Powerjajko do Łosia by iras67, 3D, skala 1:72

Nowoczesne technologie, które wkraczają do modelarstwa

Re: Powerjajko do Łosia by iras67, 3D, skala 1:72

Postprzez iras67 » niedziela, 21 maja 2023, 09:23

KayFranz napisał(a):
iras67 napisał(a):Poprawiłem...


Wamać, ja to napisałem wczoraj wieczorem! Ty masz jakąś maszynkę do rozciągania czasu? Kiedy to zrobiłeś?
.Można edytować w pewnym zakresie takie krzywizny w programie i to nie zajmuje dużo czasu jak nie wpływa na inne obiekty . Niestety w złożonych projektach czasami taka edycja jest destrukcyjna .Przez to też mam czasem przestoje dłuższe bo trzeba cały od nowa element rysować i edytować pozostałe.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Reklama

Re: Powerjajko do Łosia by iras67, 3D, skala 1:72

Postprzez Andzin » wtorek, 30 maja 2023, 09:22

Mam i ja powerjajca, to jest majstersztyk :-)
Andzin
 
Posty: 151
Dołączył(a): środa, 24 maja 2017, 14:50

Re: Powerjajko do Łosia by iras67, 3D, skala 1:72

Postprzez jumo » piątek, 14 lipca 2023, 08:22

Przeczytałem cały wątek i ....mam wrażenie że już to słyszałem. Parę lat temu miałem dyskusję ze starszym panem, wujkiem mojej żony(skądinąd bardzo dobrym fotografem) o tym jak to fotografia cyfrowa jest rakiem tej pięknej sztuki i nigdy mu nie dorówna. Jak jest sami wiemy, rozumiem że ktoś będzie bronił jak starej Polski racji że żywica, że wtrysk itd....
Drodzy Panowie przecież niedługo wśród "niszowych" producentów pojawią się młode wilki które zrobią dokładną kopię cyfrową bo w końcu jaka to różnica ? Na swoich stronkach producenci Ci dają możliwość zakupu cyfrowego nośnika za mega kasę lub troszkę taniej wydruku z drukarki stojącej za plecami niszowca. bo tak po prostu się to dzieje. Zmieni się tylko o tyle że teraz pojawią się modelarze którym nie obcy jest pęd do wiedzy , chcą i potrafią pojąć zawiłości projektowania 3d i będą mieć w anusie czekanie na łaskawy wypust jakieś firmy produkującej wtrysk czy grzebanie w recenzjach wszystkich tych Dalajlamów modelarstwa by dobrać odpowiedni zestaw. Po prostu zrobią i wydrukują go sami. A Guru i Dalajlamowie będą dalej narzekać że powszechna dostępność tych technik zabija szlachetne rzemiosło .... no cóż dinozaury zapewne też narzekały .....
jumo
 
Posty: 32
Dołączył(a): środa, 7 października 2009, 18:25

Re: Powerjajko do Łosia by iras67, 3D, skala 1:72

Postprzez Recenzjemodeli.pl » piątek, 14 lipca 2023, 09:48

jumo napisał(a):Przeczytałem cały wątek[...]


..chyba niezbyt uważnie, biorąc pod uwagę treść twojego wpisu, która nijak ma się do toczonej tu rozmowy
Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1410
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 12:08

Re: Powerjajko do Łosia by iras67, 3D, skala 1:72

Postprzez jumo » piątek, 14 lipca 2023, 10:28

Recenzjemodeli.pl napisał(a):
jumo napisał(a):Przeczytałem cały wątek[...]


..chyba niezbyt uważnie, biorąc pod uwagę treść twojego wpisu, która nijak ma się do toczonej tu rozmowy

Ależ jak najbardziej na temat, bo czym jest narzekanie na jakość jak nie rykem ginącego dinozaura. Tym bardziej że cyk i poprawione, już widzę to u niszowego odlewnika z zywicy.
jumo
 
Posty: 32
Dołączył(a): środa, 7 października 2009, 18:25

Re: Powerjajko do Łosia by iras67, 3D, skala 1:72

Postprzez Recenzjemodeli.pl » piątek, 14 lipca 2023, 11:58

jumo napisał(a):czym jest narzekanie na jakość jak nie rykem ginącego dinozaura


Obawiam się, że jednak to chwalenie bylejakich (delikatnie mówiąc) produktów, tylko dlatego, że są, zalatuje grzybnią. Przy okazji nie bardzo rozumiem, jak składasz sobie akceptacje popeliny z rozwojem technologii..
Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1410
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 12:08

Re: Powerjajko do Łosia by iras67, 3D, skala 1:72

Postprzez jumo » piątek, 14 lipca 2023, 17:04

Recenzjemodeli.pl napisał(a):
jumo napisał(a):czym jest narzekanie na jakość jak nie rykem ginącego dinozaura


Obawiam się, że jednak to chwalenie bylejakich (delikatnie mówiąc) produktów, tylko dlatego, że są, zalatuje grzybnią. Przy okazji nie bardzo rozumiem, jak składasz sobie akceptacje popeliny z rozwojem technologii..


Niestety to nie akceptacja lecz Twój brak akceptacji i wypieranie przez Ciebie faktu że świat się zmienia. Jak myślisz dlaczego w necie wg Ciebie jest taki zalew 3D popeliny bo ta technologia jest słaba ? Otóż nie, bo po prostu jest łatwo dostępna i odczarowuje to co było dostępne dla nielicznych, tworzenie modeli od podstaw . Wbrew Twoim obawom to że ta technologia jest w miarę łatwa i dostępna będzie miała wpływ na komfort end usera. Widzielismy to na przykładzie elementów z tematu tego wątku , złoszony bład, poprawa, poprawiony produkt. W żywicy niszowy producent wypuściłby wersję 2.3.320 z poprawionym wlotem powietrza najprawdopodobniej nigdy bo to po prostu by się nie opłacało.
Ty napisałbyś artykuł że jest cudowne power jajko które ma lekko zfajdane wloty powietrza i troszkę nie trzyma skali ale i tak chwała niszowemu producentowi że zrobił coś co jest o niebo lepsze od zestawowego , modelarze rzeźbili by ten wlot powietrza albo zgodnie z Twoimi wytycznymi olali to bo i tak nikt się nie pozna , a niszowiec sprzedałby kolejne zestawy wysztko gitara. Ale niestety to już umiera, znakomita większość tych popeliniarzy zacznie w końcu wypuszczać modele które będa w 99,8% "siedzieć w planach" i sprzedawać to za ułamek ceny która osiągnęłyby dzisiejsze "technologie" , reszta tych bardziej ogarnietych będzie oferowała gotowy produkt i będzie na tym zarabiała reagując, bo to łatwe, na uwagi klientów. Nawet tutaj na tym forum już niedługo pojawią się działy z darmowymi projektami, tutorialami , jak wydrukować sobie kółko do F16 po kilku postach autor porobi w swoim projekcie stosowne korekty , być może także na podstawie Twoich uwag i wstawi gotowy zestaw. Wiekszość kolegów pobierze go i wydruczy na swojej drukrace albo poprosi kolegę Genka który taką drukarkę posiada. I już ot tak poprostu, bez bujania się z niszowcem. Więc z tą popelina byłabym ostrożny .....
jumo
 
Posty: 32
Dołączył(a): środa, 7 października 2009, 18:25

Re: Powerjajko do Łosia by iras67, 3D, skala 1:72

Postprzez Recenzjemodeli.pl » piątek, 14 lipca 2023, 21:44

jumo napisał(a):Niestety to nie akceptacja lecz Twój brak akceptacji i wypieranie przez Ciebie faktu że świat się zmienia[/qote]
Przypomnij, prosze, w którym miejscu rzekomo 'wypieram fakt, że świat się zmienia'


Przypomnij mi, proszę, gdzie wypierałem, że świat się zmienia?

Jak myślisz dlaczego w necie wg Ciebie jest taki zalew 3D popeliny bo ta technologia jest słaba ?


Przypomnij, prosze, gdzie napisałem, że technologia 3D jest słaba


Otóż nie, bo po prostu jest łatwo dostępna i odczarowuje to co było dostępne dla nielicznych, tworzenie modeli od podstaw


Przede wszystkim, dostępność tworzenia od podstaw nie zmieniła się ani trochę. Pomijając to, że drzewiej narzędzia były tańsze - bo jest różnica w cenie między arkuszami polistyrenu a karta graficzną. O drukarce nie wspominając


Wbrew Twoim obawom to że ta technologia jest w miarę łatwa i dostępna będzie miała wpływ na komfort end usera.


Czekaj, kto jest tym 'end userem'? Twórca z łapanki, któremu się wydaje, że umie, bo narzędzia mu dają taka ułudę, czy odbiorcy/nabywcy jego 'dzieł', którzy ekscytują się - delikatnie rzecz ujmując - miernej jakości produktami?

Widzielismy to na przykładzie elementów z tematu tego wątku , złoszony bład, poprawa, poprawiony produkt


Wyjątek, który nawet reguły nie potwierdza, bo generalna tendencja jest taka, że nikt niczego nie poprawie. Bo i po co, skoro nawet wyjściowa, żenująca jakość i tak zbiera klakę i bilety nbp?


W żywicy niszowy producent wypuściłby wersję 2.3.320 z poprawionym wlotem powietrza najprawdopodobniej nigdy bo to po prostu by się nie opłacało.


śmiała teza. tudzież karkołomna interpretacja prostej reguły, że nie robi się poprawek na produkcji, bo jak sie jeden z drugim zorientuje, to pierwszego wydania nigdy nie kupi..

Ty napisałbyś artykuł że jest cudowne power jajko które ma lekko zfajdane wloty powietrza i troszkę nie trzyma skali ale i tak chwała niszowemu producentowi że zrobił coś co jest o niebo lepsze od zestawowego


A tu już zgłupiałem, bo imputujesz mi to, z czym sukcesywnie próbuję walczyć (mając świadomość beznadziei tego procederu). Swoją drogą, reszta twojego strumienia świadomości wskazuje na to, że podobnie jak ewpiga (czyli jedyny w tym wątku kontestator modelarstwa cyfrowego), o projektowaniu i druku nie masz bladego pojęcia. Nawiasem mówiąc, to kolejny sygnał, że

Recenzjemodeli.pl napisał(a):
jumo napisał(a):Przeczytałem cały wątek[...]


..chyba niezbyt uważnie
Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1410
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 12:08

Re: Powerjajko do Łosia by iras67, 3D, skala 1:72

Postprzez Sakoricz » środa, 8 listopada 2023, 15:08

Muszę przyznać jedno, nigdy bym się nie spodziewał takiej dokładności i fachowości. Przecież tą osłonę silnika jaką tutaj osiągacie w szczegółach już na pierwszej stronie to jest mistrzostwo świata.

Teraz projektowane na 3D bazowaniu chyba i ręcznej modelacji elementów? Ale są już też oprogramowania bazujące na sczytywaniu zdjęć i modelowaniu projektów w postacie przestrzenne na zwykłym zdjęciu (a najlepiej zdjęciach). Firma dla jakiej co jakiś czas pracuję robi ze zdjęć projekty przestrzenne (mapowanie) aby potem z nich zrobić to co klient zamawia takie jak z fotki (ozdoby, dekoracje, itp).

Naprawdę dbałość o odwzorowanie jest moim zdaniem mistrzostwem i bardzo godna szacunku.
Sakoricz
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa, 8 listopada 2023, 14:56

Poprzednia strona

Powrót do Druk 3D i nowoczesne technologie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość