[W] Opel Blitz (Italeri, 1:35)

Re: [W] Opel Blitz (Italeri, 1:35)

Postprzez abtb » czwartek, 19 stycznia 2023, 15:25

_OldMan_ napisał(a):Tulejka dystansowa


Hola, hola. Może by tak zerknąć jak się łączy "bliźniaki" na tylnej osi :P
Wewnętrzne koło zakłada się na piastę tak samo jak przednie, natomiast zewnętrzne odwrotnie - wypukłością felgi do środka. Dzięki temu że koła stykają się wypukłościami felg to mamy "dystans" między oponami.

Obrazek

Obrazek
abtb

Zimna Wojna 1
 
Posty: 1262
Dołączył(a): poniedziałek, 3 grudnia 2018, 09:43
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Reklama

Re: [W] Opel Blitz (Italeri, 1:35)

Postprzez _OldMan_ » czwartek, 19 stycznia 2023, 15:32

Thalgonis napisał(a):Mówi :-) Tylko co, mam sobie sam toczyć takie tulejki na tokarce u zaprzyjaźnionego spawacza czy jak?

Utnij kawałek ramki, wklej pomiędzy koła i voila.
Tak przy okazji, przydałby się kawałek zdjęcia tych kół.
Avatar użytkownika
_OldMan_
 
Posty: 251
Dołączył(a): sobota, 31 sierpnia 2019, 19:52

Re: [W] Opel Blitz (Italeri, 1:35)

Postprzez abtb » czwartek, 19 stycznia 2023, 15:33

A przypadkiem te żywiczne koła nie są tylko w wersji "na przód"? :P
abtb

Zimna Wojna 1
 
Posty: 1262
Dołączył(a): poniedziałek, 3 grudnia 2018, 09:43
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: [W] Opel Blitz (Italeri, 1:35)

Postprzez Thalgonis » czwartek, 19 stycznia 2023, 16:02

_OldMan_ napisał(a):...
Tak przy okazji, przydałby się kawałek zdjęcia tych kół.


Racja!
Na mój chłopski rozum podział jest taki, jak rozpisałem na fotce. Dodam, że te cztery piasty na dole zdjęcia są mniejsze od otworów w kołpakach - przechodzą na wylot, nie mają się na czym oprzeć. Dlatego tu zgłupiałem... :?: :mrgreen:

Obrazek

PS. te przednie wg mnie mają z drugiej strony te „piasty”, które widać na dole...
Pozdrówka
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/

Obrazek Obrazek Obrazek
Thalgonis

Transport
 
Posty: 1396
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 17:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: [W] Opel Blitz (Italeri, 1:35)

Postprzez marder » czwartek, 19 stycznia 2023, 22:24

Maciek, zestaw Italeri jest mocno uproszczony, a Tobie zwyczajnie brakuje w tych kołach żywicznych czegoś, co w zestawie Italeri w przypadku wewnętrznych elementów felg (składają się z 2 części) zostało odlane w całości, a mianowicie bębnów hamulcowych. Żeby żywiczne koła dobrze siadły Ci na tych osiach, musisz dorobić od wewnątrz tarcze, na których oprze się felga i dzięki temu siądzie dobrze na osi.
Thalgonis napisał(a):... trzeba oponę do opony dokleić...

Nie oponę do opony, tylko bliźniaki felgami wypukłą częścią do siebie składasz i wówczas stworzy Ci się pomiędzy oponami naturalna przerwa.
Zobacz jak jest to rozwiązane w Dragonie, może Ci się rozjaśni 8-)

Obrazek
Reszta tu: https://www.mojehobby.pl/products/Germa ... Truck.html
Rafał B - Entuzjasta HIPS-u
marder
 
Posty: 648
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 20:44
Lokalizacja: Kraków

Re: [W] Opel Blitz (Italeri, 1:35)

Postprzez Thalgonis » czwartek, 19 stycznia 2023, 22:49

Dzięki marder :)
Też o tym pomyślałem i zacząłem przymierzać felgi z zestawu do „wnętrza” tych opon. Myślałem, że da się delikatnie zeszlifować wewnętrzny rant tej felgi aby weszła do opony od Panzearta, ale jednak jest spora różnica w średnicy: ta od italki ma 15,3 mm a ta żywiczna - 13,3 mm. Chyba starłbym grubość plastiku italki żeby móc wcisnąć jej częśc do opony żywicznej :mrgreen:

Myśle teraz, że chyba jedynym wyjściem będzie wycięcie z kawałka hipsu okręgów o średnicy 13.3 mm a ich środku rozmiar otworu do założenia na osie...

Co do tych podwójnych kół - przymiarzałem felgami do siebie i wydaje mi się, że trochę za duży jest ten odstęp między oponami do tego co widzę na zdjęciach... Z drugiej strony, kto to do cholerci zobaczy w finalnie zrobinym modelu?!? :D

Obrazek
Pozdrówka
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/

Obrazek Obrazek Obrazek
Thalgonis

Transport
 
Posty: 1396
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 17:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: [W] Opel Blitz (Italeri, 1:35)

Postprzez marder » piątek, 20 stycznia 2023, 13:34

Thalgonis napisał(a):
Myśle teraz, że chyba jedynym wyjściem będzie wycięcie z kawałka hipsu okręgów o średnicy 13.3 mm a ich środku rozmiar otworu do założenia na osie...

