Kogo polecacie do druku 3D?

Nowoczesne technologie, które wkraczają do modelarstwa

Kogo polecacie do druku 3D?

Postprzez PatryQ » środa, 31 stycznia 2024, 16:15

Sprawa wygląda następująco ... odziedziczyłem w spadku po dziadku dwa modele Monogramu w skali 1/72 które poskładał na początku lat 80-tych. B-36 i B52. No i niestety babcia odkurzając je czasami ułamała jakiś element. Kilka mam luzem, drugie tyle brakuje. W B-36 braki znikome ale w B-52 spore bo wylądował kiedyś na podłodze a że leciał aż spod sufitu i do tego babcia załączyła po fakcie odkurzacz no to możecie sobie wyobrazić jaka była masakra. Postanowiłem dokupić na wzór identyczny model (co prawda z Revella ale to jeden pies) żeby mieć wzór do dorobienia części. No więc szukam kogoś kto mi te elementy zeskanuje i wydrukuje żebym mógł w końcu zawiesić drugie "maleństwo" pod sufitem. Polecicie kogoś kto się tego podejmie a do tego zrobi to w jakichś sensownych pieniądzach?
PatryQ
 
Posty: 12
Dołączył(a): sobota, 9 lipca 2016, 12:13

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Kogo polecacie do druku 3D?

Postprzez RAV » środa, 31 stycznia 2024, 17:36

A nie wyjdzie taniej po prostu wykorzystać Revella jako dawcę części do Monograma?
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kogo polecacie do druku 3D?

Postprzez Rafal » czwartek, 1 lutego 2024, 19:23

Koszt projektu i druku może przekroczyć koszt drugiego modelu Revella. Poza tym - jeśli model jest w produkcji i poprosisz u Revella to mogą Ci dosłać części. Ja od nich dostałem części 2 albo 3 razy bez problemu.
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1276
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:09

Re: Kogo polecacie do druku 3D?

Postprzez PatryQ » piątek, 2 lutego 2024, 15:27

RAV napisał(a):A nie wyjdzie taniej po prostu wykorzystać Revella jako dawcę części do Monograma?


No nie bałdzo bo nie lubię marnotrawstwa. Chciałbym ten model Revella sprzedać po skopiowaniu elementów bo jednak parę stów kosztował ... równie dobrze mógłbym go też skleić bo jako nastolatek się tym parałem i jeszcze gdzieś mi leżakują farby i narzędzia. Ale to kwestia sentymentu, pamiątka po ulubionym dziadku i takie tam historie.
PatryQ
 
Posty: 12
Dołączył(a): sobota, 9 lipca 2016, 12:13

Re: Kogo polecacie do druku 3D?

Postprzez PatryQ » piątek, 2 lutego 2024, 15:42

Rafal napisał(a):Koszt projektu i druku może przekroczyć koszt drugiego modelu Revella. Poza tym - jeśli model jest w produkcji i poprosisz u Revella to mogą Ci dosłać części. Ja od nich dostałem części 2 albo 3 razy bez problemu.


Dzięki za info, spróbuję chociaż braków jest dużo, elementy duże a model nieprodukowany przez Revella od 2004 roku ... chociaż widzę że w tym roku wznowili produkcję ...
https://www.scalemates.com/kits/revell- ... n--1521835
PatryQ
 
Posty: 12
Dołączył(a): sobota, 9 lipca 2016, 12:13


Powrót do Druk 3D i nowoczesne technologie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość