RWD-10 Ardpol 1/72

RWD-10 Ardpol 1/72

Postprzez macotra4 » wtorek, 7 maja 2024, 05:17

Jako że części do szybowca już prawie obrobiłem (nie ma ich zbyt wiele :) ), postanowilem pojsc za ciosem i zrobić jeszcze jeden model z Ardpolu, Tym razem model jednego z moich ulubionych samolotów międzywojnia czyli RWD-10. Model Ardpolu, choc znany od lat, to jest zupełnie nowy. Zakupiłem go, razem z PWS-24, już po wznowieniu, na szczęście, dzialania Ardpolu.
Obowiązkowe zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

I od razu prośba o pomoc w ustaleniu najnowszych trendów jeśli chodzi o malowanie samolotów RWD? czy samolot był malowany na srebrno, czy jak podaje IBG w swoim modelu RWD-8 na jasno-szarry (Vallejo Model Color White Grey 70993)?
Jakoś bliższa jest mi koncepcja jasno szara, niz srebrna.
macotra4
 
Posty: 51
Dołączył(a): poniedziałek, 22 lutego 2016, 04:56

Reklama

modele polskich samolotów

Re: RWD-10 Ardpol 1/72

Postprzez dymuwa » wtorek, 7 maja 2024, 07:32

Obydwie koncepcje są właściwe. Chodzi o to, że po dłuższym czasie naświetlania światłem słonecznym tzw. "srebrol" matowieje i robi się szarawy. Bardzo dobrze widać to na starych aluminiowych garnkach. Wg mnie świeżo pomalowany z fabryki samolot był srebrzysty, zaś po kliku miesiącach stania na lotnisku "pod chmurką" robił się jasno-szarawy.
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
dymuwa

Anim_Ukr
 
Posty: 772
Dołączył(a): piątek, 25 maja 2012, 15:10
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.

Re: RWD-10 Ardpol 1/72

Postprzez macotra4 » wtorek, 7 maja 2024, 19:13

Dziekuje za odpowiedz.
Moze pomozesz mi jeszcze w jednej sprawie. Wymyslilem sobie ze uzyje tablicy przyrządów z RWD-8 z tylnej kabiny. Wydaje mi się że rozmieszczenie i liczba zegarów powinna być podobna. Nie mam niestety dostępu do publikacji o RWD-10 z serii Samolot po polsku, tam moze byc rozrysowana tablica.
macotra4
 
Posty: 51
Dołączył(a): poniedziałek, 22 lutego 2016, 04:56


Powrót do Teraz Polska - warsztat konkursowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość