Cessna UC-78 Bobcat- KP 1:72

Cessna UC-78 Bobcat- KP 1:72

Postprzez Panzer » sobota, 1 kwietnia 2023, 00:44

Ponieważ nie ma najmniejszych szans, żebym ukończył Tachikawę w terminie (zostałem pokonany przez konieczność wyprowadzenia praktycznie wszystkich linii i nitów na płatowcu od zera) postanowiłem rozgrzebać choć na co jest szansa ukończenia do końca czerwca. Głównie dlatego, że akurat ten samolot nie ma nie tylko nitów, ale nawet linii podziału. Błogosławieństwo sklejki krytej płótnem :)

Obrazek

Od jutro zaczynam bo trzeba zagęszczać ruchy, a kilka rzeczy jest do dorobienia.
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2402
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Reklama

Re: Cessna UC-78 Bobcat- KP 1:72

Postprzez Panzer » sobota, 8 kwietnia 2023, 23:54

Ruszyłem z pracami nad biednym wnętrzem czeskiego szortranu, ale że okienka malutkie dorabiam tylko to co wydaje mi się najważniejsze, a czego brak kłuje w oczy. Skleiłem też płat, który jednak wymagał będzie mnóstwo pracy. Na razie nawierciłem otwory pod reflektory.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2402
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Re: Cessna UC-78 Bobcat- KP 1:72

Postprzez Panzer » środa, 19 kwietnia 2023, 23:02

Wnętrze do zamknięcia. Wreszcie...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2402
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Re: Cessna UC-78 Bobcat- KP 1:72

Postprzez Panzer » czwartek, 11 maja 2023, 22:22

Zaczynam mieć wątpliwości, czy skończę w terminie. Model jest okropny. Nic tutaj do niczego nie pasuje. Zawziąłem się i go skończę, ale chyba wypadnę z konkursu... Połówki kadłuba nie pasują do siebie i na spodzie pojawia się gigantyczna szpara. Statecznik też nie pasuje i trzeba jedną jego połówkę wykrawać z naddatku materiału. Kadłub nie pasuje do płata i powstają tak gigantyczne szpary, że potrzeba dwóch pasków tworzywa po 1mm każdy. Teraz odkryłem, że płat ma w ogóle niższy profil od swojego gniazda w kadłubie. Poziom partactwa w KP naprawdę sięga dna...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2402
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Re: Cessna UC-78 Bobcat- KP 1:72

Postprzez halset » czwartek, 11 maja 2023, 22:36

Jak patrzę na ten model to tylko jedno mi się nasuwa...

Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
halset

Ukraina
 
Posty: 349
Dołączył(a): wtorek, 31 lipca 2012, 01:45
Lokalizacja: Nysa/Bielefeld

Re: Cessna UC-78 Bobcat- KP 1:72

Postprzez japaw » piątek, 12 maja 2023, 06:11

Dziwne, właśnie zmontowałem ten model (kadłub i płaty), żadnych szpar nie było. Wręcz przeciwnie w okolicy górnej części szkła kabiny kadłub jest za szeroki ok 1mm.
japaw
 
Posty: 126
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cessna UC-78 Bobcat- KP 1:72

Postprzez Panzer » piątek, 12 maja 2023, 09:40

japaw napisał(a):Dziwne, właśnie zmontowałem ten model (kadłub i płaty), żadnych szpar nie było. Wręcz przeciwnie w okolicy górnej części szkła kabiny kadłub jest za szeroki ok 1mm.


To jest właśnie jakość KP. Ja znalazłem blog jakiegoś kolesia, który miał dokładnie te same problemy co ja: wielka dziura na spodzie kadłuba, krzywy statecznik pionowy, wielkie szpary na łączeniu płata i kadłuba. U mnie wyszło jeszcze jedno - płat jest za płytki i mam teraz dwie wielkie dziury na spodzie kadłuba na linii łączenia z płatem w poprzek samolotu. To jest jakiś kosmos normalnie. Nie wspomnę już o powierzchni płatów, na których widać ślady po obróbce form jakimiś skrobakami.

Tym bardziej, że to prosty model bardzo prostego konstrukcyjnie samolotu.
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2402
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Re: Cessna UC-78 Bobcat- KP 1:72

Postprzez Panzer » czwartek, 18 maja 2023, 09:37

Niby wybrnąłem, ale jeszcze pozostaje szpachlowanie górnej krawędzi oszklenia no i nie wiem jak będzie wyglądać sprawa z gondolami silników. Tutaj też mogą być niezłe kwiatki...

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2402
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy


Powrót do Warsztat konkursowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości