Tachikawa Ki-54 Hei - Special Hobby 1/72

Tachikawa Ki-54 Hei - Special Hobby 1/72

Postprzez Panzer » wtorek, 17 stycznia 2023, 22:59

W Animal Planet się udało, a w Ukrainie się nie udało. Może to działa tak, że uda mi się w co drugim konkursie? Zobaczymy. Bohaterem jest japoński samolot transportowy, na temat którego w internetach nie ma praktycznie nic. Nie ma nawet jednego dobrego zdjęcia silnika tego samolotu. Pomimo tego, że jeden stoi w japońskim muzeum jego zdjęć jest dosłownie kilka. No, ale nic to. Brak detali trzeba będzie przeboleć.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2402
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Reklama

Re: Tachikawa Ki-54 Hei - Special Hobby 1/72

Postprzez vincent » środa, 18 stycznia 2023, 12:09

Ciekawy model. Nie wiem czy kojarzysz ten link, może się przyda:
https://ww2aircraft.net/forum/threads/a-tachikawa-ki-54-has-been-recovered.34078/
Jestem nowy, nie dziw się kiedy widzisz że próbuję założyć hełm na lewą stronę lub okopać się w wodzie.
Avatar użytkownika
vincent
 
Posty: 106
Dołączył(a): czwartek, 11 lutego 2021, 13:13

Re: Tachikawa Ki-54 Hei - Special Hobby 1/72

Postprzez marco2607 » środa, 18 stycznia 2023, 12:15

Ach ty łobuzie, podebrałeś mi temat w skali 1/72. :evil: . Tak na poważnie powodzenia , model fajny ,a malowanie w wężyki jeszcze fajniejsze.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3305
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Tachikawa Ki-54 Hei - Special Hobby 1/72

Postprzez Panzer » środa, 18 stycznia 2023, 12:32

vincent napisał(a):Ciekawy model. Nie wiem czy kojarzysz ten link, może się przyda:
https://ww2aircraft.net/forum/threads/a-tachikawa-ki-54-has-been-recovered.34078/


Tak, widziałem to, ale modelarsko niewiele niestety wnosi. Na PW dostałem od innego kolegi mnóstwo zdjęć tego wraku już z muzeum, ale dziękuję.

marco2607 napisał(a):Ach ty łobuzie, podebrałeś mi temat w skali 1/72. :evil: . Tak na poważnie powodzenia , model fajny ,a malowanie w wężyki jeszcze fajniejsze.


Samolot naprawdę ma piękną sylwetkę, dlatego ja nie będę go malował w wężyki. Ten kamuflaż zżera cała sylwetkę samolotu. Widziałem w takich wężykach np. zwiadowcze Gekko i Sonie i nie było na nich widać NIC.
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2402
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Re: Tachikawa Ki-54 Hei - Special Hobby 1/72

Postprzez marco2607 » środa, 18 stycznia 2023, 12:37

Nie ma wężykow nie ma zabawy, lipa panie lipa
;o)
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3305
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Tachikawa Ki-54 Hei - Special Hobby 1/72

Postprzez zegeye » środa, 18 stycznia 2023, 12:51

Też chętnie popatrzę. Oczywiście i u mnie leżakuje i czeka na swoją szansę :D Ciekawym jak będzie się składał bo SH w pudle wygląda OK ale jak zaczynasz to lepić to zazwyczaj zaczynają się schody :?
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Tachikawa Ki-54 Hei - Special Hobby 1/72

Postprzez Panzer » środa, 18 stycznia 2023, 12:58

zegeye napisał(a):Też chętnie popatrzę. Oczywiście i u mnie leżakuje i czeka na swoją szansę :D Ciekawym jak będzie się składał bo SH w pudle wygląda OK ale jak zaczynasz to lepić to zazwyczaj zaczynają się schody :?


Z tym stwierdzeniem na końcu to muszę stanowczo stwierdzić: to zależy. Ostatnio z SH robiłem Arado i tutaj musiałem mocno dłubać i Poteza XXV gdzie model jest naprawdę dobrze spasowany poza łączeniem obudowy silnika. Ale poza tym to była bardzo przyjemna budowa.
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2402
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Re: Tachikawa Ki-54 Hei - Special Hobby 1/72

Postprzez Rafal » środa, 18 stycznia 2023, 17:57

Panzer napisał(a):Nie ma nawet jednego dobrego zdjęcia silnika tego samolotu.


A to - https://trafficnews.jp/photo/112863#photo4 ?

I jakoś hasło w Google takie -

Kod: Zaznacz cały
一式双発高等練習機
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1276
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:09

Re: Tachikawa Ki-54 Hei - Special Hobby 1/72

Postprzez Panzer » niedziela, 19 lutego 2023, 17:33

Prace ruszyły więc tym razem mam nadzieję dociągnąć robotę do końca w terminie. Wnętrze gotowe do malowania. Gdyby komuś przyszło do głowy kupienie blaszki Eduarda do tego modelu to odpuście. Naprawdę to co oferuje nie jest warte ułamka jej ceny. Ktoś naprawdę odwalił robotę na akord byleby klientów naciągnąć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2402
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Re: Tachikawa Ki-54 Hei - Special Hobby 1/72

Postprzez marco2607 » poniedziałek, 20 lutego 2023, 22:45

Masz jakieś zdjęcie kabiny pasażerow , sorki ale nie mogę się powstrzymać. Teraz to wygląda jakby 4 gości na krzesłach miało obserwować co robi 2 na kiblach. ;o) , żart.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3305
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Tachikawa Ki-54 Hei - Special Hobby 1/72

Postprzez zegeye » środa, 22 lutego 2023, 13:41

Fajnie idzie... rozumiem ze ta zieleń to podkład pod malowanie... jeśli dobrze pamiętam fotki wraku z wydobycia to wnętrze było niebieskawo-szare....
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Tachikawa Ki-54 Hei - Special Hobby 1/72

Postprzez marco2607 » środa, 22 lutego 2023, 21:00

Zbyszek może mieć rację z kolorem wnętrza, ten szaroniebieski to gunze C305 LUB ak RC329. ( stosowany w samolotacj IJA 1936-43 R.
Producent modelu podaje zielony kolorek
https://www.mojehobby.pl/products/Tachi ... Plane.html
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3305
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Tachikawa Ki-54 Hei - Special Hobby 1/72

Postprzez Panzer » poniedziałek, 27 lutego 2023, 00:44

Co do kolorów wnętrza to też miałem rozkminę, ale potem przyłożyłam połówki kadłuba i dałem sobie spokój z rozkminami. Nie widać tam absolutnie NIC. Co do foteli to poszedłem za informacją, że pierwszy rząd nie miał oparć... albo je stracił w wodowaniu. Natomiast co do kolorków to szaroniebieski tam był, ale jednak zdjęcia wraku pokazują, że wnętrze było także w co najmniej dwóch kolorach zieleni - ciemnej, takiej jak sugeruje Special Hobby i jasnej (w kokpicie). Pewnie gdyby było tam cokolwiek widać, to zróżnicowałbym kolory. A tak psiknąłem wszystko kolorem jaki był w kokpicie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Źródło: senseki-kikou.net

Natomiast dopiero teraz zacznie się "zabawa". Model ma wszystkie linie do przerycie, do zrobienia nitowanie i do szpachlowania mnóstwo niedoskonałości powierzchni. No i poprawkę drzwi do przedziału pasażerskiego: producent zrobił zawiasy po złej stronie, a na dodatek one nie były widoczne na zewnątrz, bo drzwi otwierały się do środka.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2402
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy


Powrót do Warsztat konkursowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości