Lim-1 czerwona 8 - 1/48 - Hobby2000

Re: Lim-1 czerwona 8 - 1/48 - Hobby2000

Postprzez potez » piątek, 24 maja 2024, 22:45

Jednak nadmiernie optymistycznie podszedłem do tego, że tylko skrzydło i napływy są do poprawienia.
Do wyrzeźbienia sa wszystkie osłony działek.
W modelu dostajemy cos takiego - uproszczenia niestety wynikają z technologii wtrysku i podziału jakie zrobił projektant:
Obrazek
Obrazek
Tak wygląda oryginał:
Obrazek
A tak pierwszy etap dopasowywania modelu do rzeczywistości:
Obrazek
Obrazek
Jak widać wycinanie plastiku dojeżdża do momentu gdy robi się dziura. Ale widać światełko w tunelu, troszkę jeszce trzeba odchudzić a potem działka 23mm ale te są prostsze w kształcie i powinno być łatwiej. No taką mam nadzieję :mrgreen:
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4711
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Lim-1 czerwona 8 - 1/48 - Hobby2000

Postprzez potez » wtorek, 28 maja 2024, 00:08

Trzy dni ostrej rzezby były. Tak się uchachałem, że zrobiłem, że jeszcze nie doczyszczone wrzucam
tak było, dziwnokształtne napuchniete gluty:
Obrazek
tak jest: zapaćkane i podziurawione osłony działek. Jutro jak wszystko doschnie czas na czyszczenie i polerkę. :)
Obrazek
niebezpiecznie zaczyna to zmierzać w stronę kolejnego dzieła życia :roll:
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4711
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Lim-1 czerwona 8 - 1/48 - Hobby2000

Postprzez HubertKendziorek » czwartek, 30 maja 2024, 08:45

Punkt 12 regulaminu całego Forum.
Ale ten regulamin jest już mocno leciwy i niektóre wymagania wymagają (he he) zmiany. Np co do rozdzielczości zdjęć.

Piękna robota, czuję się teraz jak kompletny ignorant i naiwniak nabrany przez Bronco... Rozgrzebałem ten sam model jakiś czas temu, zamarł po podkładzie, a teraz zrozumiałem, że wyjdzie z niego pokraka, o ile w ogóle.
Zapraszam na mój blog modelarski: Kendzior's Way
Avatar użytkownika
HubertKendziorek

Ukraina
 
Posty: 2157
Dołączył(a): wtorek, 19 sierpnia 2008, 09:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Lim-1 czerwona 8 - 1/48 - Hobby2000

Postprzez Rhayader » czwartek, 30 maja 2024, 09:49

Używasz tamiyowej szpachlówki? Pytam, bo ja wolę płynną gunzową. Można ją dokładniej aplikować i potem jest mniej szlifowania.
Janusz
Galerie

Obrazek Obrazek ObrazekObrazek
Rhayader

Zimna Wojna 2
 
Posty: 848
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lim-1 czerwona 8 - 1/48 - Hobby2000

Postprzez potez » czwartek, 30 maja 2024, 11:16

To gunze 1000. Po rzeźbie byly jakieś drobne slady iglaków także dość grubo dałem żeby potem jeszcze wyszło zaokrąglenie u nasady tych osłon przy kadłubie. 8-)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4711
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Lim-1 czerwona 8 - 1/48 - Hobby2000

Postprzez Rhayader » wtorek, 4 czerwca 2024, 19:18

Żyjesz?
Z tego co piszą i pokazują, to mocno nieciekawie to u Ciebie wygląda.
Janusz
Galerie

Obrazek Obrazek ObrazekObrazek
Rhayader

Zimna Wojna 2
 
Posty: 848
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lim-1 czerwona 8 - 1/48 - Hobby2000

Postprzez potez » środa, 5 czerwca 2024, 00:55

A dzieki za troskę ale spoko, telewizja kłamie. 8-) Strach był ale rozeszło się po kościach u mnie, chociaż mieszkam w tej najbardziej zalanej wodą dzielnicy. :mrgreen: Jak zwykle te same miejsca w Bielsku zalane co po kazdej dużej burzy, takie zdjecia z pływającymi samochodami na drodze to raz na rok można zrobić-przeważnie to są przejazdy pod wiaduktami kolejowymi. Wylał jeden potok bo jak to w górach zamienił w rzekę w 15 minut, Zaczyna sie jakieś 250m od mojego domu, sarenki przychodzą stamtąd po ogródku połazić :-> Kilkanaście domów poważnie zalanych ale nie jest tak źle w 2010 było gorzej bo dłużej padało. To była bardzo szybka akcja, o 5 rano zaczęło gwałtownie lać (ponad 120l/m2) o 7 już była fala powodziowa o 10 przeszła. Miała być potem druga ulewa ok12 ale na szczeście przeszła bokiem. Potem już straż pożarna po mieście jeździła i wypompowywała wodę. Teraz tylko widać na mieście gdzie była woda po kamieniach na ulicach, jak ktoś miał sypany podjazd albo parking to mu woda sporo zabrała na tych naszych górkach.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4711
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia strona

Powrót do Teraz Polska - warsztat konkursowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości