PZL P.24G MirageHobby 1/48

PZL P.24G MirageHobby 1/48

Postprzez arhtus » poniedziałek, 6 maja 2024, 12:38

Witam
Postanowiłem zapisać się na linii startu w nowym konkursie.
Mój wybranek to już chyba vintage, czyli PZL P.24 od MirageHobby.
Jak widać model jest już zaczęty (czekam na ewentualne sprzeciwy :D ), ma wycięte lotki, ster i sklejony płat.
Do modelu było przewidziane kilka dodatków (mam gdzieś jeszcze blaszki Parta) choć nie wiem, czy ich wszystkich użyję.
Kiedyś miałem ochotę podejść do niego nieco ambitniej, ale gdy AH wydała dużą 11 zapał opadł z nadzieją, że pojawi się również 24 na współczesnym poziomie. Niestety AH weszła w las zwany Hurrikany i wyjść z niego nie może :D choć nadzieja jeszcze pozostała, może IBG 8-)
Będzie podejście lajtowe, konkurs to raczej powód dzięki któremu, model może nie trafi na strych do pudełka "modele rozgrzebane, może jeszcze kiedyś tu zajrzę...taaaaa.. :mrgreen: ) a już przesuniecie między magazynowe szafa-strych było prawie zaklepane :->
Wstępnie miał być łaciaty, ale owiewki na kapciach takiego uroku dodają tej konstrukcji, więc może będzie srebrny, choć jakość powierzchni modelu raczej się temu nie przysłużyć, zobaczymy :)

Obrazek
arhtus
 
Posty: 558
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 00:03

Reklama

Re: PZL P.24G MirageHobby 1/48

Postprzez shadowmare » sobota, 11 maja 2024, 11:07

Zrezygnuj ze srebrnego ten model się do metalików niezbyt nadaje. Niedawno Tomasz Walczak zrobił druk 3D w tej skali więc alternatywa jest, chociaż jest dużo błędów.
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1584
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54


Powrót do Teraz Polska - warsztat konkursowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość