Początek wielkiej przygody

Chcesz zacząć przygodę z modelarstwem? A może wracasz po długiej przerwie? Masz pytania wątpliwości? Pamiętaj kto pyta nie błądzi!

Re: Początek wielkiej przygody

Postprzez Lethe » środa, 26 września 2018, 15:21

fragles napisał(a):Na to nie ma jednoznacznej odpowiedzi. To zależy od Twojej techniki malowania, efektu, jaki chcesz osiągnąć, a nawet rodzaju pędzla. Po prostu musisz poeksperymentować z rozmaitymi stopniami rozcieńczenia - który najbardziej będzie Ci odpowiadał, który nie będzie zostawiał smug od pędzla, który najlepiej będzie się rozprowadzał w jednolitą cieniutką warstewkę. Nie staraj się uzyskać krycia farbą od razu, bo na bank wyjdzie za gruba warstwa. Nakładaj cienkie warstwy, w kilku podejściach, zawsze następną PO WYSCHNIĘCIU poprzedniej. Będzie git.
Do rozcieńczania farb przygotuj sobie plastikowy listek, w jaki pakowane są tabletki. Te zagłębienia po tabletkach świetnie się nadają do mieszania niewielkich ilości farb - na tego spita w 1/72 w sam raz. Do dozowania farb ze słoiczka, czy rozcieńczalnika/ wody świetnie nadają się zwykłe słomki do napojów: wkładasz koniec na odpowiednią głębokość do farby/wody, zatykasz drugi koniec palcem i przenosisz daweczkę jak pipetą laboratoryjną.
Masz ograniczone środki, więc podpowiadam sprawdzone "budżetowe" rozwiązania.


Dzięki za porady, szczególnie te budżetowe :) W piątek przyjdzie model to zabieram się do pracy i eksperymentowania.
Lethe
 
Posty: 16
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2018, 17:34

Reklama

Re: Początek wielkiej przygody

Postprzez Lethe » piątek, 18 stycznia 2019, 22:37

Witam po długiej przerwie. Dużo czasu minęło a ja skleiłem tylko 3 modele, czwarty aktualnie w trakcie.
Oto efekty w chronologicznej kolejności sklejania:

1. Spitfire HF Mk. VIII 1/72 od Eduarda

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

2. Messerschmitt Bf-109 E-1 1/48 od Eduarda

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

3. MiG-29 1/72 od Italeri

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

4. Mi-24 1/72 od Italeri (w trakcie)

Obrazek
Obrazek


Proszę o ocenę moich modeli troszkę łagodniej ze względu na to, że dopiero jestem na początku przygody z modelarstwem. Ogranicza mnie także mała ilość narzędzi i oczywiście brak umiejętności posługiwania się nimi ;D Zanim ktoś zacznie się smiać z kamuflażu Bf-a to pierwsze podejście do malowania z pudełka okazało się wielkim niepowodzeniem i musiałem improwizować. Nie potrafiłem wykonać pędzelkiem płynnych przejść kolorów i plam kamuflażu. Jak widzicie na fotkach trochę eksperymentowałem z washem ale za każdym razem przesadzam z ilością i modele wychodzą bardziej "brudne" niż to było zamierzone.
A tymczasem czekam na konstruktywną krytykę :)
Lethe
 
Posty: 16
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2018, 17:34

Re: Początek wielkiej przygody

Postprzez Lethe » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 16:42

Mógłby się ktoś do tego odnieść ?? Chciałbym się rozwijać w modelarstwie i każde wskazówki są mile widziane. Chciałbym wiedzieć co robię źle i przy kolejnych modelach próbować to poprawiać.
Lethe
 
Posty: 16
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2018, 17:34

Re: Początek wielkiej przygody

Postprzez Łukasz_K » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 17:17

Obawiam się że z tych zdjęć to słabo można coś powiedzieć o modelach bo poza jak mi się wydaje zbyt grubą warstwą farby nic nie widać. Nie znam się na spitach ale chyba nie wyszpachlowałeś połówek kadłuba. Jak jescze robisz tego mi 24 to wrzucaj zdjęcia (na jednolitym jasnym tle) na bieżąco to Ci coś ktoś zawsze podpowie co robisz nie tak
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Poprzednia strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - jak zacząć?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron