Zerbe Air Sedan | Avis 1:48 BX48002

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Zerbe Air Sedan | Avis 1:48 BX48002

Postprzez lord_karton » niedziela, 1 stycznia 2023, 16:28

Mam nadzieję, że się nadaje:

Obrazek

Z dodatków niewidocznych na zdjęciu będzie jeszcze silnik od Eduarda drukowany dla Camela.
Gdyby kogoś interesował inbox to jest na forum za rogiem:
https://modelwork.pl/topic/48600-zerbe-air-sedan-avis-148-bx48002-inwentaryzacja/#comment-899982

Bardzo krótka historia tej konstrukcji:
https://encyclopediaofarkansas.net/entries/zerbe-air-sedan-3671/

Oryginał ma zadatki na styl "steampunk science fiction" i model też będzie nawiązywał do tej konwencji, bo trzeba wymyślić całe wnętrze ;o)
Czy coś z tego wyjdzie to się okaże :mrgreen:
Avatar użytkownika
lord_karton
 
Posty: 33
Dołączył(a): niedziela, 30 grudnia 2018, 12:17

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Zerbe Air Sedan | Avis 1:48 BX48002

Postprzez lord_karton » niedziela, 5 marca 2023, 15:35

Dzień dobry wszystkim.

W tym roku priorytetem jest sport, więc na modele zostaje bardzo niewiele czasu jednak coś się tu i ówdzie dzieje. Zamówiłem sobie kalki imitujące drewno i tak sobie na nie czekam od miesiąca. Może kiedyś dotrą ;o) W chwili wolnego czasu pomalowałem fotele. Pierwszy raz malowałem skórę i chyba nie wyszło najgorzej. Farby olejne to jest dobry kierunek w takich kolorowankach. Rozpocząłem też pracę nad silnikiem od Eduarda i szczerze muszę napisać, że jest trochę niedopracowany. Od strony płytki podtrzymującej wydruk na każdym cylindrze jest paskudna linia, bo całość jest wydrukowana na płasko (zoptymalizowano projekt do jak najszybszego wydruku kosztem jakości, a szkoda). Na silniku wymieniłem świece zapłonowe i gniazda popychaczy. Teraz trwają prace nad popychaczami właśnie. Część z miedzianymi rurami nie jest jeszcze przyklejona. Miedź to gold X-12 i na to tusz akrylowy w kolorze red earth (kilka cienkich warstw). Jak już to przykleję, to zrobię mały retusz. Skromne 3 zdjęcia z postępów:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
lord_karton
 
Posty: 33
Dołączył(a): niedziela, 30 grudnia 2018, 12:17

Re: Zerbe Air Sedan | Avis 1:48 BX48002

Postprzez Aleksander » niedziela, 5 marca 2023, 19:42

Skóra "jak żywa" ;o)
Obrazek
ObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7968
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Zerbe Air Sedan | Avis 1:48 BX48002

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 5 marca 2023, 20:47

Całe meble ogrodowe fajne
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9941
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zerbe Air Sedan | Avis 1:48 BX48002

Postprzez Albatros » niedziela, 5 marca 2023, 21:20

Skóra wyszła pięknie, mógłbyś opisać po kolei w jaki sposób uzyskałeś taki efekt?
Albatros
 
Posty: 71
Dołączył(a): piątek, 31 marca 2017, 10:42

Re: Zerbe Air Sedan | Avis 1:48 BX48002

Postprzez lord_karton » poniedziałek, 6 marca 2023, 10:29

Dzięki wszystkim za miłe słowa.

Malowanie mebli ogrodowych :mrgreen: rozpocząłem od umycia wydruków w wodzie z mydłem tak na wszelki wypadek. Następnie aerografem naniosłem randome tan MRP 394. Można użyć innego koloru i innego typu farby, bo nie ma to większego znaczenia. Tą konkretną farbę użyłem z czystego lenistwa, stała najbliżej i za jednym zamachem miałem podkład i kolor wikliny. Następnie tuszami akrylowymi postanowiłem zróżnicować odcienie skóry: red earth, row sienna i sepia. Ten krok nie jest zbyt widoczny, bo nałożyłem za mało tuszu (tusz można zastąpić farbą akrylową, ale można też pominąć ten krok). Następny krok to farby olejne burn umber i yellow ochre, 2 pędzelki i coś do rozcieńczania farb olejnych. Bardzo małe ilości farby o konsystencji, jaką ma prosto z tubki, nakładam na malowany element. Drugim pędzelkiem z dodatkiem rozcieńczalnika wygładzamy farbę, techniką o nazwie tapowanie (fachowcy od figurek mówią na to stippling). Nie należy się nastawiać na uzyskanie dobrego efektu za pierwszym razem. Kilka warstw da lepszy efekt. Wszystko zależy od doświadczenia. Zadrapania to po prostu zdrapana farba przy pomocy igły albo ostrza noża. W tym przypadku to tyle. Nie jest to jedyna metoda malowania skóry, ale ze względu na to, że fotel jest wiklinowy i chciałem malować od jasnych odcieni do ciemnych, tak to sobie wymyśliłem. Całość zainspirowana została tym filmikiem:
https://www.youtube.com/watch?v=bBP291DI2WU

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
lord_karton
 
Posty: 33
Dołączył(a): niedziela, 30 grudnia 2018, 12:17

Re: Zerbe Air Sedan | Avis 1:48 BX48002

Postprzez lord_karton » poniedziałek, 31 lipca 2023, 14:42

Uprzejmie proszę o przeniesienie wątku do "Lotnictwo-warsztat" co by można było kontynuować powolną budowę tego modelu. Dziękuję :mrgreen:
Avatar użytkownika
lord_karton
 
Posty: 33
Dołączył(a): niedziela, 30 grudnia 2018, 12:17


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Luxius i 36 gości