To chyba będzie najlepsze i najszybsze rozwiązanie. Co prawda można by się tam jeszcze pobawić trochę z paroma detalami na tych bębnach, no ale to jest od wewnątrz, więc pewnie nie będzie Ci się chciało 8-)
Thalgonis napisał(a):Co do tych podwójnych kół - przymiarzałem felgami do siebie i wydaje mi się, że trochę za duży jest ten odstęp między oponami do tego co widzę na zdjęciach...

Prawdopodobnie felga za bardzo na zewnątrz wystaje, co w przypadku bliźniaków można by skorygować lekko przeszlifując felgi, no ale z drugiej strony zabieg ten może je nieco osłabić.
Rafał B - Entuzjasta HIPS-u
marder
 
Posty: 648
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 20:44
Lokalizacja: Kraków

Re: [W] Opel Blitz (Italeri, 1:35)

Postprzez vincent » piątek, 20 stycznia 2023, 13:57

Zauważyłem że na niektórych fotkach Blitza przednia oś ma asymetrycznie umieszczoną osłonę czegoś co jest chyba mechanizmem różnicowym. Zgaduję że asymetria wynika z faktu, że tuż za przednią osią jest misa olejowa. Nie wszystkie wersje Blitza coś takiego mają, logicznie rzecz biorąc dyfer na przedniej osi ma sens tylko jeśli ta oś jest również napędzana. Czy ktoś jest w stanie wyjaśnić dlaczego w wersji modelu z tego wątku przednia oś takiego mechanizmu nie posiada?
ObrazekObrazek
Jestem nowy, nie dziw się kiedy widzisz że próbuję założyć hełm na lewą stronę lub okopać się w wodzie.
Avatar użytkownika
vincent
 
Posty: 106
Dołączył(a): czwartek, 11 lutego 2021, 13:13

Re: [W] Opel Blitz (Italeri, 1:35)

Postprzez Rafal » piątek, 20 stycznia 2023, 15:07

vincent napisał(a):Czy ktoś jest w stanie wyjaśnić dlaczego w wersji modelu z tego wątku przednia oś takiego mechanizmu nie posiada?


Masz model Blitz S 2x4 a nie Blitz A 4x4. A dlaczego tak - zapytaj Italeri. To ich decyzja.
Ostatnio edytowano sobota, 21 stycznia 2023, 01:43 przez Rafal, łącznie edytowano 1 raz
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1276
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:09

Re: [W] Opel Blitz (Italeri, 1:35)

Postprzez PiterATS » piątek, 20 stycznia 2023, 15:43

Dokładnie. Italeri wypuścilo model wczesnej wersji z napędem tylko na tył. Dopiero w toku doświadczeń w walkach, uznano w Oplu, że dobrze byłoby przygotować dla Wehrmachtu wersję 4x4.
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 789
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: [W] Opel Blitz (Italeri, 1:35)

Postprzez vincent » piątek, 20 stycznia 2023, 16:27

Super, dzięki za info!
Jestem nowy, nie dziw się kiedy widzisz że próbuję założyć hełm na lewą stronę lub okopać się w wodzie.
Avatar użytkownika
vincent
 
Posty: 106
Dołączył(a): czwartek, 11 lutego 2021, 13:13

Re: [W] Opel Blitz (Italeri, 1:35)

Postprzez Thalgonis » sobota, 21 stycznia 2023, 16:40

Ktoś tam kiedyś zamieniał wodę w wino, ja próbuję zamienić plastik na drewno ;o) :P
To będzie pod kolorem bazowym, który potem będzie się „drapać”. Oczywiście na podwoziu dam pigmentów od sasa do lasa. :)

Obrazek

Obrazek

Tutaj bazowy położony, jak wyschnie pobawię się w rozjaśnienia.

Obrazek

Obrazek

PS. jaki kolor farbki wybralibyście jako bazowy dla plandeki? Deck Tan?
Pozdrówka
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/

Obrazek Obrazek Obrazek
Thalgonis

Transport
 
Posty: 1396
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 17:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: [W] Opel Blitz (Italeri, 1:35)

Postprzez Grzegorz H. » sobota, 21 stycznia 2023, 20:45

Może tutaj coś wypatrzysz ;o)
(Blitz też jest)
Avatar użytkownika
Grzegorz H.
 
Posty: 494
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 13:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [W] Opel Blitz (Italeri, 1:35)

Postprzez Thalgonis » sobota, 21 stycznia 2023, 21:50

Na razie wychodzi jak samochodzik „Dzieci kwiatów” - każdy segment w innym kolorze :D :P

Obrazek
Pozdrówka
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/

Obrazek Obrazek Obrazek
Thalgonis

Transport
 
Posty: 1396
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 17:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: [W] Opel Blitz (Italeri, 1:35)

Postprzez Greif » niedziela, 22 stycznia 2023, 00:00

a lampy, notek, lusterka, migacze, skrajnie to gdzie się podziały? Masz zamiar to doklejać na farbę?
Greif
 
Posty: 392
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:05
Lokalizacja: Motherwell/Scotland

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat konkursowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości