chcesz, metro dowozi praktycznie wszędzie.
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2078
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:05
Lokalizacja: Ustroń


Powrót do Imprezy - relacje - spotkania - muzea

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości