Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie !

Nasze wrażenia, relacje z różnych imprez, zawodów, spotkań oraz wizyt w muzeach.

Re: Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie !

Postprzez cooper69 » niedziela, 5 maja 2019, 07:38

Mac Eyka napisał(a):
radoslaw6363 napisał(a):W normalnych krajach ,zabytkami zajmują się muzea :) Wojsko posiada sprzęt nowoczesny


RAF do dnia dzisiejszego ma na stanie kilka Spitfire.

A okrętem flagowym Royal Navy jest HMS Victory.


Trafiony!

Zatopiony :lol: :lol: :lol:
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 862
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 10:47
Lokalizacja: Gdańsk

Reklama

Re: Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie !

Postprzez radoslaw6363 » niedziela, 5 maja 2019, 15:49

Kiedy czytam komentarze wiem już dlaczego samoloty w Krakowie niszczeją ;o) Spore grono osób taki stan akceptuje i jest im absolutnie obojętne to czy ich wnuki będą miały co w Krakowie oglądać czy nie :cry:
Muzeum lotnictwa to taki współczesny Miś ,na razie 50 osób żyje z pracy na etatach w muzeum.
Nikt nie wie po co istnieje to muzeum ,więc nie ma obawy że ktoś zapyta .To muzeum na skalę naszych możliwości. Wiecie co my robimy tym muzeum ?
My otwieramy oczy niedowiarkom, to muzeum to instytucja społeczna działająca w oparciu o szereg instytucji, eksponaty zgniją sobie na wolnym powietrzu, a za jakiś czas zrobi się protokół zniszczenia, prawdziwe pieniądze zarabia się na drogich słomianych inwestycjach :lol:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=a4pgA2zyATw[/youtube]
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie !

Postprzez krzy65siek » niedziela, 5 maja 2019, 18:08

Ale przecież ludzie Ci tłumaczą, że muzeum wydaje gigantyczne środki na konserwację zabytków. Tylko może nie tych, które Ty uważasz za cenne.

Pozdrawiam
Krzysiek
krzy65siek
 
Posty: 188
Dołączył(a): niedziela, 6 października 2013, 12:52

Re: Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie !

Postprzez KR77 » niedziela, 5 maja 2019, 20:12

To dopiero jest muzeum! I jakie eksponaty :mrgreen:

Obrazek
Avatar użytkownika
KR77
 
Posty: 1377
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2016, 14:07

Re: Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie !

Postprzez xmen » czwartek, 2 lipca 2020, 13:29

Dzisiaj odwiedziłem to muzeum i tak jak w zeszłym roku w Dęblinie doszedłem do wniosku że żadne nowe hangary czy hale wystawowe nie będą potrzebne.Za dziesięć lat nie będzie co w nich postawić.Wszystko się rozleci łącznie z samolotami otrzymanymi z innych krajów NATO.Podpisze się protokół zniszczenia i sprawa będzie załatwiona.Nie ma co ukrywać że teren muzeum to atrakcyjna działka w dobrej lokalizacji i miasto chętnie by przytuliło kasę że sprzedaży zamiast wydawać na utrzymanie działalności.
Wiem że utrzymanie na pewno kosztuje i to nie mało ale chyba napompowanie kół to nie jest jakiś kosmiczny koszt.
To że ,"gniją" samoloty produkcji radzieckiej to jeszcze mogę zrozumieć biorąc pod uwagę stosunek obecnej władzy do tego ale samoloty z krajów NATO wyglądają tak samo źle.
Może gdyby muzeum było własnością KK środki by się znalazły.
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1138
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 10:02

Re: Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie !

Postprzez Rafal » sobota, 4 lipca 2020, 00:03

MWP w W-wie wygląda tak samo. ML w Bukareszcie - widziałem - tak samo. Muzeum w Kbely - to co stoi poza hangarem - to samo. W Dęblinie - tak samo.
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1275
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:09

Re: Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie !

Postprzez xmen » sobota, 4 lipca 2020, 05:44

Rafal napisał(a):MWP w W-wie wygląda tak samo. ML w Bukareszcie - widziałem - tak samo. Muzeum w Kbely - to co stoi poza hangarem - to samo. W Dęblinie - tak samo.
.
Wniosek nasuwa się jeden .Zostawić co cenniejsze eksponaty i na tym się skupić a reszta do huty.Bo to że gdzie indziej wygląda tak samo jest jakimś usprawiedliwieniem?
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1138
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 10:02

Re: Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie !

Postprzez krzy65siek » sobota, 4 lipca 2020, 08:20

Historia konserwacji zabytków uczy, że kiedyś będzie więcej kasy i starczy na konserwację wszystkiego.

Pozdrawiam
Krzysiek
krzy65siek
 
Posty: 188
Dołączył(a): niedziela, 6 października 2013, 12:52

Re: Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie !

Postprzez xmen » sobota, 4 lipca 2020, 08:34

krzy65siek napisał(a):Historia konserwacji zabytków uczy, że kiedyś będzie więcej kasy i starczy na konserwację wszystkiego.

Pozdrawiam
Krzysiek

Może masz rację ale podejrzewam że nie będzie co konserwować.Tak jak napisałem wcześniej jest to atrakcyjna działka w mieście i nie jeden chętnie położył by na niej łapę a ile by kasy wpłynęło do miejskiego budżetu.No i kłopot z głowy.
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1138
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 10:02

Re: Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie !

Postprzez Kuba P. » sobota, 4 lipca 2020, 09:50

Rafal napisał(a):MWP w W-wie wygląda tak samo. ML w Bukareszcie - widziałem - tak samo. Muzeum w Kbely - to co stoi poza hangarem - to samo. W Dęblinie - tak samo.


Panowie zajrzyjcie na Gatow. Co stoi na zewnątrz wygląda też jak w Krakowie. Nie mówię już o Hatzerim, gdzie mega unikalne izraelskie sprzęty wyglądają mocno gorzej niż to co jest widoczne w Krakowie. A kapitał czy w Niemczech czy Izraelu jest nieporównywalnie większy.
Po prostu, co stoi na dworze (lub polu, bo to Kraków :) ) musi tak wyglądać i nie ma bata.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie !

Postprzez xmen » sobota, 4 lipca 2020, 10:41

Mimo wszystko szkoda. :(
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1138
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 10:02

Re: Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie !

Postprzez P11c » czwartek, 9 lipca 2020, 17:37

Witam, Co do Canta to zapraszam w weekend na wystawę którą zrobiłem w MLP w Krakowie.
Jest tam wyjaśnionych kilka kwestii.
Model CANTA z Italeri tez tam stoi, ma wiele braków i tonę szpachli.
1. Polski CANT miął inny silnik niż seryjne
2. miał inne okienko tylne ( na moim modelu tego nie uwzględniłem ze względu na brak czasu )
3. Spitfire z Krakowa leci na Węgry

Pozdrawiam Jacek
P11c
 
Posty: 667
Dołączył(a): środa, 14 maja 2014, 22:07

Poprzednia strona

Powrót do Imprezy - relacje - spotkania - muzea

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości