Kilka modeli - jakie?

Chcesz zacząć przygodę z modelarstwem? A może wracasz po długiej przerwie? Masz pytania wątpliwości? Pamiętaj kto pyta nie błądzi!

Kilka modeli - jakie?

Postprzez Petrov » sobota, 2 lutego 2019, 16:39

Cześć młodzieży!
Mam nadzieję, że dobry dział wybrałem, nie odnotowałem osobnego do przywitania, więc robię to przy okazji tutaj.
Otóż, zajmuję się kartoniakami, głównie wiatropędy, ale jako fan dwóch kółek, postanowiłem kilka lat temu skleić coś w tej tematyce z plastiku. Zaczęło się fajnie, ale później różne sytuacje wyniknęły, zostałem przy tekturze. Niedawno jednak postanowiłem odkopać zalegające modele, zakupiłem kompresorek, trochę chemii i zamierzam dokończyć motorki. ALE, w ramach treningu z aero, jak i również aby wybadać co i jak z chemią modelarską itd, jak i nie ukrywam, z ciekawości, chcę ulepić jakieś małe latadełka w 1:72. Wymarzyło mi się (zainspirowany między innymi "Pilotami" w warszawskej Romie - polecam!, jak i lekturami o tej tematyce), że zmontuję taki zestaw , niemiecki bombowiec (np Heinkel), plus ze dwa Messerki, jakiś Spit i Hurricane w locie. I tu moje pytanie do Was. Jakie modele, któych firm dobrać, aby miało to wszystko merytorycznie ręce i nogi? Chodzi mi o malowanie itd. Doradzicie coś, Koledzy? Z góry dzięki!
Petrov
 
Posty: 13
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2019, 15:02

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Kilka modeli - jakie?

Postprzez Michał Janik » sobota, 2 lutego 2019, 17:55

Hurricane: polska Arma Hobby. Tego producenta również polecam PZL P.11 (wiem, to nie Bitwa o Anglię, ale wielka radość z klejenia i coś w sam raz na rozruch!)
Spitfire Mk I: Tamiya (bardziej ekonomiczny wybór: Airfix, ale jednak to klasa gorzej, jeśli chodzi o jakość modelu), tak samo Messerschmitt Bf-109 E.
Heinkel 111 - pewnie Airfix lub Revell (przepakowana Hasegawa). Ale co do tego który lepszy, bardziej dostępny, tańszy/droższy, to już lepiej, żeby ktoś bardziej zorientowany napisał. Podobnie jak inne propozycje, poza zestawem który podałeś.

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: Kilka modeli - jakie?

Postprzez Petrov » poniedziałek, 4 lutego 2019, 23:12

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź.

Ktoś coś jeszcze jest w stanie doradzić?
Petrov
 
Posty: 13
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2019, 15:02

Re: Kilka modeli - jakie?

Postprzez GrzeM » poniedziałek, 4 lutego 2019, 23:56

Tak jak napisał Michał - nic dodać nic ująć.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39

Re: Kilka modeli - jakie?

Postprzez cris » wtorek, 5 lutego 2019, 00:16

Petrov napisał(a):Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź.

Ktoś coś jeszcze jest w stanie doradzić?

GrzeM napisał(a):Tak jak napisał Michał - nic dodać nic ująć.

Hm... no nie tak do końca .
Z tym zakupem P-11 od ,,Army Hobby'' to bym się wstrzymał do marca, jak pojawi model się z IBG Obrazek
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 19:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Kilka modeli - jakie?

Postprzez Murek » środa, 6 lutego 2019, 17:12

Jeśli chodzi o Bf 109 od F do K to FineMolds. Jeśli G-6 to Tamiya niedawno wydała w 1-72.
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 2992
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 22:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Kilka modeli - jakie?

Postprzez Petrov » piątek, 8 lutego 2019, 21:08

Dzięki za podpowiedzi.

Jako że lotnictwo nie będzie moim głównym tematem zainteresowań, będę miał jeszcze kilka pytań dotyczących wyboru modeli konkretnych firm, mam nadzieję, że pomożecie...
Petrov
 
Posty: 13
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2019, 15:02

Re: Kilka modeli - jakie?

Postprzez FdevF » poniedziałek, 4 maja 2020, 23:00

A T-62 od Tamiya co prawda czołg ale fajnie spasowany może by się nadał
FdevF
 
Posty: 8
Dołączył(a): poniedziałek, 4 maja 2020, 22:37


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - jak zacząć?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości