MIG-21 SMT

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

MIG-21 SMT

Postprzez prem68 » poniedziałek, 14 stycznia 2019, 15:34

Witam serdecznie dostalem w koncu w moje rece model Eduarda 1/48 Miga 21 SMT i w zwiazku z tym mam pytanie jak sie przedstawia ten typ miga w lotnictwie polskim ? i czy sa na rynku dostepne polskie kalki do tego modelu , moze ktops dysponuje jakas fotka orginalu szukam w necie od jakiegos czasu ale bez powodzenia , dzieki za wszelkie info i pozdrawiam
prem68
 
Posty: 16
Dołączył(a): czwartek, 24 marca 2016, 22:12

Reklama

modele polskich samolotów

Re: MIG-21 SMT

Postprzez djack » poniedziałek, 14 stycznia 2019, 16:56

Nic dziwnego, że nie znalazłeś, bo SMT nie był używany w lotnictwie polskim.
djack
 
Posty: 338
Dołączył(a): wtorek, 9 września 2008, 21:52

Re: MIG-21 SMT

Postprzez prem68 » poniedziałek, 14 stycznia 2019, 19:10

ok dzieki za info znalazlem oznaczenia miga -21 SMT / .....MiG-21 SMt (typ 50) (MiG-21 MF)????.......czym sie roznily te dwa modele bo optycznie z tego co widze to SMT byl bardziej 'garbaty' pomiedzy kokpitem a ogonem i czy sa dostepne jakies zestawy do konwersji tego modelu , robie tylko sprzeta z szachownica wiec hmmmmm jakos mi to nie pasuje model dostalem w prezencie wiec nie planowalem tego :-) zakupu wczesniej
prem68
 
Posty: 16
Dołączył(a): czwartek, 24 marca 2016, 22:12

Re: MIG-21 SMT

Postprzez djack » poniedziałek, 14 stycznia 2019, 21:41

Może to Cię poratuje. Wprawdzie do Academy, ale zawsze coś.
https://www.mojehobby.pl/products/MiG-2 ... a-ACA.html
djack
 
Posty: 338
Dołączył(a): wtorek, 9 września 2008, 21:52

Re: MIG-21 SMT

Postprzez net_sailor » poniedziałek, 14 stycznia 2019, 22:03

prem68 napisał(a):ok dzieki za info znalazlem oznaczenia miga -21 SMT / .....MiG-21 SMt (typ 50) (MiG-21 MF)????.......czym sie roznily te dwa modele bo optycznie z tego co widze to SMT byl bardziej 'garbaty' pomiedzy kokpitem a ogonem i czy sa dostepne jakies zestawy do konwersji tego modelu , robie tylko sprzeta z szachownica wiec hmmmmm jakos mi to nie pasuje model dostalem w prezencie wiec nie planowalem tego :-) zakupu wczesniej

SMT był używany tylko i wyłącznie w Związku Radzieckim. Zestawów do konwersji wprost nie ma, a konwersja do Academy może okazać się problematyczna, bo są niestety różnice wymiarowe tych modeli. Piszę to niestety z własnego doświadczenia, bo mam za sobą spasowanie kalkomanii "miecznika" z Academy na Eduardzie i "miecznik" okazał się za krótki o 3-4 mm. Więc nawet przy zakupie tej konwersji czeka Cię rzeźba własna.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: MIG-21 SMT

Postprzez prem68 » piątek, 18 stycznia 2019, 23:09

ok dzieki piekne za sugestie sam jestem ciekaw co z tej academy do eduarda wyjdzie wiec zatem ..... do boju hahah pozdrawiam
prem68
 
Posty: 16
Dołączył(a): czwartek, 24 marca 2016, 22:12

Re: MIG-21 SMT

Postprzez potez » piątek, 18 stycznia 2019, 23:31

To był migacz z dodatkowym nadmuchanym zbiornikiem paliwa w owiewce między kabina a ogonem, tylko sowieci go używali. Wystarczy wymienić owiewkę, żeby zrobić egzemplarz którejś z używanych szeroko w Polsce wersji MF. Wymiana ogona na żywiczny pod academy to delikatnie mówiąc poroniony pomysł. Academia ma zwalony ogon a model miga z eduarda nie, więc to bez sensu do tego dalej masz ten patologiczny zbiorniko-owiewek na grzbiecie. Potrzebujesz ramkę z symbolem K zastapić ramką H. Najprościej daj ogłoszenie na giełdzie, może ktoś będzie zainteresowany wymianą na MF albo ma ramką H luzem i co ja odstąpi.
Ostatnio edytowano sobota, 19 stycznia 2019, 14:59 przez potez, łącznie edytowano 1 raz
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: MIG-21 SMT

Postprzez dewertus » sobota, 19 stycznia 2019, 12:52

prem68 napisał(a):Witam serdecznie dostalem w koncu w moje rece model Eduarda 1/48 Miga 21 SMT i w zwiazku z tym mam pytanie jak sie przedstawia ten typ miga w lotnictwie polskim ? i czy sa na rynku dostepne polskie kalki do tego modelu , moze ktops dysponuje jakas fotka orginalu szukam w necie od jakiegos czasu ale bez powodzenia , dzieki za wszelkie info i pozdrawiam


SMT dostałeś w prezencie? Jak sam zamawiałeś to po grzyba sobie utrudniłeś życie zamiast od razy wziąć Bisa/MF czy PFM?

Zawsze możesz spróbować ożenić go i w zamian kupić wersję na której nasi brykali
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 00:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: MIG-21 SMT

Postprzez net_sailor » sobota, 19 stycznia 2019, 15:10

potez napisał(a):Wymiana ogona na żywiczny pod academy to delikatnie mówiąc poroniony pomysł. Academia ma zwalony ogon a model miga z eduarda nie, więc to bez sensu do tego dalej masz ten patologiczny zbiorniko-owiewek na grzbiecie.

Ale tak od razu zniechęcasz chłopaka. Niech spróbuje. Konwerska Airesa do Academy obejmuje cały grzbiet nadkadłubowy zespolony z poprawnym ogonem. To się może udać, choć mogą być niewielkie problemy wymiarowe. Ale sądzę, że jest to do ogarnięcia.

dewertus napisał(a):SMT dostałeś w prezencie? Jak sam zamawiałeś to po grzyba sobie utrudniłeś życie zamiast od razy wziąć Bisa/MF czy PFM?

Ale po co ta agresja? Przecież wyżej wyraźnie napisał, że to prezent, więc wyboru wersji nie miał.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: MIG-21 SMT

Postprzez dewertus » sobota, 19 stycznia 2019, 17:22

net_sailor napisał(a):Ale po co ta agresja?

A gdzie tam jest agresja?
net_sailor napisał(a):Przecież wyżej wyraźnie napisał

Zwrot "dostalem w koncu w moje rece model Eduarda 1/48 Miga 21 SMT" nie oznacza jednoznacznie że jest to prezent, równie dobrze można to odczytać jako spełnienie po długim oczekiwaniu - np przesyłka zaginęła, listonosz (kurier) zachorował, model szedł 4 tygodnie z Chin, etc...
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 00:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: MIG-21 SMT

Postprzez potez » sobota, 19 stycznia 2019, 17:33

net_sailor napisał(a):Ale sądzę, że jest to do ogarnięcia.


po co? za te pieniądze które trzeba zapłacić za żywicznego glutoida kupi na giełdzie weekenda MF albo i overtreesa :mrgreen:
Ostatnio edytowano sobota, 19 stycznia 2019, 18:14 przez potez, łącznie edytowano 2 razy
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: MIG-21 SMT

Postprzez Taki Jeden » sobota, 19 stycznia 2019, 17:45

prem68 napisał(a):ok dzieki za info znalazlem oznaczenia miga -21 SMT / .....MiG-21 SMt (typ 50) (MiG-21 MF)????.......czym sie roznily te dwa modele bo optycznie z tego co widze to SMT byl bardziej 'garbaty' pomiedzy kokpitem a ogonem i czy sa dostepne jakies zestawy do konwersji tego modelu , robie tylko sprzeta z szachownica wiec hmmmmm jakos mi to nie pasuje model dostalem w prezencie wiec nie planowalem tego :-) zakupu wczesniej
Taki Jeden
 
Posty: 115
Dołączył(a): niedziela, 15 października 2017, 12:46

Re: MIG-21 SMT

Postprzez prem68 » wtorek, 29 stycznia 2019, 23:38

No podziekowac za komentarze i porady kupilem zestaw zywiczny do academy i faktycznie poroniony pomysl szkoda mi zniszczyc fajny model , temat z ramkami idealny a zywice mam na zbyciu jakby ktos cos reszte zalatwie na gieldzie , podziekowac
prem68
 
Posty: 16
Dołączył(a): czwartek, 24 marca 2016, 22:12


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości