Konkurs 2024

Re: Konkurs jesieno-zimowy 2023/2024

Postprzez vollff » czwartek, 21 marca 2024, 23:50

arhtus napisał(a):Wiosna idzie, a właściwie to już przyszła, może coś z roślinkami :D
Warunek, jakaś roślinka wymalowana na obiekcie, godło, herb itp..
NIE roślinka położona na np. skrzydle, dioramka itp.. :lol: tylko coś wymalowanego na maszynie :roll:


Wiosna to też kolor, kolor to kamuflaż, - coś w ciekawym, nietypowym kamuflażu?

Temat filmowy tez fajny.
Obrazek Obrazek Obrazek
vollff

Zimna Wojna 4
 
Posty: 66
Dołączył(a): środa, 17 lipca 2013, 13:22

Reklama

Re: Konkurs jesieno-zimowy 2023/2024

Postprzez xmen » piątek, 22 marca 2024, 07:54

OMG.
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1164
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 11:02

Re: Konkurs jesieno-zimowy 2023/2024

Postprzez Pashal » sobota, 23 marca 2024, 11:44

Xmen miałeś na myśli zasadniczo ten skrót OMD, ale wskoczyła literówka :P
Nie wiem, którego pomysłu na temat konkursu dotyczy skrót OMG i czy oznacza on radość ,czy wręcz przeciwnie, ale już mniejsza z Tym.

Jak najbardziej jestem za pomysłem rozegrania konkursu o tytule "Gwiazdy Filmowe", gdyż ponieważ... to ja właśnie w 21 lipca roku 2021 o godzinie 17:06 zaproponowałem taki temat konkursu, że zacytuję uzasadnienie pomysłu :mrgreen: :

"Ostatnio ukazał się taki model :
https://miniart-models.com/ru/products/ ... =1&slide=0
Jest to czołg z filmu "Sahara" z 1995 roku z J.Belushim, ale i jest film o tym samym tytule z 1943 roku z H.Bogartem.
No i co - no i to, że może zróbmy konkurs pod tytułem :
"GWIAZDY FILMOWE",
czyli modele będące odpowiednikami tych z filmów,seriali - zdjęcie lub fragment filmu, serialu - obojętnie cywil, czy militaria z pojazdem, samolotem, okrętem, statkiem, żaglowcem, wagonem, parowozem itp. solo lub w formie dioramy i sklejanie dokładnie takiego modelu."

Najnowsza propozycja opisu takiego tematu zaproponowana przez Jarka jest chyba jasna i klarowana, a temat wydaje się bardzo obszerny, a tematyka różnorodna, czyli taka jaka była popularna przy okazji poprzednich konkursów.

Pomysł "roślinny" też jest ciekawy i łatwy do oceny, czy pasuje dany model do tematu.

Natomiast propozycja model "w ciekawym, nietypowym kamuflażu" jest również OK. ale może być problem z określeniem, czy akurat ten kamuflaż jest ciekawy i nietypowy, bo co dla jednego konkursowicza może takim być to dla drugiego już nie.
Temat z plusem, ale chyba występuje potrzeba doszlifowania jego regulaminu.

Nie wiem, czy to taki czas wiosennych porządków i sprawunków, że nie ma burzy pomysłów, wiec pozwolę sobie przypomnieć inne propozycje z roku 2021 ;
1. Radary
8
3%
2. Bliski Wschód
10
4%
3. Transport - na lądzie, w powietrzu i na morzu
20
9%
4. Kolor CZERWONY
11
5%
5. Pora roku
3
1%
6. Kontynenty
5
2%
7. REFORGER
1
0%
8. Afryka
14
6%
9. Czasy PRL
13
6%
10. Gorące klimaty
4
2%
11. Pod butem wielkiego brata...
8
3%
12. Triathlon
5
2%
13. 80 lat od operacji "Barbarossa"
10
4%
14. Misje Pokojowe ONZ
5
2%
15. Pojazdy ewakuacyjne, saperskie, inżynierskie itp. 1945 +
3
1%
16. Pojazdy z pancerzem dodatkowym 1945 +
1
0%
17. Bez żadnego tematu
9
4%
18. Kapcie, narty, pływaki
18
8%
19. Zatoka Perska/Pustynia
8
3%
20. Tylko modele opracowane po 2010 roku
3
1%
21. Sojusznicy Luftwaffe
11
5%
22. Gwiazdy filmowe
9
4%
23. Po drugiej stronie frontu
16
7%
24. Animal Planet
30
13%
25. Gwiazdy wiadomości i newsroomów
8
3%

Mam nadzieję, że nie powstaje wśród przyszłych uczestników konkursu bulwersacja, że ktoś kto nie bierze udziału w konkursach ma tyle do powiedzenia przy okazji ich powstawania... ale bez widowni i komentatorów nie ma widowiska. :idea:
Pashal
 
Posty: 1647
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 14:10

Re: Konkurs jesieno-zimowy 2023/2024

Postprzez xmen » sobota, 23 marca 2024, 12:33

Pashal napisał(a):Xmen miałeś na myśli zasadniczo ten skrót OMD, ale wskoczyła literówka :P
uzasadnienie pomysłu :mrgreen:


Pashal nie ma żadnej literówki.Znaczy dokładnie to co ma znaczyć.Do sprawdzenia w internecie.
Dotyczy wszystkich propozycji na nowy konkurs.
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1164
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 11:02

Re: Konkurs jesieno-zimowy 2023/2024

Postprzez Pashal » sobota, 23 marca 2024, 13:05

Xmen pozwoliłem sobie na mały żarcik w Tym kierunku :
https://www.bing.com/videos/search?q=om ... 1191664014

Nie muszę sprawdzać co OMG znaczy, ale w dalszym ciągu nie wiem. czy jesteś zadowolony z tych propozycji, czy wręcz przeciwnie ?
Pashal
 
Posty: 1647
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 14:10

Re: Konkurs jesieno-zimowy 2023/2024

Postprzez Rhayader » sobota, 23 marca 2024, 13:59

26. wszystko czego nie udało mi się skończyć w poprzednich konkursach.
Janusz
Galerie

Obrazek Obrazek ObrazekObrazek
Rhayader

Zimna Wojna 2
 
Posty: 763
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konkurs jesieno-zimowy 2023/2024

Postprzez xmen » sobota, 23 marca 2024, 14:31

Pashal napisał(a):Xmen pozwoliłem sobie na mały żarcik w Tym kierunku :
https://www.bing.com/videos/search?q=om ... 1191664014

Nie muszę sprawdzać co OMG znaczy, ale w dalszym ciągu nie wiem. czy jesteś zadowolony z tych propozycji, czy wręcz przeciwnie ?

Domyśliłem się. :mrgreen: W młodości :mrgreen: sporo się tego słuchało.
Wręcz przeciwnie i myślę że teraz już będziesz wiedział.
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1164
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 11:02

Re: Konkurs jesieno-zimowy 2023/2024

Postprzez Grzegorz H. » sobota, 23 marca 2024, 22:38

Pashal napisał(a): [...]
16. Pojazdy z pancerzem dodatkowym 1945 +
[...]

w ostatnim konkursie, w którym brałem udział nie udało mi się skończyć, model leży rozgrzebany,
ale
w tym temacie też cos czeka w magazynie, byłaby okazja zacząć i może skończyć... ;-)
Avatar użytkownika
Grzegorz H.
 
Posty: 494
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 13:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Konkurs jesieno-zimowy 2023/2024

Postprzez skusz » niedziela, 24 marca 2024, 21:16

Pashal napisał(a):4. Kolor CZERWONY

Jak najbardziej, mam gdzieś Czerwonego Barona 8-)
Pashal napisał(a):24. Animal Planet

było chyba z pięć "Listów do M." :lol: :cry: to czemu nie może być druga edycja animalsów
Rhayader napisał(a):26. wszystko czego nie udało mi się skończyć w poprzednich konkursach.

O! yes, yes, yes! nazbierało się tego :(
27. Człowieki i ich pochodne, czyli imiona w nazwach, malowane na burtach, pin-up'y. A pochodne to np. diabły, wampiry, wilkołaki itp. :shock: :)
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3154
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Konkurs jesieno-zimowy 2023/2024

Postprzez halset » niedziela, 24 marca 2024, 23:11

vollff napisał(a):Wiosna to też kolor, kolor to kamuflaż, - coś w ciekawym, nietypowym kamuflażu?

Temat filmowy tez fajny.


Mi się wiosna kojarzy z kolorem zielonym, skąd ja wezmę czołg w zielonym kolorze? ;o) :lol:

Rhayader napisał(a):26. wszystko czego nie udało mi się skończyć w poprzednich konkursach.


A co jak ktoś nie ma nieskonczonych modeli lub nie brał wcześniej udziału?

Osobiście nie dawałbym do ankiety wszystkich propozycji z poprzedniego głosowania bo niedługo propozycji będzie więcej niż uczestników :P albo każdy zagłosuje na swoją i każdy będzie robił inny temat :lol:
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
halset

Ukraina
 
Posty: 349
Dołączył(a): wtorek, 31 lipca 2012, 01:45
Lokalizacja: Nysa/Bielefeld

Re: Konkurs jesieno-zimowy 2023/2024

Postprzez Łukasz_K » poniedziałek, 25 marca 2024, 15:24

Wracając jeszcze do aktualnego konkursu zapraszam do głosowania w ankietach

lotnicze 1/144 - viewtopic.php?f=906&t=94090
lotnicze 1/72 - viewtopic.php?f=906&t=94089
lotnicze 1/48 i mniejsze - viewtopic.php?f=906&t=94088
pojazdy pozostałe skale - viewtopic.php?f=906&t=94087
pojazdy 1/35 - viewtopic.php?f=906&t=94086
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4819
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Konkurs jesieno-zimowy 2023/2024

Postprzez Panzer » środa, 3 kwietnia 2024, 11:30

Pashal napisał(a):
Najnowsza propozycja opisu takiego tematu zaproponowana przez Jarka jest chyba jasna i klarowana, a temat wydaje się bardzo obszerny, a tematyka różnorodna, czyli taka jaka była popularna przy okazji poprzednich konkursów.

Pomysł "roślinny" też jest ciekawy i łatwy do oceny, czy pasuje dany model do tematu.

Natomiast propozycja model "w ciekawym, nietypowym kamuflażu" jest również OK. ale może być problem z określeniem, czy akurat ten kamuflaż jest ciekawy i nietypowy, bo co dla jednego konkursowicza może takim być to dla drugiego już nie.
Temat z plusem, ale chyba występuje potrzeba doszlifowania jego regulaminu.

Nie wiem, czy to taki czas wiosennych porządków i sprawunków, że nie ma burzy pomysłów, wiec pozwolę sobie przypomnieć inne propozycje z roku 2021 ;
1. Radary
8
3%
4. Kolor CZERWONY
11
5%
6. Kontynenty
5
2%
9. Czasy PRL
13
6%
11. Pod butem wielkiego brata...
8
3%
12. Triathlon
5
2%
20. Tylko modele opracowane po 2010 roku
3
1%
22. Gwiazdy filmowe
9
4%
23. Po drugiej stronie frontu
16
7%


Mam nadzieję, że nie powstaje wśród przyszłych uczestników konkursu bulwersacja, że ktoś kto nie bierze udziału w konkursach ma tyle do powiedzenia przy okazji ich powstawania... ale bez widowni i komentatorów nie ma widowiska. :idea:


Z listy wywaliłem tematy, które wg mnie nie maja już racji bytu. Była Afryka, więc wszelkie tematy pustynne, czy to afrykańskie, czy to Bliski Wschód moim zdaniem już są przemielone.

Wywaliłem też tematy, które dają duże ograniczenia w doborze tematu: kapcie i narty to tylko samoloty, pojazdy dopancerzone to tylko pojazdy itp. Tak samo z okresem "akcji". Takie konkursy nigdy się nie sprawdzały.

Ale np. taki PRL daje już możliwości każdemu: pojazdy wojskowe, samoloty wojskowe i cywilne, cywile, figurki, marynistyka.

Z kolei "ciekawy kamuflaż" to jest tak subiektywna kategoria, że w zasadzie jej nie ma.

Mnie najbardziej pasują:

1. Człowieki i pochodne - mam takich modeli od groma i założę się, że każdy ma.
2. Roslinki - jak wyżej
3. Radary i łączność - rozwinięcie tematu z pkt. 1. Dzięki temu można zrobić cywile i nawet figurki.
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2402
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Re: Konkurs jesieno-zimowy 2023/2024

Postprzez Mac Eyka » środa, 3 kwietnia 2024, 18:07

Ciągle spotykamy się z pretensjami, że taki czy inny producent wypuszcza kolejnego Spitfire, Mustanga, Zero czy Panzer IV.
Choć są to zestawy "popularne" to jednak nie zwracamy uwagi na nie w konkursach.
Proponuje więc konkurs pod tytułem "Popularesy"
Będzie można wystartować z modele który może pochwalić się na przykład 10 różnymi zestawami różnych producentów (nie wypraski pakowane przez kolejnych wydawców).
Na starcie trzeba będzie wykazać się wiedzą z historii modelarstwa plastikowego.
Taki konkurs może spowodować, że będziemy mieli podobne modele, ale może też być taka sytuacja, że dany uczestnik zaskoczy zestawem który może wcale nie być uznawany za popularesa.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3031
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Konkurs jesieno-zimowy 2023/2024

Postprzez Thalgonis » środa, 3 kwietnia 2024, 18:35

Może być problem z oceną CO jest popularesem...
To już lepiej określić od razu wąskie tytuły, np. konkurs z firmą Supermarine (czyli wszelakie spity) albo konkurs z zakładami Messerschmitt (wiadomo co wszystkie ;-) ). No ale niestety, to lotniki, a co z pancerniakami i wodniakami?
Pozdrówka
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/

Obrazek Obrazek Obrazek
Thalgonis

Transport
 
Posty: 1400
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 17:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Konkurs jesieno-zimowy 2023/2024

Postprzez vollff » środa, 3 kwietnia 2024, 21:15

Thalgonis napisał(a):Może być problem z oceną CO jest popularesem...
To już lepiej określić od razu wąskie tytuły, np. konkurs z firmą Supermarine (czyli wszelakie spity) albo konkurs z zakładami Messerschmitt (wiadomo co wszystkie ;-) ). No ale niestety, to lotniki, a co z pancerniakami i wodniakami?

Mac Eyka napisał(a):Ciągle spotykamy się z pretensjami, że taki czy inny producent wypuszcza kolejnego Spitfire, Mustanga, Zero czy Panzer IV.
Choć są to zestawy "popularne" to jednak nie zwracamy uwagi na nie w konkursach.
Proponuje więc konkurs pod tytułem "Popularesy"
Będzie można wystartować z modele który może pochwalić się na przykład 10 różnymi zestawami różnych producentów (nie wypraski pakowane przez kolejnych wydawców).
Na starcie trzeba będzie wykazać się wiedzą z historii modelarstwa plastikowego.
Taki konkurs może spowodować, że będziemy mieli podobne modele, ale może też być taka sytuacja, że dany uczestnik zaskoczy zestawem który może wcale nie być uznawany za popularesa.


Jak chcesz robić spity czy messery czy inne tam "populsresy" ...to otwórz warsztat zbiorczy, zaproś kolegów i tłucz je ile wlezie.
Obrazek Obrazek Obrazek
vollff

Zimna Wojna 4
 
Posty: 66
Dołączył(a): środa, 17 lipca 2013, 13:22

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowy konkurs 2024

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości