Britten-Norman Islander TalAir, Airfix 1/72

Re: Britten-Norman Islander TalAir, Airfix 1/72

Postprzez Aleksander » niedziela, 19 marca 2023, 16:14

Skończony - niestety, nie udało się uniknąć pewnych "baboli", ale chwalić się tym nie będę.
Cieszę się, że go zrobiłem, i że akurat w tym malowaniu (szczegółowo wyjaśnię w galerii), cieszę się także, że mimo wszelkich zapowiedzi potrafi stać na swoich trzech kołach bez podpórki, czy przyklejenia przedniego koła - nie pytajcie jak to się stało, nie wiem - po sklejeniu całości nagle przestał opadać na ogon.
Dziękuję raz jeszcze Piotrkowi Dmitrukowi za dosłanie części, które zepsułem i Bogdanowi "Mr Decal" za kalki.
Zdjęcie na razie jedno (robocze), na dowód, że skończony, reszta wraz z opisem - ale dopiero za trochę - w galerii.

Obrazek

PS. Panie Prezesie Gildii Kręcących się Śmigiełek - śmigiełka się kręcą, ale nie "na dmuchnięcie", czyli nie tak jakbym chciał, niestety
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7970
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Britten-Norman Islander TalAir, Airfix 1/72

Postprzez Mac Eyka » niedziela, 19 marca 2023, 16:46

Nie no normalnie fajowy on jest, a to, że śmigiełka kręcą się to tylko świadczy o mistrzowskim podejściu budowlańca co go był zbudował.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3031
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Britten-Norman Islander TalAir, Airfix 1/72

Postprzez fragles » piątek, 24 marca 2023, 14:28

Bardzo sympatycznie wygląda. Nie śpiesz się z galerią - zrób porządne zdjęcia, bo zdaje się, że jest co pokazać.

Aleksander napisał(a):- śmigiełka się kręcą, ale nie "na dmuchnięcie", czyli nie tak jakbym chciał, niestety


Bo to najwygodniej zrobić oś śmigła z igły lekarskiej, a piastę tej osi, z rurki mosiężnej, wkleić w silnik. Wtedy nawet "ostatnim tchnieniem" da się zakręcić śmigiełkiem. :D
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1560
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Britten-Norman Islander TalAir, Airfix 1/72

Postprzez Aleksander » piątek, 24 marca 2023, 20:34

Spróbuję... choć nie jestem najlepszy w fotografię...
Ale powalczę, tylko czekam na lepszą pogodę na zewnątrz, żeby mieć naturalne światło.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7970
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat konkursowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości