Tiger I - Tamiya 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Tiger I - Tamiya 1:35

Postprzez Bathin » wtorek, 20 października 2009, 10:45

Tak się trochę wahałem z "galerią", ale skoro był warsztat to wypada pokazać efekt końcowy.
Model Tamiya 35216 + dodatki:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pzdr
Ps. Zdjęcia robione telefonem, nie bić :P
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 08:13

Reklama

Re: Tiger I - Tamiya 1:35

Postprzez bartek72 » wtorek, 20 października 2009, 11:09

No i bardzo zacnie!
Blacharka pierwsza klasa, ładne malowanie (bardzo fajne przenikanie kolorów), nienachalny weathering.
Jedyne co mi nie leży to zbyt duże (moim zdaniem) luzy na gąsienicy oraz kolor "sandgelbu" (czyżby Gunze H403? - pisałeś w wątku warsztatowym, ale nie pamiętam :oops: ).
PS. Rzeczywiście przydały by się trochę lepsze zdjęcia.
Avatar użytkownika
bartek72
 
Posty: 784
Dołączył(a): poniedziałek, 13 października 2008, 18:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tiger I - Tamiya 1:35

Postprzez Bathin » wtorek, 20 października 2009, 11:39

bartek72 napisał(a):No i bardzo zacnie!

Dziękuję.
bartek72 napisał(a):Jedyne co mi nie leży to zbyt duże (moim zdaniem) luzy na gąsienicy

Już mi gdzie indziej na to uwagę zwrócili, ale Friule za bardzo nie chcą współpracować z Tamiyą. Odjęcie jednego ogniwka powoduje zbyt duże naprężenie.
bartek72 napisał(a):oraz kolor "sandgelbu" (czyżby Gunze H403? - pisałeś w wątku warsztatowym, ale nie pamiętam :oops: ).

Tym razem to Vallejo z serii Air 71025 Dark Yellow
bartek72 napisał(a):PS. Rzeczywiście przydały by się trochę lepsze zdjęcia.

Chciałem lepsze, ale aż wstyd się przyznać, mam kłopot z oświetleniem.
Pzdr
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 08:13

Re: Tiger I - Tamiya 1:35

Postprzez author21 » wtorek, 20 października 2009, 12:18

Odejmować ogniw nie trzeba, jeśli nie przykleiłeś gąsienic do kół - to przesuń luz do tyłu. Na kole napinającym i górnej powierzchni kół nośnych nie będzie raził lekki luzik, natomiast na kole napędowym z przodu dziwnie to wygląda. Przesuniesz luz na tył, górę gąsienicy, podkleisz i jest ok :).
author21
 
Posty: 486
Dołączył(a): wtorek, 24 marca 2009, 14:00

Re: Tiger I - Tamiya 1:35

Postprzez Marek Barański » wtorek, 20 października 2009, 13:13

Akurat tak się składa że koło napędowe najpierw napina luźną gąsienicę i tworzy "zwis" z przodu a potem czołg zaczyna się przemieszczać więc nie ma w tym nic dziwnego.
Avatar użytkownika
Marek Barański
 
Posty: 952
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tiger I - Tamiya 1:35

Postprzez Radek Pituch » wtorek, 20 października 2009, 18:16

Bathin napisał(a):Już mi gdzie indziej na to uwagę zwrócili, ale Friule za bardzo nie chcą współpracować z Tamiyą. Odjęcie jednego ogniwka powoduje zbyt duże naprężenie.


Radą na to może być prosty zabieg. Ja robię tak, że po złożeniu całego ciągu ogniw przymierzam go najpierw na modelu i jeśli napięcie jest zbyt duże, rozciągam delikatnie ciąg gąsienicy na całej długości. Napięcie wtedy znika, i nie trzeba dodawać dodatkowego ogniwa, które z reguły powoduje zbyt duży luz.

Radek
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tiger I - Tamiya 1:35

Postprzez author21 » środa, 21 października 2009, 06:49

Fakt, friule naciągają się ok pół cm spokojnie na całej długości.
author21
 
Posty: 486
Dołączył(a): wtorek, 24 marca 2009, 14:00

Re: Tiger I - Tamiya 1:35

Postprzez badger » czwartek, 22 października 2009, 05:45

Nie będę bardzo kreatywny jak napiszę że mi się podoba. Jest taki, że tak napiszę - stonowany, inaczej ma fajne przejścia kolorów. Co do "brudzingu" to sprawa gustu. Reasumując - porządnie wykonany tigerek tym bardziej że praca blacharska jest widoczna i jest również bardzo dobrze wykonana. Pogratulować - na pewno lepszy od ostatniej Twojej produkcji.
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 07:34
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości