V Poland Model Show MPM Bielsko-Biała 05 - 06 IX 2020

Nasze wrażenia, relacje z różnych imprez, zawodów, spotkań oraz wizyt w muzeach.

V Poland Model Show MPM Bielsko-Biała 05 - 06 IX 2020

Postprzez tombie » niedziela, 6 października 2019, 10:05

Witajcie kochani – to już po raz piąty zapraszam Was na imprezę modelarską do Bielska Białej. Pięć lat temu między innymi z mojej inicjatywy do nazwy został dołączony przymiotnik ‘międzynarodowy’ – nie ukrywam wówczas naraziłem się na śmiech i drwiny niektórych środowisk ale nie poddałem się, cel był jeden – stworzyć w Polsce prawdziwy międzynarodowy festiwal z dużą ilością gości z zagranicy – na poprzedniej edycji odwiedziły nas dwa kluby z Serbii, Finowie, modelarze z Litwy Łotwy i Estonii oraz Rosji – było bardzo dużo Czechów oraz Słowaków – pomimo konkurencyjnego Edaya– po raz pierwszy odwiedzili nas Węgrzy oraz Włosi. To co mogę obiecać to to że rozwijał będę festiwal uwzględniając Wasze uwagi oraz, to że z roku na rok będzie on jeszcze bardziej międzynarodowy abyście mogli cieszyć się szeroką konkurencją a na stołach były modele, których do tej pory nie oglądaliście. Od przyszłego roku warsztaty oraz pokazy technik modelarskich zyskają również charakter międzynarodowy – z czterech pokazów dwa mają poprowadzić międzynarodowe sławy. Zapraszam Was serdecznie – warto zanotować w kalendarzu.


Obrazek

Obrazek

Obrazek
-------------------------------------
Emet Brown czyli Tomasz Bień


Obecnie w budowie:
P-51D Mustang 1:48 Airfix - relacja jest prowadzona na mojej stronie facebookowej P-51D Mustang 1:48 Airfix_2017 - @EmetBrownRecenzja


Obrazek
Avatar użytkownika
tombie
 
Posty: 378
Dołączył(a): środa, 29 września 2010, 10:41
Lokalizacja: Lipowa k/Żywca

Reklama

Re: V Poland Model Show MPM Bielsko-Biała 05 - 06 IX 2020

Postprzez tombie » poniedziałek, 7 października 2019, 22:38

Nagroda się przyjęła - mamy trzy edycje za sobą - z pewnością jest to element wzbudzający sporo emocji a przede wszystkim motywujący modelarzy do udziału w konkursie - tegoroczna edycja zebrała w klasie motor sport 41 modeli wystawionych przez 17 modelarzy z 5 Państw - zaznaczę że we wszystkich klasach motoryzacyjnych na minionej edycji mieliśmy rekordową liczbę 153 modeli - zapraszam serdecznie do fantastycznej i emocjonującej rywalizacji.

Obrazek
-------------------------------------
Emet Brown czyli Tomasz Bień


Obecnie w budowie:
P-51D Mustang 1:48 Airfix - relacja jest prowadzona na mojej stronie facebookowej P-51D Mustang 1:48 Airfix_2017 - @EmetBrownRecenzja


Obrazek
Avatar użytkownika
tombie
 
Posty: 378
Dołączył(a): środa, 29 września 2010, 10:41
Lokalizacja: Lipowa k/Żywca

Re: V Poland Model Show MPM Bielsko-Biała 05 - 06 IX 2020

Postprzez Marcin_Matejko » wtorek, 8 października 2019, 07:12

Byłem w tym roku po raz pierwszy, trzeba przyznać impreza bardzo fajna, podobało mi się :D Modeli na wystawie ogrom, więc było nieco ciasno, ale widać że nowa hala będzie znacznie lepsza. Impreza się rozwija, widać ogromne zaangażowanie organizatorów co bardzo się chwali :D Wypadało by też przyjechać za rok, ale niestety zaproponowany nowy termin koliduje z naszą świdnicką imprezą organizowaną przez nas od wielu, wielu lat na początku września :cry: No cóż rok jest zbyt krótki aby naleźć miejsce dla siebie, my wille lat temu przenieśliśmy imprezę na wrzesień bo w maju było wtedy kilka imprez modelarskich a nie chcieliśmy zagęszczać kalendarza tak aby modelarz nie musiał stawiać przed dylematem. Wtedy jednak nie było tyle imprez modelarskich w Polsce co teraz. Argumenty Emeta rozumiem ale ogólnie wyszło to słabo :roll:
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1335
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 21:56
Lokalizacja: Świdnica

Re: V Poland Model Show MPM Bielsko-Biała 05 - 06 IX 2020

Postprzez waran » wtorek, 8 października 2019, 10:28

Oj to słabo ,ekipa IPMS SILESIA,a przynajmniej wielbiciele szmatopłatów zarezerwowali sobie imprezę w Świdnicy. Szkoda . :-/
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 07:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: V Poland Model Show MPM Bielsko-Biała 05 - 06 IX 2020

Postprzez tombie » środa, 9 października 2019, 15:50

Marcin_Matejko napisał(a):B... Argumenty Emeta rozumiem ale ogólnie wyszło to słabo :roll:


wyszło to bardzo słabo - ubolewamy nad tym aczkolwiek tak jak powtarzałem wielokrotnie termin, w którym kolidujemy jest wyznaczony przez 'miasto' i nie mamy możliwości go negocjować - aby otrzymać od miasta obiekt o którym pisze powyżej Urząd Miejski - usunął jedna z imprez która się tam odbywa a miała najmniejszą odwiedzalność widzów z miasta - czyli generalnie terminu we wrześniu nie było. Hala w październiku nie jest juz udostępniana na imprezy tego typu tylko dla sportowców czyli terminu też nie było

Nikt od nas z klubu świadomie by tego terminu nie ustalił aby kolidować ze świdnickim festiwalem, poza tym w tym terminie była również wystawa w Jaworznie i w Łasku i obie te imprezy zareagowały na naszą prośbę i zmieniły terminy - Łask będzie w drugim weekendzie a Jaworzno zamienia się z nami na ostatni weekend września, ponieważ decyzja urzędników nas nie do końca ucieszyła wcześniej zakomunikowaliśmy to wszystkim organizatorom kolidujących wystaw.
-------------------------------------
Emet Brown czyli Tomasz Bień


Obecnie w budowie:
P-51D Mustang 1:48 Airfix - relacja jest prowadzona na mojej stronie facebookowej P-51D Mustang 1:48 Airfix_2017 - @EmetBrownRecenzja


Obrazek
Avatar użytkownika
tombie
 
Posty: 378
Dołączył(a): środa, 29 września 2010, 10:41
Lokalizacja: Lipowa k/Żywca

Re: V Poland Model Show MPM Bielsko-Biała 05 - 06 IX 2020

Postprzez Marcin_Matejko » czwartek, 10 października 2019, 08:50

OK Tomek, rozumiemy sytuacje, jednak za dwa lata wynegocjuj sobie inny termin :P
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1335
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 21:56
Lokalizacja: Świdnica

Re: V Poland Model Show MPM Bielsko-Biała 05 - 06 IX 2020

Postprzez tombie » czwartek, 10 października 2019, 11:33

Marcin_Matejko napisał(a):OK Tomek, rozumiemy sytuacje, jednak za dwa lata wynegocjuj sobie inny termin :P


całym sercem byśmy tak zrobili jako BSM ale dostaliśmy ten termin na stałe od miasta, 2,3 i 4 weekend zajmują imprezy starsze stażem i niestety niesamowicie dochodowe w tym największe w Europie targii energetyczne - jeśli będziemy kontynuować imprezę w tym docelowym obiekcie to ma to być pierwszy weekend września na stałe - chyba że stwierdzimy że nie mamy wystarczającego zaplecza na utrzymanie imprezy w tym obiekcie (30 tyś zł/ weekend) wszytsko zależy od wsparcia samorządów bo Oni z jednej strony chcą aby impreza była niebiletowana a z drugiej nie bardzo sa skłonni do odstąpienia od ustawowej ceny :( no cóż pozostaje nam liczyć że może los nam coś podsunie - nawet mi przyszło do głowy Bienale na zakładkę z wami - ale to na razie chyba z tego powodu że jeszcze nie odreagowałem ani nie wypocząłem po tej kumulacji jaka nam się trafiła
-------------------------------------
Emet Brown czyli Tomasz Bień


Obecnie w budowie:
P-51D Mustang 1:48 Airfix - relacja jest prowadzona na mojej stronie facebookowej P-51D Mustang 1:48 Airfix_2017 - @EmetBrownRecenzja


Obrazek
Avatar użytkownika
tombie
 
Posty: 378
Dołączył(a): środa, 29 września 2010, 10:41
Lokalizacja: Lipowa k/Żywca

Re: V Poland Model Show MPM Bielsko-Biała 05 - 06 IX 2020

Postprzez donalyah00 » piątek, 11 października 2019, 08:03

tombie napisał(a):[... nawet mi przyszło do głowy Bienale na zakładkę z wami...

A może faktycznie jest to pomysł? Często słyszy się, że ekipa z miasta A nie przyjechała do miasta B pomimo, że odwrotna wizyta miała miejsce. Częstokroć brak rewizyty wynika ze zwykłych obowiązków rodzinnych/zawodowych - ciężko np. wybrać się z rodziną na urlop i zaliczyć w ciągu roku chociaż połowę imprez krajowych czy tych organizowanych u naszych sąsiadów. Ostatnimi czasy w naszym kraju wyrosło całkiem sporo ciekawych imprez i naprzemienna ich organizacja w trybie dwuletnim paradoksalnie mogłaby pomóc w utrzymaniu konkretnej frekwencji. Że o nowych modelach nie wspomnę - żeby nie być gołosłownym - jak się sprężę to mój proces wykonawczy zajmuje ok. 24-36 miesięcy właśnie... ;)
Pozdrawiam, Marek
--
La tête américaine.
Avatar użytkownika
donalyah00
 
Posty: 898
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2009, 13:54
Lokalizacja: WRO

Re: V Poland Model Show MPM Bielsko-Biała 05 - 06 IX 2020

Postprzez tombie » piątek, 11 października 2019, 15:29

donalyah00 napisał(a):
tombie napisał(a):...Często słyszy się, że ekipa z miasta A nie przyjechała do miasta B pomimo,....


i to jest główny problem - dwa duże kluby nie w stanie się odwiedzać - do tej pory też przez narzucanie terminów przez osoby z poza świata modelarskiego nie mogliśmy odwiedzać się z Grupą B - przeżyliśmy tak dwie edycje naszych imprez - no cóż Pola Chwały nie interesowało to czy w Bielsku Białej jest jakaś impreza czy nie - więc nawet nikt nie próbował kopać się z koniem - i oba kluby przyjęły to na klatę z ubolewaniem ale też niemocą. Zdaję sobie sprawę że załatwianie tego rok przed imprezami to dla niektórych kawał czasu ale dla nas organizatorów to tylko rok czasu. Wiem że IPMS Świdnica jest zobligowany do tego terminu poprzez pewne ustalenia 'z Generałem' a my z Prezydentem Miasta któremu się wydaje że i tak poszedł nam niesamowicie na rękę przydzielając nam ten termin i nie interesują go nasze kalendarze.
-------------------------------------
Emet Brown czyli Tomasz Bień


Obecnie w budowie:
P-51D Mustang 1:48 Airfix - relacja jest prowadzona na mojej stronie facebookowej P-51D Mustang 1:48 Airfix_2017 - @EmetBrownRecenzja


Obrazek
Avatar użytkownika
tombie
 
Posty: 378
Dołączył(a): środa, 29 września 2010, 10:41
Lokalizacja: Lipowa k/Żywca

Re: V Poland Model Show MPM Bielsko-Biała 05 - 06 IX 2020

Postprzez tombie » poniedziałek, 23 grudnia 2019, 17:55

Obrazek
-------------------------------------
Emet Brown czyli Tomasz Bień


Obecnie w budowie:
P-51D Mustang 1:48 Airfix - relacja jest prowadzona na mojej stronie facebookowej P-51D Mustang 1:48 Airfix_2017 - @EmetBrownRecenzja


Obrazek
Avatar użytkownika
tombie
 
Posty: 378
Dołączył(a): środa, 29 września 2010, 10:41
Lokalizacja: Lipowa k/Żywca

Re: V Poland Model Show MPM Bielsko-Biała 05 - 06 IX 2020

Postprzez tombie » wtorek, 4 lutego 2020, 15:36

Witajcie - zaczynamy akcję zbiórki 1% podatku na wystawę w BB - jeśli macie taką możliwość to pomóżcie - w tym roku jest to dla nas wyjątkowo istotne ze względu na wzrost kosztów dzierżawy obiektu
W celu przekazania 1% swojego podatku na rzecz naszego stowarzyszenia na właściwym zeznaniu rocznym (PIT-28, PIT-36, PIT-37) należy wpisać nr:

KRS: 0000587403

z dopiskiem BSM


wszystkie środki zostaną wydane zgodnie z celami statutowymi na dzierżawę obiektu oraz trofea w klasach mistrzowskich
Ostatnio edytowano środa, 8 lipca 2020, 05:59 przez tombie, łącznie edytowano 1 raz
-------------------------------------
Emet Brown czyli Tomasz Bień


Obecnie w budowie:
P-51D Mustang 1:48 Airfix - relacja jest prowadzona na mojej stronie facebookowej P-51D Mustang 1:48 Airfix_2017 - @EmetBrownRecenzja


Obrazek
Avatar użytkownika
tombie
 
Posty: 378
Dołączył(a): środa, 29 września 2010, 10:41
Lokalizacja: Lipowa k/Żywca

Re: V Poland Model Show MPM Bielsko-Biała 05 - 06 IX 2020

Postprzez tombie » sobota, 4 lipca 2020, 15:12

TEGOROCZNA EDYCJA MPM - ZOSTAŁA ODWOŁANA I PRZEŁOŻONA NA ROKU PRZYSZŁY W ANALOGICZNYM TERMINIE
-------------------------------------
Emet Brown czyli Tomasz Bień


Obecnie w budowie:
P-51D Mustang 1:48 Airfix - relacja jest prowadzona na mojej stronie facebookowej P-51D Mustang 1:48 Airfix_2017 - @EmetBrownRecenzja


Obrazek
Avatar użytkownika
tombie
 
Posty: 378
Dołączył(a): środa, 29 września 2010, 10:41
Lokalizacja: Lipowa k/Żywca


Powrót do Imprezy - relacje - spotkania - muzea

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości