Cążki do ramek, jakie?

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Re: Cążki do ramek, jakie?

Postprzez portalus » niedziela, 16 grudnia 2018, 12:11

Niezłe zagadnienie się zrobiło z cążek do wycinania części. Kiedyś wystarczały obcinaczki do krogulców i nożyk introligatorski. Za podkładkę do tych karkołomnych manewrów używałem matki deskę kuchenną i gazetę.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:52
Lokalizacja: Swarzędz

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Cążki do ramek, jakie?

Postprzez iras67 » niedziela, 16 grudnia 2018, 13:38

portalus napisał(a):Niezłe zagadnienie się zrobiło z cążek do wycinania części. Kiedyś wystarczały obcinaczki do krogulców i nożyk introligatorski. Za podkładkę do tych karkołomnych manewrów używałem matki deskę kuchenną i gazetę.

Przez kilkanaście lat ciąłem taką chirurgiczną pensetą która miała ostrze podobne do obcinaczy do paznokci. Ale dalej pomimo posiadania kilku różnych obcinaczek sięgam po skalpel kiedy nie jestem pewny czy detal sie nie uszkodzi. np pierścienie z popychaczami silnika , oszklenie ciasno wpakowane przez Revella...
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Cążki do ramek, jakie?

Postprzez Narciarz » poniedziałek, 17 grudnia 2018, 21:29

A ja od kilku miesięcy używam tych obcinaczek: God Hand Ultimate Nipper 5.0 (GH-SPN-120) i muszę powiedzieć, że są rewelacyjne, tylko ta cena :( Kupiłem je w Azji na delegacji, więc wyszło trochę taniej ale wciąż drogo.
Narciarz
 
Posty: 51
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2017, 14:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Cążki do ramek, jakie?

Postprzez KR77 » wtorek, 18 grudnia 2018, 21:55

Narciarz napisał(a):A ja od kilku miesięcy używam tych obcinaczek: God Hand Ultimate Nipper 5.0 (GH-SPN-120) i muszę powiedzieć, że są rewelacyjne, tylko ta cena :( Kupiłem je w Azji na delegacji, więc wyszło trochę taniej ale wciąż drogo.


Też byłem w AZJI na delegacji. Było tanio i dobrze :mrgreen: Z obcinaczek marzeń zrezygnowałem na rzecz innych atrakcji ;o)
Avatar użytkownika
KR77
 
Posty: 1377
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2016, 14:07

Re: Cążki do ramek, jakie?

Postprzez Narciarz » wtorek, 18 grudnia 2018, 22:02

KR77 napisał(a):
Narciarz napisał(a):A ja od kilku miesięcy używam tych obcinaczek: God Hand Ultimate Nipper 5.0 (GH-SPN-120) i muszę powiedzieć, że są rewelacyjne, tylko ta cena :( Kupiłem je w Azji na delegacji, więc wyszło trochę taniej ale wciąż drogo.


Też byłem w AZJI na delegacji. Było tanio i dobrze :mrgreen: Z obcinaczek marzeń zrezygnowałem na rzecz innych atrakcji ;o)


hehe, to co przewaliłeś całą kasę z delegacji ? :lol:
Narciarz
 
Posty: 51
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2017, 14:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Cążki do ramek, jakie?

Postprzez KR77 » wtorek, 18 grudnia 2018, 23:03

Narciarz napisał(a):
KR77 napisał(a):
Narciarz napisał(a):A ja od kilku miesięcy używam tych obcinaczek: God Hand Ultimate Nipper 5.0 (GH-SPN-120) i muszę powiedzieć, że są rewelacyjne, tylko ta cena :( Kupiłem je w Azji na delegacji, więc wyszło trochę taniej ale wciąż drogo.


Też byłem w AZJI na delegacji. Było tanio i dobrze :mrgreen: Z obcinaczek marzeń zrezygnowałem na rzecz innych atrakcji ;o)


hehe, to co przewaliłeś całą kasę z delegacji ? :lol:


Obrazek
Avatar użytkownika
KR77
 
Posty: 1377
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2016, 14:07

Re: Cążki do ramek, jakie?

Postprzez arhtus » środa, 19 grudnia 2018, 14:53

Japońska jakość :-)
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): piątek, 14 listopada 2014, 23:03

Re: Cążki do ramek, jakie?

Postprzez Narciarz » czwartek, 20 grudnia 2018, 14:55

arhtus napisał(a):Japońska jakość :-)


zdecydowanie lepsze to niż made in china ;o)
Narciarz
 
Posty: 51
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2017, 14:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Cążki do ramek, jakie?

Postprzez potez » piątek, 21 grudnia 2018, 14:24

Jako #ponurymodelaż używalem do tej pory Xurona ale lektura tego wontku upewniła mnie że jestem zacofany i nie na czasie :( Czas nadrobić zaległości, listonosz dzisiaj przyniósł to:
Obrazek
jak tylko pokroję trochę ramek natychmiast podzielem siem doświadczeniem, nie wiem tylko czy znajdę śmierdzące czy zwykłe wystarczą, żeby próba był reprezentatywna?
dla ciekawych: kupione za 125.02 PLN z wysyłką z wiadomego miejsca 7.12.2019. Przeszło bez dodatkowych opłat.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Cążki do ramek, jakie?

Postprzez wacus47 » piątek, 21 grudnia 2018, 14:43

potez napisał(a):Jako #ponurymodelaż używalem do tej pory Xurona ale lektura tego wontku upewniła mnie że jestem zacofany i nie na czasie :( Czas nadrobić zaległości, listonosz dzisiaj przyniósł to:
jak tylko pokroję trochę ramek natychmiast podzielem siem doświadczeniem, nie wiem tylko czy znajdę śmierdzące czy zwykłe wystarczą, żeby próba był reprezentatywna?
dla ciekawych: kupione za 125.02 PLN z wysyłką z wiadomego miejsca 7.12.2019. Przeszło bez dodatkowych opłat.


Skoro cążki możesz zamówić z przyszłości to byś może Mustanga Edka obczaił? :)
wacus47
 
Posty: 315
Dołączył(a): piątek, 15 lutego 2008, 10:14
Lokalizacja: Zgierz

Re: Cążki do ramek, jakie?

Postprzez potez » piątek, 21 grudnia 2018, 14:58

ha. Szczerze mówiąc to jestem dziwnie spokojny że przedmiotowy mustang będzie droższy od tych cążek :D
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Cążki do ramek, jakie?

Postprzez iras67 » piątek, 21 grudnia 2018, 17:02

Śmierdzące są glusie miękkie. Haske jakąś pomaskaruj. ponurymodelażu :-)
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Cążki do ramek, jakie?

Postprzez potez » piątek, 21 grudnia 2018, 18:39

Edka pomasakrowałem - bardzo mi się podoba to co te cążki robią - ramka wlewowa ucięta idealnie płasko - świetnie do obrobienia na obłościach, nic nie odpryskuje i nie pęka :) Ogranicznik skoku ustawiłem tak, żeby było widać mimimalną szczelinę pomiędzy szczękami
Juras poleca!
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Cążki do ramek, jakie?

Postprzez karolkonw » sobota, 22 grudnia 2018, 11:29

zakupilem na alliexpressie polecam 28 banknotow z TRUMPEM
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 08:38

Re: Cążki do ramek, jakie?

Postprzez arhtus » sobota, 22 grudnia 2018, 15:45

Do mnie w końcu dotarły Tamki 74123, no i cóż pisać, jak dla mnie rewelacja, są tak ostre, że nawet włosy tną jak masełko, jedyne co to martwię się o trwałość tych cążek, nie mają żadnego ogranicznika ścisku, ciekawe czy z czasem nie będą się przez to tępić. Dokupiłem do nich też jakieś tanie cążki do cięcia samych grubych ramek, bo tych tamek szkoda do takiej grubszej roboty :D
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): piątek, 14 listopada 2014, 23:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości