Jordan-Peugeot 197 (Revell 1/24)

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Jordan-Peugeot 197 (Revell 1/24)

Postprzez PiterATS » wtorek, 23 października 2018, 18:21

Witam
Chiciałbym zaprezentować mój ostatni ulepek, jakim jest model bolidu Jordan-Peugeot 197, z sezonu 1997 (kierowca Ralf Schumacher, z Grand Prix Francji 1997).
Model pochodzi z wyprasek Revella i jak to typowy stary zestaw F1 tej firmy posiada niewiele części, trochę śladów po wypychaczach, dobre kalki i naprawdę dobre spasowanie. Niestety projektanci Revella do dziś mają dziwną fobię dzielenia nadwozia i innych detali konstrukcyjnych bolidu w sposób nie odpowiadający rzeczywistości. W związku z tym było co szpachlować, żeby zniwelować te ślady łączenia.
Ze swojej strony wprowadziłem kilka poprawek, a mianowicie wykonałem od podstaw powierzchnie boczne przedniego i tylnego skrzydła oraz powierzchnie deflektorów (zestawowe były za grube), uzupełniłem nadwozie o kilka brakujących linii podziału, zrobiłem od zera poprawne uchwyty deflektorów oraz dołożyłem do kokpitu pasy bezpieczeństwa. Dodatkowo uchwyty deflektorów oraz kokpit wykleiłem kalką z imitacją karbonu, bo tylko na tych elementach widać wyraźnie włókno węglowe.
I to tyle, czas na zdjęcia na już docelowej podstawce posiadającej odwzorowane pole startowe z GP Francji 1997 :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I kilka nieco starszych zdjęć cykniętych kiełbasą komórkową :mrgreen:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 788
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 15:01
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Jordan-Peugeot 197 (Revell 1/24)

Postprzez Coppercat » wtorek, 23 października 2018, 22:37

Piękny model 8-) Gratulacje.
Super malowanie :!: Wręcz jadowite ;o) . Doceniam wkład własny :shock:
Jestem fanem marki (Peugeot).
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): piątek, 5 kwietnia 2013, 23:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jordan-Peugeot 197 (Revell 1/24)

Postprzez ronf10 » środa, 24 października 2018, 08:10

Piękny!!!
Malowanie robi wrażenie.
Drobne antenki i cieńsze boczne powierzchnie skrzydeł nadają realizmu.

NIEZŁY ULEPEK! :-)
ronf10
 
Posty: 78
Dołączył(a): wtorek, 7 lutego 2017, 21:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jordan-Peugeot 197 (Revell 1/24)

Postprzez PiterATS » środa, 24 października 2018, 10:33

To fakt, malowanie jest niesamowite i dlatego koniecznie chciałem zrobić ten model. To chyba najbardziej efektowne malowanie samochodu F1 w całej historii tego sportu, a i sam bolid jest niezwykle urodziwy.
Szkoda że na chwilę obecną stary Revell jest jedyną alternatywą modelu tego auta, ale za to jeszcze w miarę łatwą do kupienia. Bo niedostępnego już modelu Club M w skali 1/20 nawet nie liczę. Model zbudowałem bardzo szybko jak na mnie, bo w całe dwa tygodnie i żeby było śmieszniej w momencie gdy już kończyłem budowę, to Studio 27 wyskoczyło z zapowiedzią swojego zestawu Jordana 197 :mrgreen:
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 788
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 15:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jordan-Peugeot 197 (Revell 1/24)

Postprzez Marcin_Matejko » niedziela, 4 listopada 2018, 22:40

Ślicznościowy :shock:
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1335
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 21:56
Lokalizacja: Świdnica

Re: Jordan-Peugeot 197 (Revell 1/24)

Postprzez wuen » piątek, 23 listopada 2018, 17:15

przejrzałem fotki i jestem pod wrażeniem włożonej pracy dodatkowej - karbon, pasy z blaszkami...
- może materiał pasów nie jest zbyt "w skali" ale to szczegół dla "czepialskich" ;)
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 07:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: Jordan-Peugeot 197 (Revell 1/24)

Postprzez PiterATS » piątek, 23 listopada 2018, 19:11

Materiał to gotowe odcinki pasów które wraz z klamrami pochodzą z zestawu MFH. Materiał jest fajny, odpowiednio gruby w skali, a czy imitacje przeplotów nici są za grube to już sprawa gustu. Być może są przewymiarowane, ale mi się podobają i ogólnie cały ten zestaw pasów z MFH daje radę :)
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 788
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 15:01
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Pojazdy cywilne - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości